Unconfigured Ad Widget

Collapse

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Let's learn turkish language

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

En zor dil Arapcadir. Kuran'i bile 1500 yildir bir turlu tam anlayamadiklarina gore kimse dogru durust bu dili bilmiyor
    ***BUYUKSU***

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ump45 View Post
      En zor öğrenilen türkçe değil yanılıyorsunuz hanım efendi...Rusça , çince ,ibranice ve almanca ...Türkiyeye gelen yabancı 2 senede iyi kötü konuşuyor...Çine gidip 2 senede 2 kelimeyi zor söylersiniz
      Peki siz oyle diyorsaniz oyledir.
      Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yorum

Fethiye hanım çok haklısınız. Hatta bende Japonca ve Türkçenin benzerliklerini anlatan bir kitap var. Ama zorluk kavramı bence kişiye göre değişiyor,bir arkadaşım Çin Edebiyatı okuyor. İmam hatip meğzunu, iki dili de öğrenirken sorun yaşamadığını söylüyor, yani ona göre ne Çince zor, ne de Arapça. Ben ise 12 yaşımdan beri ana dilim gibi Bulgarca, Norveççe, İngilizce biliyorum, hepsinin de temellerini bir yıldan kısa sürede öğrenmiştim.
        “Crush your enemies, see them driven before you, and hear the lamentation of their women.” – Conan The Barbarian

Yorum

Sanirim Cince veya Japonca konusunda konusma ile yazma karistiriliyor.

Iki dilde konusabilirsiniz ama yazmak ciddi problemdir... Kanji ile yazilari okumak falan pek kolay isler degil.

Japoncada Katakana ve Hiragana semboller kolaydir.

Bunlari Yazmak ve okumak ile Japonca biliyorum diyemezsiniz.

Kanji okumak ve yazmak sarttir.

Cince ise tamamen Kanji alfabesi kullanir manyak otesi zordur okumak ve yazmak.

Bu zorluklari Kore cozmustur ve Hangul alfabesi kulllanir. 24 harften olusur.

Kore'de 24 harfe ek olarak 1800 adet Cince yani Kanji sembolu ogretilir.

.
          Bu arada dil bilgisi konusunda en cok kural ve istisna olan dil Ruscadir.

Eger zorluktan kast ettiginiz kural ezberlemek ve istisna sayisi ise eger dogru konusmak istiyorsaniz en cok kural ezberlemek ve istisnalari ogrenme Rusca'da olacaktir...

Buna ek olarak Fransizca da yazinin okunmasi en zor dildir. Bircok istisna vardir ve gereginden fazla harfler kullanilir bircok harf okunmaz....

Yok ben kafama gore takilirim gramer kurallarini takmam derseniz her dil kolaydir.
          Last edited by yorgunsavasci; 24-02-2016, 16:27.

Yorum

Cibel amerikadakiler turklerle takilirsa elbette ogrenemez.15 yildir amerikada yasayan ingilizce bilmeyen meksikalilar var..pratik yapmadan dil ogrenmek zordur

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MySea View Post
              En zor dil Arapcadir. Kuran'i bile 1500 yildir bir turlu tam anlayamadiklarina gore kimse dogru durust bu dili bilmiyor
              Hayır en zor dil tatlı dildir.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
              İşleniyor...
              X