Sayfa 36/43 İlkİlk ... 263435363738 ... SonSon
425 sonuçtan 351 ile 360 arası

Konu: Evlilik yoluyla Green Card sureci...

Sevgili beyaz.ikimizin durumu farklı.o yüzden yardımım olamıyor.ben k1 vizesiyle geldim en son form 485 istendi.durumumuz başta aynı gibi ama benim sponsorum eşim oldu. Çok üzgünüm.2017de bol şans ve sağlık diliyorum.

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

Nasil cevapsiz kaldi? O zaman ALlah yardimciniz olsun.

Alıntı beyazz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorum cevapsiz kaldi ama yine de ilginize tesekkur ederim. Internetten arastirma yapmaya devam edecegim.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Junior Member

verdiginiz cevaplar icin tesekkur ederim. Sorumun cevabini buldum. Eger boyle bir durumla karsilasan olursa yardimim olur belki. Eger sponsor olacak kisi evli ise sponsor olacak kisi i-864 formunu esi de i-864a formunu doldurmasi gerekiyormus. Herkese iyi yillar dilerim

Junior Member

Herkese merhaba! 14 Aralıkta adjustment of status için belgeleri yolladık, 17 aralıkta da göçmenlik ofisine ulaştı. Yaklaşık bir hafta sonra evliliğimizin kanıtı olarak gönderdiğimiz fotoğrafları dosyaya sığmadığı için geri yollamışlar. O günden beri de hiç haber yok(G-1145 formunu da doldurmuştuk). Money ordera da hala dokunulmamış. Bu bekleme süresi normal mi, daha önce böyle bir şey deneyimleyen oldu mu?

Yer
    Oregon, USA

Daha bir ay bile olmamis, neyin acelesi bu? Sabir!!! Check'i takip edin.
    Fethiye Temiz

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

Junior Member

Merhaba tekrar. Bugün göçmenlik ofisinden telefon geldi. AOS için yaptığımız başvuru reddedilmiş. I-131 için reddedilme sebebim yetersiz proof (gerekçe olarak family obligations yazmıştım), diğerleri içinse yetersiz çek dediler. 1070$ ve 420$ olmak üzere iki ayrı çek yolladık. Başvurumuzu 14 aralıkta yaptık, dosyamız 17 aralıkta ellerine geçti. Siteden tekrar kontrol ettiğim üzere fee miktarı 23 aralıkta değişiyor. Üstüne üstlük bana reddildiğme dair 29 aralıkta bir mektup gönderdiklerini söylediler. Diğer postalarımız gayet düzenli bir şekilde kilitli olan posta kutumuza ulaşırken böyle bir mektup bize hiç gelmedi. Bugün USPS main office e gittik. Böyle bir mektup bulunamadı. Ne yapmam gerekiyor? Bir ay bekledikten sonra gerçekten çok can sıkıcı bir durum oldu benim için. Bu konuda bir bilgi sahibi olan varsa ve fikir verebilirse çok sevinirim.

Yer
    Oregon, USA

Yeniden baslayacaksiniz herseye..
    Fethiye Temiz

Junior Member

Alıntı GentleDoe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeniden baslayacaksiniz herseye..
    Merhaba Fethiye Hanım, dediğiniz gibi oldu tekrar başvurmak zorundaymışız. Üstüne üstlük rejection letter ve başvuru paketimiz postada kayboldu. Şimd size şunu sormak istiyorum. Ben bu süreçte evliliğimi Türk konsolosluğuna bildirdim. O yüzden Doğum belgesi aldığım zaman yeni soyadım belge üzerinde yer alıyor. Ama hala eski pasaportumu kullanıyorum. Yeşil kart başvurusundan önce pasaportumu değiştireceğim bilgi karışıklığı olmaması için. Faka başvuru içint eski pasaportumun içindeki vize sayfasının fotokopisine ihtiyacım olacak. Bu durumda ne oluyor? Yeni pasaportta hala süresi olan amerikan vizem olacak mı bir bilginiz var mı?

Yer
    Oregon, USA

Pasaporta basvururken eski pasaportunuzu iptal edip size iade ederler (isteyin zaten) ne var ki, basurmadan once fotokopilerini cekin elinizde bulunsun. Keske konsolosluga henuz bildirmeseydiniz. Hic kimse bosanmak icin evlenmez ama ilerde boyle bir sey olursa bosanmayi Turkiye tanimiyor, cok ugrasiliyor. Bulundugunuz eyaletin bagli bulundugu konsoloslugu e-konsolosluk sitesinden ogrenip oraya basvuracaksiniz.

Alıntı feelee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Fethiye Hanım, dediğiniz gibi oldu tekrar başvurmak zorundaymışız. Üstüne üstlük rejection letter ve başvuru paketimiz postada kayboldu. Şimd size şunu sormak istiyorum. Ben bu süreçte evliliğimi Türk konsolosluğuna bildirdim. O yüzden Doğum belgesi aldığım zaman yeni soyadım belge üzerinde yer alıyor. Ama hala eski pasaportumu kullanıyorum. Yeşil kart başvurusundan önce pasaportumu değiştireceğim bilgi karışıklığı olmaması için. Faka başvuru içint eski pasaportumun içindeki vize sayfasının fotokopisine ihtiyacım olacak. Bu durumda ne oluyor? Yeni pasaportta hala süresi olan amerikan vizem olacak mı bir bilginiz var mı?
    Fethiye Temiz

Junior Member

Bir ara Türkiye'ye taşınmayı planladığımız için, konsolosluğa bildirmenin faydalı olacağını düşündük, nitekim şuan vazgeçmiş durumdayız Artık yapacak birşey yok Eski pasaportumu kullanacağım başvuru yaparken çünkü sağolsun nüfus idaresi veya konsolosluğun hatası yüzünden kimlikteki yeni soyadım yanlış yazılmış ve düzeltmenin iki ay süreceğini söylediler�� Yine de çok teşekkür ederim cevabınız için!

Sayfa 36/43 İlkİlk ... 263435363738 ... SonSon