Sayfa 1/5 123 ... SonSon
46 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: ABD'de dil eğitimi almayı düşünen arkadaşlar içeri buyrun !!!

Thumbs up ABD'de dil eğitimi almayı düşünen arkadaşlar içeri buyrun !!!

Öncelikle Herkese Selamlar Bu Başlığı Amerikada Dil eğitimi almaya düşünen arkadaşlara yardımcı olabilmek için açtım ve orada olan arkadaşlarında bana yardımcı olması için açmış bulunmaktayım yaşım 22 Eskişehirde Yaşıyorum Liseyi Açık Öğretim Türk Telekom Anadolu Teknik Lisesinde Bilgisayar Bölümünü Bitirdim Ama nasıl bitirdim birde bana sorun çok kötü bir lise dönemi geçirdim diploma notum 55 Her neyse konuya döneyim 10 yaşımdan beri amerika bende bir hayal hasret filmlerde izlerken çok iç çektim ağladım zırladım hem içimde bir yaraydı amerika. Kafaya koymuştum oraya gitmeyi ama gidemiyordum amerikada dayım lar yaşıyor oranın vatandaşılar bu sene annem dayım hastalanınca amerikaya gitti ve oradan döndüğünde annem bana çok büyük bir süprizle döndü dayım beni CLEVLAND OHİO AKRON UNIVERSTY DİL EĞİTİMİ için bir yıllık dil eğitimi programına kayıt ettirmişler buna çok sevindim her neyse okulumdan I20 formum geldi ve ben konsolosluktan randevu aldım ılk gorusmeye gıttım ancak ben bana okulun yolladı I20 Formunun fotokopilerini götürdüğüm için beni kapıdan dahi almadılar arkama baka baka geri döndüm ve 2.ci kez randevu aldım yanımda okulun yolladı I20 formu bankaya yatırdıgım para dekontları 20 bin dolarlık banko cuzdanı tapular babamın mağış dekontu felan tam dolu gıttım ve konsolosluktan içeri girdim belgelerimi aldılar ve bana bi sıra verdiler bekleme odasına girdiğimde sanki amerikaya adım atmış gibi bir hisse kapıldım kapıdan girince tam karşında 6 tane görevli var sırayal ınsanları cagırıyorlar ilk önce parmak izin alınıyor ve daha sonra görüşmeye giriyorsun neyse parmak izimi verdikten sonra sıram geldi görüşmeye biraz palaçor gittim yırtık kot hakim yaka tshirt felan apachi gibi neyse görevli beni çağırdı ve ne için amerikaya gitmek istiyorsun diye bir soru yöneltti ve bende doğal olarak dil eğitimi için dedim tabiki konsolosluktaki randevuya gelmeden once randevu alırken konsoloslugun sıtesınden form dolduruyorsunuz bu formda kac yıl amerıkada kalmayı pilanlıyorsunuz diye bir soru vardı ben salak gibi 4 yıl diye yazmıstım sanırım görevli bunu sistemden görüp bana aynı soruyu bir daha sordu ve bende yine 4 sene dedim ve sonra benden banka cüzdanımı istedi verdim uzun uzun baktı bilgisayarda birşeyler karıştırdı ve bana bu 20bindolar çok az sizin orada geçiminizi sağlayamaz diyerek bana vizeyi vermedi... ben bunu kafama çok taktım 3.cü sefer bi randevu aldım bu sefer amerikadaki dayım bana mektup gönderdi ve çok temiz giyindim takımları çektim gıravatı taktım ve yine sıramı aldım sabah 11 de konsolosluğa girdim aksam 4 oldu ve en son sıra bana geldi kimse kalmadı içerde ve şunuda belirtmek ıstıyorum ıcerde 3 tane ateşe var yani görevli bunlardan 1 tanesı gözlüklü genç psikopat bir bayan çok gaddar çok sert türkleri hiç sevmiyor nerden anladın diye sorarsanız 30 tane türk vize için geldiyse 5 tanesıne anca verdi . 2.cisi ise çok temiz giyimli kel mavi gözlü bir erkek amerıkan vatandası görevli var ve bu çok mükemmel bir insan dinliyor konusuyor problem varsa çözüm arıyor. 3 üncüsü ise siyahi şişman bir zenci bayan buda çok sert ve gaddar. ben 3 üncü randavumda 2.numaralı kel mavi gözlü görevliye düşmüştüm selamlaştık ve bana neden gidiyorsun dedi dil eğitimi için dedim kaç kardeşşsiniz,baban ne iş yapıyor annen ne iş yapıyor kardeşlerin ve 3 dk konusmadan sonra benım hıc bir evrağımı istemedi ve bana diploma notumun çok düşük olduğunu söyledi bende direk emin bir cevapla lise dönemim biraz sıkıntılı geçti düz lise derslerim iyi değil ancak meslek olarak bilgisayar bölümümdeki derslerim çok iyiydi dedim bu yinede yetersiz dedi dedim aha buda vizeyi vermiyor son kozumu oynadım ve amerikadan gelen mektubumu verdim onu uzun uzun okuduktan sonra bana bakıp tebrikler 2 yıllık vizeniz onaylanmıstır deyince aklım uçtu inanamadım salakça bir gülme aldı beni.... ve kısacası şuan tarih 22.11.2012 ve ben ARALIK 18 de uçuyorum amerikaya akron üniversty 'de1 sene dl eğitimi alıcam ve kesinlikle oradan dönmek istemiyorum orada yaşamak istiyorum şuan ingilizce seviyem elemantry ilk seviyedeyim amerikaya gitmeme 26 gün kaldı şuan orada dil eğitimi alan arkadaşlardan cevaplar beklıyorum acaba gercekten dil eğitiminde iyilermi dedikleri gibi 6 ay 1 senede dili kolaylıkla konusabılıyorlarmı. Benim paylasıcaklarım bu kadar eğer gidecek arkadaslara biraz yardımım olduysa ne mutlu saygılar sevgiler.

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

sakin verilen sureyi gecmeyin...
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Alıntı GentleDoe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sakin verilen sureyi gecmeyin...
    Tabikide süreyi aşmak gibi bir niyetim yok sadece orada şartlara uygun yasaya uygun bir şekilde kalıp hayatımı devam ettirmek bunu yapmam için benim tek ihtiyacım olan İngilizceyi öğrenmek ve tek şüphemde 1 sene içinde orada ingilizceyi sökebilirmiyim teşekkürler ilginiz ve uyarınız için

Senior Member
    Yer
    San Francisco

Evde devamli Turkce konusur okuda Turklerle olursaniz zor. Ama 1 yil adam gibi lisan ogrenmek icin yeterli bir zaman isteyen icin.

Alıntı MineTockey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evde devamli Turkce konusur okuda Turklerle olursaniz zor. Ama 1 yil adam gibi lisan ogrenmek icin yeterli bir zaman isteyen icin.

inşallah 1 senede öğrenebilirim dili zaten dili öğrendiğim zaman işim evim her şeyim hazır sadece dili öğrenmem gerekiyor

Senior Member afcnd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kesinlilkle böyle

türklerle çok takılmayın sosyal olun dışarı cıkın amerikalılarla evinize cağırın vs vs
    tebrikler ve başarılar!

Banned
    Yer
    ardahan

1.5 yildir abddeyim daha ingilizcenin i sini sokemedim

Thumbs up

Alıntı afcnd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlilkle böyle

türklerle çok takılmayın sosyal olun dışarı cıkın amerikalılarla evinize cağırın vs vs
    tebrikler ve başarılar!

Gideceğim yer Clevland ohio üniverste ise AKRON üniversty Dayımlarda kalıcağım 2 tane kuzenım var ve 2 side Tükrçe Bilmiyor Yengem'de Türkçe Bilmiyor Etrafımda Hiç Türkçe Bilen Olmayacak Ben Elimden Gelen Her Şeyi Yapmaya Çalışacağım Çünkü İlerideki Hayatım Ve Yaşamım Kariyerim Sadece Ve Sadece İngilizceye Bağlı Bugünden itibaren gitmeme 25 gün kaldı şuan evde kelime ezberliyorum bazı sitelerde videolar izliyorum gidesiye kadar ne kadar geliştirirsem benim için bu kaar bu arada 1.5 bucuk senedir orada olan arkadaşım nasıl hiç bir şey öğrenemedin ben anlamıyorum kulaklarını tıkasan yinede öğrenmen lazım ama nasıl becerdin anlamadım ben öğrenmeye mecburum bu yüzdende kendime güveniyorum öğrenicem.. ve ilgi alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim

Senior Member

Alıntı balnitsa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.5 yildir abddeyim daha ingilizcenin i sini sokemedim
    Yani gerçekten bende merak ettim 1.5 yılda nasıl öğrenemediniz.İçinde yaşayıp hiç bir şey öğrenememek tuhaf geldi bana.Yada çok mütevazi davranıyorsunuz

Lightbulb

Alıntı Delidumrul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani gerçekten bende merak ettim 1.5 yılda nasıl öğrenemediniz.İçinde yaşayıp hiç bir şey öğrenememek tuhaf geldi bana.Yada çok mütevazi davranıyorsunuz

Benim anlamadığım Elin yabancıları geliyor Amerikadan'Afrikadan'Almanyadan'Avustralyadan' Türkçeyi Bizim Türklerden Daha İyi Konuşmayı Beceriyor Görüyorum Adam Afrikadan Gelmiş Dalga Geçmek Yada Küçümsemek için Sölyemiyorum Sakın Yanlış Anlaşılmasın Adam Resmen YamYam Çiğ Et Yiyor Türkiyeye Geleli 1 Sene Olmuş Çoğu Türkten İyi Türkçe Konuşuyor Peki biz neden o kadar kendimizi korkutuyoruz anlamadım birde Türkçe ingilizceye göre çok daha zor diyorlar bu yüzden bence korkulucak bir şey yok benim USA gitmeme 23 gün kaldı içimde çok büyük bir korku vardı öğrenemessem diye şimdi o korkuyu yendim allahın izniyle gidicem 1 senede' dili sökücem tüm arkadaşlarımada kısmet nasip olur bu olay inşallah... Saygılar Teşekkürler

Sayfa 1/5 123 ... SonSon