Sayfa 1/10 123 ... SonSon
97 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 100000 dolar ile Amerika'da ne iş yapabiliriz

Thumbs up 100000 dolar ile Amerika'da ne iş yapabiliriz

Arkadaşlar bu sene green card başvurusunu yaptım fakat oraya gelipte birinin yanında fazla çalışmak istemiyorum biraz birikmişim var bunu değerlendirerek bu paraya orada ne gibi bi iş kurabilirim. Her türlü mantıklı fikire açığım ona göre kendimi hazırlayacağım önümde koca bir sene var zamanımız bol ...... Cevaplar için şimdiden teşekkürler herkese .... Ha unutmadan bide kart çıkarsa tabi

Senior Member
    Yer
    San Francisco

Birde adam gibi ingilizce ogrenmeden hicbirsey yapilamayacagini unutmayin.

Member Meanwhile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    International Space Station

3.000 dolarını güzel ve en kaliteli şekilde bir İngilizce kursuna harcayarak ilk adımınızı atabilirsiniz.(İngiltere'ye 15 günde içerisindeydi bunun sanırsam).
    Intermediate-Advanced arası bilseniz yeterli. Bir de özel olarak aksağan çalışırsınız(Malumunuz Amerikan İngilizcesi )

En fazla diyebileceğim bu.
    Başarılar
    "If you wake up in a different time, in a different place, could you wake up as a different person?"
    Tyler Durden - Fight Club

Senior Member MySea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Delaware

Forumdan fikir ariyorsaniz, $100,000 bence batar gider...
    ***BUYUKSU***

Senior Member

Hayatinizda calismadiysaniz,bir is nasil yapilir ogrenmediyseniz,herhangi bir meslege sahip degilseniz ne kadar miktarda birikmisiniz olsa birsey ifade etmez. Hi bu arada egitiminiz yoksa , paranizin bir kismiyla Amerika'da College falan egitimi alip , bir meslek ogrenip o meslekle ilgili bir is kurabilirsiniz.Herseyden oncesi birsey ogrenmek . Amerika'da bir gunde yukselip ertesi gun batabilirsiniz .

Değerli arkadaşlar burada iş fikirlerini tartışırsak mesela Amerika'da o an gördüğünüz gözünüze çarpan bildiğiniz duyduğunuz işler ile ilgili paylaşımlar yaparsanız çok daha müteşekkir olurum.... Ne iş yaptığım neler yapabileceğim veya dil bilgim hakkında özelden isteyen kişilerle ayrıca mütala yaparız.... zamanımızı sevgili arkadaşlar fikirler ve bütçeye yoğunlaştırırsak daha güzel olacak bunu sizde göreceksiniz ....
    Konu SiR_LeoN tarafından (01-11-2013 Saat 01:33 ) değiştirilmiştir.

Banned
    Yer
    ardahan

Alıntı SiR_LeoN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar burada iş fikirlerini tartışırsak mesela Amerika'da o an gördüğünüz gözünüze çarpan bildiğiniz duyduğunuz işler ile ilgili paylaşımlar yaparsanız çok daha müteşekkir olurum.... Ne iş yaptığım neler yapabileceğim veya dil bilgim hakkında özelden isteyen kişilerle ayrıca mütala yaparız.... zamanımızı sevgili arkadaşlar fikirler ve bütçeye yoğunlaştırırsak daha güzel olacak bunu sizde göreceksiniz ....
    ohooooo, armut pis agzima dus, ben niye is fikrimi sana vereyim

Sen verme fikir sevgili arkadaşım sakın verme kesin senin aklına geleni ben unutmuş olurum çünki o yüzden ha unutmadan senden bile isteyeceğimiz bişey var .... Gölge etme başka bişey istemez....

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

anlasilan fikir soruyorsunuz ama, aslinda size verilen son derece onemli ipuclarini kulak arkasi ediyorsunuz. Bence Amerika'da sistemi ogrenip, o sisteme alismadan bir is kurmayin cunku cok cabuk kaybedersiniz. Yoksa sirket kurmak $20'a ve bir saatinize bakar.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Evet Fethiye hanım tamamen doğru iş fikirleri verebilirsiniz diye sordum aslında ama yanlış bi anlama olmasın diye tekrar belirteyim Amerikan sistemi işleyişini yaşamı gündelik hayatı analiz edebilecek tam 1 yılım var o yüzden sizlerden yönele bileceğim araştırmamı detaylandırabileceğim sektörler hakkında bilgi almak istiyorum açıkçası yoksa kimsenin yardımına veya tavsiyesine kötü niyetli bi yaklaşımım olmaz sorun şu ki kurulan cümlelerin bazen daha dikkatli seçilmesi gerektiğini unutuyoruz .. Örnek vermek gerekirse geçen sene bi ukraynalı arkadaşım newjerseyde yumurta ve tavuk eti ile ilgili bazı fikirler verdi bende orada yaşayan siz değerli soydaşlarımızdan belki bu ve benzeri yönlendirmeler gelmesi umuduyla bu başlığı açtım tekrar herkese katkılarından dolayı teşekkür ediyorum

Sayfa 1/10 123 ... SonSon