Sayfa 2/10 İlkİlk 1234 ... SonSon
97 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: 100000 dolar ile Amerika'da ne iş yapabiliriz

Senior Member

Amerikada iyi ingilizce bilmeden, amerika iceriside is tecrubeniz olmadan maasli is bulmak imkansizken siz is fikri istiyorsunuz. Bu is bastan yas

Banned
    Yer
    ardahan

Alıntı SiR_LeoN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen verme fikir sevgili arkadaşım sakın verme kesin senin aklına geleni ben unutmuş olurum çünki o yüzden ha unutmadan senden bile isteyeceğimiz bişey var .... Gölge etme başka bişey istemez....
    forumdan fikir bulmaya calisiyorsan, sen bastan bitirmissin bu isi arkadasim.

Neden forumdaki insanları aşşağılayıp duruyorsun bu forumda emin ol çok parlak fikirler çıkar ... Sen başka konulara yönel bence Batarız çıkarız o kısmet ... Ayrıca sen usa da mı yaşıyorsun yoksa Türkiye'de mi

Banned
    Yer
    ardahan

Alıntı SiR_LeoN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden forumdaki insanları aşşağılayıp duruyorsun bu forumda emin ol çok parlak fikirler çıkar ... Sen başka konulara yönel bence Batarız çıkarız o kısmet ... Ayrıca sen usa da mı yaşıyorsun yoksa Türkiye'de mi
    profilimde yaziyor ya ardahan, buralara gelirsen gel cayimi ic

Amerika'da bulunan arkadaşlar fikirlerinizi ciddiyetle bekliyorum ..... Ardahanlı forum üyesi sen lütfen bilmediğin şeyler hakkında yorum yapma gerek yok buna bişey ispatlamak zorunda değilsin ....

Banned
    Yer
    ardahan

sen beni ez ardahanliyim diye ez, fikirlerimle doverim seni

Senior Member

Bi tane adam da cikip soyle olur boyle olur dememis hep negatif hep..
    Neyse hocam ben sana dilim dondugunce yardimci oluyum 8 senedir los angelesta yasiyorum oncelikle oyle super dil bilmene gerek yok bu ulkede kendini ifade edecek kadar bilse arkasi gelir onemli olan sende ne kadar girimsimci ruhu var, sen neleri basarabilirsin bunu once tart bic.. Burdaki negatif konusanlara bakma..
    Gelelim benim onerilerime;
    Buraya gelirsen,
    Genel Turk milletinin yaptigi isleri yaparsin bunlar;
    1) kart-kioks isidir. Mall(alisveris merkezlerinde ufak bufe tarzindadir) burda her turlu urunu satabilirsin onemli olan iyi bir urun bulman amerikan halkina hitap eden bi sey olmasi onemlidir..
    Burda onemli olan alisveris ve yogunluktur ucuz mall kazandirmaz ornegin LA'de the grove mall da aylik kiralar min 3000 dolardan baslar xmas zamani 10000-15000 dolari bulur aylik.. Dedigim gibi bu isi ogrenir ve devam edersen whosale donup isi de buyutursun.. Fazla detaya gerek yok isin icibe girersen ogrenirsin
    2)pizza delivery yapip zamanla francise veya kendi adina pizza yeri acabilirsin..
    Bu subway vb rest donebilur bunlar icin min 150k gerekir
    3)taksi business yaparsin tanidigin bir ermeni sifir inglizce bu isi kurdu ama dedigim gibi kurt olucaksin..2-3 taksi alip aylik min 300 den kiraya verirsin.. Taksici olarak calisirsin min 2000 dolar yapar zamanla isi buyutursun..
    4) uber olayi cikti taksicilige buyuk bi darbe vurdu 2006 ve ustu araban varsa taksici gibi calisirsin "uber" yaz nete gerekli bilgi al.. Kendin bi arabayla calisirsan min 2000 dolar yaparsin..

Bu boyle devam eder gider..
    Dedigim gibi sen ne kadar girisimcisin neler yapabilirsin bu onemli, eger bi isi bilmeden tamam ben bu isi yapayim deyip butun parani yatirirsan kumar oynamis olursun batarsin.. Once enekliyeceksin sonra yuruyeceksin..kissadan hisse bu ulkede is bilenin kilic kusananindir.. Gelip gormeden yasamadan ne desem bostur tecrube ile her sey rayina girer..
    Bol ssnslar...

Senior Member

Alıntı balnitsa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen beni ez ardahanliyim diye ez, fikirlerimle doverim seni
    Supersin hocam cok guldum bu lafina
    Hor gormeyin ardahanli kardesimi...

Senior Member
    Yer
    San Francisco

Balnitsa dersler gene basina vurdu sanirim Nasil gidiyor? Ne zaman geliyorsu Stanfordu ziyarete?
    Sir_Leon 100 bin dolar pek buyuk bir para sayilmaz. Oyle buyuk bir is kurmak soz konusu bile degil.
    Ama iyi bir seed money olabilir akillica kullanirsan. Ne yapacagina anca sen karar verebilirsin senin yetenegin , ilgin nedir neyi becerip neyi beceremezsin nerden bilelide sana akil verelim. Burda (gelebilirsen, calisma iznin olursa) hemen her yerde Small Business kurslari vardir. Onlarda birie katilip, business plan hazirlamayi ogrenirsiniz ve oralardan son derece ilgic fikirler alabilirsiniz. Ayrica 100 bin dolar kuracaginiz ise ve en az alti ay o is ayakta tutmaya ve yasaminizi saglamaya yetmiyecegi icin hazirlamayi ogreneceginiz business planla devletten nasil small business kredisi alabileceginizi de ogrenirsiniz.

Banned
    Yer
    ardahan

Stanford beni ziyarete gelsin Mine hanim, beni kabul etmeyerek kendileri kaybetti (:

Alıntı MineTockey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Balnitsa dersler gene basina vurdu sanirim Nasil gidiyor? Ne zaman geliyorsu Stanfordu ziyarete?
    Sir_Leon 100 bin dolar pek buyuk bir para sayilmaz. Oyle buyuk bir is kurmak soz konusu bile degil.
    Ama iyi bir seed money olabilir akillica kullanirsan. Ne yapacagina anca sen karar verebilirsin senin yetenegin , ilgin nedir neyi becerip neyi beceremezsin nerden bilelide sana akil verelim. Burda (gelebilirsen, calisma iznin olursa) hemen her yerde Small Business kurslari vardir. Onlarda birie katilip, business plan hazirlamayi ogrenirsiniz ve oralardan son derece ilgic fikirler alabilirsiniz. Ayrica 100 bin dolar kuracaginiz ise ve en az alti ay o is ayakta tutmaya ve yasaminizi saglamaya yetmiyecegi icin hazirlamayi ogreneceginiz business planla devletten nasil small business kredisi alabileceginizi de ogrenirsiniz.

Sayfa 2/10 İlkİlk 1234 ... SonSon