Sayfa 3/10 İlkİlk 12345 ... SonSon
97 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: 100000 dolar ile Amerika'da ne iş yapabiliriz

Senior Member
    Yer
    San Francisco

Biliyorum , biliyorum ama bosver zaten cok abartiyorlar kendilerini..

Senior Member

Alıntı balnitsa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen beni ez ardahanliyim diye ez, fikirlerimle doverim seni

Anladığım kadarıyla dersler bayağı bir yoğun bu günlerde.Siz burada kafa dağıtıyorsunuz da bir gün çok ters birine denk gelebilirsiniz.Bu arada Ardahan memleket mi,yoksa öylesine mi yazdınız?Aman kendnize dikkat edin,kışa da giriyoruz yoğun çalışma da yapıyorsunuz yaban ellerde hastalanmayın.Sağlıcakla kalın.Umarım ilk gireceğiniz sınavda okul derecesi yaparsınız.))

Teşekkürler southwest ve Minetockey önerilerinizi dikkate alıcam bu small businnes iyi oldu ayrıca taksicilik ve taşımacılık hatta uzun yol yük taşımacılığıda aslında gündemimde vardı. Size bişey daha danışmak istiyorum zeytin yağı litre fiyatı en ucuz olanı sanırım walmart ta satılan bertolli 5.98 dolar yarım litresi daha uygun fiyattan daha kalitelisini piyasaya sürebileceğim zeytin yağı sektörü kimler tarafından kontrol edilir nerede başlamalı bu gibi bilgiler alabilirmiyim ? Ayrıca kart olmazsa yatırımcı vize ile gelmeyi düşünüyorum . Şu anda ise takı pırlanta ve Ziynet işi ile uğraşıyorum.

Bu arada başka milletin forumunda olsak örneğin Japon koreli ermeni İsrailli Rus vb. Çok daha farklı olurdu herşey ama biz işte çok daha başka uzmanlaşmışız zaman içinde . Bunu küçük bi anekdot olarak paylaşmak istedim.

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

yani siz simdi, oralarda olsa daha yapici yaklasirlardi diyorsunuz.. Ne zaman Amerika'da yasamaya baslarsiniz, o zaman bu islerde standart ogutler olamayacagini anlarsiniz.. Simdi uzaktan davulun sesi hos geliyor.. Sistem farkli.. ayrica herkesin uzmani oldugu, yeteneginin oldugu sey farkli.. Hic birimiz birbirimizi yakindan tanimiyoruz, tanimadigimiz, limitlerinin ne oldugunu bilmedigimiz bir insana boyle ciddi bir konuda yol gostermek abesle istigal olur.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Senior Member MySea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Delaware

Alıntı SiR_LeoN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada başka milletin forumunda olsak örneğin Japon koreli ermeni İsrailli Rus vb. Çok daha farklı olurdu herşey ama biz işte çok daha başka uzmanlaşmışız zaman içinde . Bunu küçük bi anekdot olarak paylaşmak istedim.
    Bu konuda kesinlikle haklisin. Arkadasim kimse foruma veya forum uyelerine bir laf kondurmadi, burada fikir aramak ile ilgili gondermeler foruma degil ama dolayli olarak sana idi. Neyse saglik olsun! Sen daha bu forumdaki fikirlerden (olumlu/olumsuz) sikayet edersen, buraya gelince, Turklerden gelecek kaziklara, uzgunum ama, potansiyel adaysin. Bu sana buyuk bir tavsiye olsun...
    ***BUYUKSU***

Senior Member

Arkadaşlar kimse kusura bakmasın ama şunları söylemeden duramıcam,
    Bu Sir_Leon isimli arkadaşın alnında mı yazıyor ingilizce bilmediği. Yada adam avukat mı olmak istiyorum diyor Abd de. Sadece iş fikri sormuş varsa sorarsınız yoksa susarsınız. Siz şu iş güzel deyince bu arkadaş tası tarağı toplayıp o işi yapmaya gelecek mi sanıyorsunuz.
    Başka bir arkadaş diyor " Ben niye iş fikrimi sana vereyim diyor." Arkadaşım fikir vermek zorunda olmadığın gibi bunu yazmak zorunda da değilsin. Ardahan'lı olmak veya Ardahan'da yaşamak insanı küçültmeyeceği gibi, Stanford'da okumak veya görmek'de insanı yüceltmez. Ayrıca arkadaşlar siz bir iş fikri verince o işi artık başkası yapamıyor diye bir şey yok. Mesela bundan 7 sene önce iş fikri soranlara (karşılıklı veya forumdan) git beylikdüzü veya B.çekmece taksi plaka al diyordum. O zaman 15000 TL idi şimdi 1050000. E şimdi ben bunu o zaman desem bana ne zararı olur demesem ne olur. İyi bir etüt ile her şey mümkün. Şahsen ABD ye ayak bile basmadan,şirket kurdum,banka hesabım var kredi kullandım, vergimi hala ödüyorum, kirada evim var v.s. İyi bir araştırma ile herşey mümkün. Umarım yazdıklarımdan kimse Alınmamıştır.

Senior Member
    Yer
    San Francisco

Alinmasina alinmayizda siz bir sunu aciklasanizda merakta klamasak<<<<<Şahsen ABD ye ayak bile basmadan,şirket kurdum,banka hesabım var kredi kullandım, vergimi hala ödüyorum, kirada evim var v.s. İyi bir araştırma ile herşey mümkün.>>> Nasiloldu bu isler?Ve simdi nerdesiniz

Gereksiz bi karşılıklı anlaşamama durumu yaşıyoruz bunu nasıl atlatıpta fikirlere yoğunlaşırız bilemiyorum ama şundan bi sıyrılsak daha iyi yerlere gider bu konuşmalar şimdi bundan sonra neden yapamayacağımı kime güvenmeyceğimi bileşiğimi bişeyden anlamadığımı falan anladım tamam uzatmayalım şimdiden sonra neler yapabiliriz 100 - 150 k bi yatırımla onu tartışalım ... Neler yapamayacağımızı söylemek için daha fazla yazı yazmaya gerek yok . İş fikirlerine yoğunlaşalım lütfen .... Yol göstermek abestle iştigal olmaz hanımefendi orada 2 seçenek olur siz tarif edersiniz biz akıl yürütürüz Gideriz veya gitmeyiz ... Mysea bana forumdan fikir gelmedi ki şikayet edeyim sadece eleştirdiniz olmazda olmaz ... Neyse artık olmazları anladık olurlara yoğunlaşalım güzel şeyler çıksın belki sizinde yararlanabileceğiniz güzel fikirler çıkar hep beraber kazanırız
    Konu SiR_LeoN tarafından (03-11-2013 Saat 11:39 ) değiştirilmiştir.

Senior Member

Şu anda Türkiye de yaşıyorum. Mine hanım, hepsi için ayrı ayrı açıklama yapmayayım uzun sürer. Yazdıklarımdan en çok hangisi size US e gitmeden yapılamaz geliyor. Onunla ilgili kısa bir açıklama yapayım.

Sayfa 3/10 İlkİlk 12345 ... SonSon