2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: ABD'de Pilot Okuluna Başlamak Istiyorum

Junior Member HKNBRTKRKMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Chicago

Standart ABD'de Pilot Okuluna Başlamak Istiyorum

Merhabalar Arkadaşlar ;
    Siteye yeni üye oldum,faydalı olacağını düşünüyorum yardımlarınızı bekliyorum.

Şuanda Chicago'da dil okulunda ingilizce eğitim almaktayım,Mayıs ayına kadar burada kalacağım.buraya gelmeden önce aklımda Türkiye'ye dönmek ve pilot okuluna orada başlamak vardı fakat burada da eğitim alabileceğimi düşünüyorum.öncelikle f1 vizesine sahibim 5 yıl vizem var fakat ı-20 Mayıs ayında sona eriyor,yakın zamanda Florida'ya seyahat planlıyorum okullarla görüşmek için girmeden bir kaç sorum olacak sizlere
    1)öncelikle sahip olduğum ı-20 yi şuanda okumaktan olduğum okuldan uçuş okuluna transfer ettirebiliyormuyum?
    Eğer ettirmiyorsam ülkeme geri dönüp tekrardan başvuru yapmam mı gerekiyor?
    2)aranızda pilot okulu eğitimi burada almış arkadaşlar var ise EASA yi alabileceğim okul var mı tavsiye edebileceğiniz?ben sadece aerosim ve eft ile irtibat halindeyim bana verebileceğiniz başka bir okul ismi var mı ? Eyalet fark etmez gidebildikten okuyabildikten sonra sorun yok?
    3)prosedür hakkında az çok bilgim var buna genel cevap bekliyorum eğer istersem FAA aldıktan sonra ABD de çalışabilme imkanım olur mu ? Vatandaşlık yok green card yok iş araştırıp bulduğumuzu düşünelim çalışma izni alabilir miyim ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim kalın sağlıcakla

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

saniyorum bu sorulardi ozelden sormak istediginiz, ogrenci islerini cok iyi bilmiyorum, umarim beklediginiz cevaplari alirsiniz.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"