Sayfa 54/61 İlkİlk ... 4445253545556 ... SonSon
607 sonuçtan 531 ile 540 arası

Konu: K1 Nişanlı Vizesi Serüveni (16 Nisan 2014)

Alıntı GentleDoe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iste o yuzden ilk 2 sene cehennem gibi gecer diyoruz.. diyoruz da "siz gelmemizi istemiyorsunuz" diyorlar.. Hayatiniz hakkinda en onemli karari kendiniz verebilirsiniz.
    Cok haklisin abla kitap cikar alalim kendimizi buluruz

Junior Member

Merhaba,

TR'de şirket ortağı olup vergi mükellefi olmam, vize görüşmesi esnasında bir dezavantaj sağlar mı?
    Nişanlım bu konuyu dile getirdi ve soru işaretlerimiz oluştu. Sonuç olarak TR'de gelir sahibiyim fakat US tarafında bu gelirden ötürü vergi mükellefi olmuyorum. Bu durum görüşmede ne gibi sonuçlar doğurabilir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Senior Member

Vize görüşmesinde dezavantaj oluşturmaz.Ama her nerede yaşarsanız yaşayın her iki tarafta da bu geliri beyan edip,gerekiyorsa vergisini ödemek zorundasınız.

Arkadaşlar k1 vize ile geldim beş ay kaldım burada anlaşamadım yapamadım daha doğrusu ve şimdi cumartesi günü inşallah geri döneceğim burada hayat kolay değil çalışma iznimde geliyordu yolda ama ben yapamadım umarım sizler burda yaşamayı düşünenler yapar Öner'im şu sitres yapmayın ve sabredin ben beceremedim sadece kart için olunca ve para kazanamayınca normal olarak sitres yapıyordum sizler dikkat edin ve aktif hareketli olun evde oturup yemek beklemeyin belki birazda İngilizcenizi oradayken geliştirin yoksa burda çok sıkıntı çekersiniz

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

Evlendiginizi Konsolosluga bildirmis miydiniz? Amerika'daki bosanmayi Turkiye tanimiyor cunku, o zaman Turkiye'de ya ilelebet evli goruneceksiniz ya da esiniz Turkiye'de bir avukata vekalet verecek bosanacaksiniz, ya da tenzif davasi acmaniz gerekir. Hakkinizda hayirlisi.

Alıntı Soleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar k1 vize ile geldim beş ay kaldım burada anlaşamadım yapamadım daha doğrusu ve şimdi cumartesi günü inşallah geri döneceğim burada hayat kolay değil çalışma iznimde geliyordu yolda ama ben yapamadım umarım sizler burda yaşamayı düşünenler yapar Öner'im şu sitres yapmayın ve sabredin ben beceremedim sadece kart için olunca ve para kazanamayınca normal olarak sitres yapıyordum sizler dikkat edin ve aktif hareketli olun evde oturup yemek beklemeyin belki birazda İngilizcenizi oradayken geliştirin yoksa burda çok sıkıntı çekersiniz
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Evlendiginizi Konsolosluga bildirmis miydiniz? Amerika'daki bosanmayi Turkiye tanimiyor cunku, o zaman Turkiye'de ya ilelebet evli goruneceksiniz ya da esiniz Turkiye'de bir avukata vekalet verecek bosanacaksiniz, ya da tenzif davasi acmaniz gerekir. Hakkinizda hayirlisi.
    Hayir konsolosluga bildirmedim suan o beni gondermenin derdinde bileti o alicak herseyi karsilayacak suan bekliyorum bileti

Arkadaşlar travel dokumanım onaylanmış uscis sen kontrol ettim ama çalışma iznimde bir gelişme Yok an itibariyle 1 ay 5 gün oldu travel dokumentim 3 gün önce onaylandı yazıyordu işleme alındı gibi bir yazı ama work dokumentimde bir gelişme Yok işte buldum usailandan 6 gündür çalışıyorum bir Türk abinin işinde... çoğu kişi burda okudum advans porola ile work dokumentleri aynı anda alıyor bende mi bir sorun var yoksa acaba ikisini aynı anda mı postalayacaklar şimdiden teşekkürler buraya geleli yaklaşık 6 ay oldu biraz geç evlilik oldu kavga gürültü derken buraya kadar geldik;-)
    Konu Soleter tarafından (05-02-2017 Saat 18:28 ) değiştirilmiştir. Sebep: Yazım hatası

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

Sanirim work document ile travel document AYNI KART.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Sanirim work document ile travel document AYNI KART.
    Ayni kart mi ? Ama case status numaralari farkli I765 olan was received diyor digeri travel advans parol diyor was produced diyor
    Kafami karistirdi ve bunlardan sonra da sanirim interview oluyor ..ama noun tarihi de belli degil Benim anlamadigim herkez farkli set soyluyor yok Benim ikisi ayni anda geldi yok once interview oldu yok Sosyal g numarasini USA ilk geldigim hafta aldim hani Ben gittim kadin dedi orda once calisma iznini alman lazim iken burdaki arkaaslar nasil Almayi basariyor acikcasi sasiriyorum

Junior Member mmkdfw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Herkese merhaba,

Persembe gunu benim de vizem onaylandi. Ancak pasaport henuz elime ulasmis degil. Verilen beyaz, vizeniz onaylandi kagidinin uzerinde ais.usavisa-info sitesinde bir barkod numarasi olusacagi yaziyor ancak oyle bir barkod numarasi yok hesabima giris yaptigimda. Biraz daha mi beklemeliyim? Pasaportu eline gecen arkadaslar yardim edebilirler mi?

Sayfa 54/61 İlkİlk ... 4445253545556 ... SonSon