Sayfa 1/10 123 ... SonSon
95 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Amerikada Tır Şöförlüğü

Standart Amerikada Tır Şöförlüğü

Merhaba.Amerika da tır şöförlüğü yapan varmı?Şartları maaşları nasıl?Ehliyet alma süreci?Hangi eyaletler ideal?
    Kanada ile ilgili başka forumda yazı okudum.Ancak bu forumda daha önce konu ile ilgili bir yazıya denk gelmedim..

Senior Member

tecrubeli ve oilee calisiyosan cok iyi para alirsin .
    Tlc diye bir ehliyeti olmasi gerekiyirdu.
    eger yasalsan olabilirsin.
    Ayrica baslingicta hafta yaklasik 1000 usd alirsin rahat tabu uzun yok eyalet tasinaciliginda bu gecerli

Senior Member yorgunsavasci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selam
    TLC New York'ta taxi ve limo surmek icin. Tir icin CDL gerekli ve 7-8 ay okula gitmeden almak imkansiz gibi epey zor TR gibi degil...

Senior Member

Alıntı yorgunsavasci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam
    TLC New York'ta taxi ve limo surmek icin. Tir icin CDL gerekli ve 7-8 ay okula gitmeden almak imkansiz gibi epey zor TR gibi degil...
    Scnedier,jb hunts,crengland cok buyuk sirketlerin kendi okullari vardir ve bu okullar sayesinde 3-4 haftalik surec icinde alirsin... Ama bir sene boyunca bu sirketlere calisirsin,haybeden ama... Gunluk ortalama 8-11 saat yasal truck surme hakkin vardir... Butun sirketler every weekend home time demagojisi yapar ama bullshit! 2-2,5 ay yollarda olursun, en fazla ayda birkez evde olursun o da 1-4 gundur... Ben "cdl dl" bu sirketler disinda kendi imkanlarinla alicam dersen CA icin soyluyorum 6000-6500 dolar odersin,yok cc gidip alicam dersen 2 senelik bi surectir...kendi imkanlarinla alsan bile is bulma olanagin dusuktur deneyim isterler.. Imkansiz degil ama zordur..
    2 senelik deneyimden sonra ortalama 55K ile 100K arasinda para yaparsin.. Evli degilsen,coluk cocuk yoksa uzun donem askerlik gibi dusunursen sonunda guzel kapilar acilir,yok ben sikiya gelemem dersen hic bulasma derim... Birde bu is paradan ziyade bir tutkudur bi cok otr driver icin...

Senior Member

http://www.thetruckersreport.com/truckingindustryforum/

Bu formu takip edebilirsin daha detayli bilgi icin...

Bilgi için teşekkürler.Deneyim yok olursa sıfırdan başlayacağız..Bende zaten bu işi sevdiğim için yapmak isterim.Bekarım.Bir şirkette kendi aracımla çalışsam ne gibi avantajları olur?Satın almak için tır maliyetleri nedir Amerika da?
    Not:Türkiyeden yazıyorum.Daha önce hiç ABD ye gitmedim.Biliyorum işim zor.Ancak ABD ye gidersem bu işi yapmak istiyorum.O yüzden şimdiden araştırıyorum.

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

Bir arkadasim tir soforlugune yeni basladi, ikinci el bir tir kafasi ve trailer'ini $80K'ya aldi
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

80 bin dolarmı yani?Bu K harfi ne anlama geliyor?

Senior Member sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    kangurular diyari

sifirdan iyi bir tir almaya kalkarsan 200 bin dolari hazirla
    NO WAY JOSE NO WAY

Banned

80 bin dolara almış yani. tır kafası yazısını görünce kahkaha attım. kupa ve dorse için fazla bir para değil ayrıca bu iş sonradan öğrenilecek bir işte değildir. bir sürü inceliği vardır, hata yapma gibi bir şansınız yoktur, o yüzden herkes tır şöförü olamaz. benim bildiğim ölen 4 kişi var böyle.. ne yazıkki araba süren herkes bu işi yapacağını sanıyor..

Sayfa 1/10 123 ... SonSon