Sayfa 2/10 İlkİlk 1234 ... SonSon
96 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Amerikada Tır Şöförlüğü

Banned

arkadaşım deneyim yok diyorsun, yanlıs anlama ama bu deneyimi kazanmak öyle haftalarla olacak şey değil. ciddi çalışma, öğrenme ister. bunları gerçekleştirmeden ben şöför olurum dersen, ölürsün. örnekleri çok. benim dede-baba bu işi yaptı, başka da bir iş yapmadılar hayatları boyunca, soracağın bir soru varsa yardımcı olabilirim.

Senior Member sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    kangurular diyari

....tir soferi yukleme ve bosaltma hammalligida yapar,bazi tirlar vardir yanlardan yuklenir,bazi tirlar vardir yanlari kapalidir,paletler hidrolikli arabalarla tasinip iceri yerlestirilir,tirlarin ici yan yana ancak iki palet alir,guzelce yerlestirilmesi lazimdir, bu iside sofer yapar,bazi yerlerin rampalari vardir forklift tir in iceine girip mali alir,rampasiz yerlerde butun isi soferin pazilarina kalmistir.normal kamyonlari kullanmadanda kolay kolay tir soferi olunmaz,yani kamyon tecrubesi lazimdir. amerika australya gibi buyuk bir kita her tarafa tren seferleri olmadigi icin tir lara cok is duser,yollar uzar gider, tur larin surat limitleri vardir log booklari vardir,biraz gazlayip mesafeyi kapatirim olmaz.
    NO WAY JOSE NO WAY

İlk öğrenende bir şeklide bir yerden başlayarak tecrübe sahibi oluyor ama.Her ne işte olursa olsun
    Zaten bildiğim kadarıyla Avrupa tecrübesini kabul etmiyorlar Amerika tecrübesi istiyorlar.https://youtu.be/FhFYsj5QUbU
    Konu oceans eagle tarafından (09-06-2015 Saat 08:40 ) değiştirilmiştir.

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

Alıntı mpay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    80 bin dolara almış yani. tır kafası yazısını görünce kahkaha attım. kupa ve dorse için fazla bir para değil ayrıca bu iş sonradan öğrenilecek bir işte değildir. bir sürü inceliği vardır, hata yapma gibi bir şansınız yoktur, o yüzden herkes tır şöförü olamaz. benim bildiğim ölen 4 kişi var böyle.. ne yazıkki araba süren herkes bu işi yapacağını sanıyor..
    "tir kafasi" lafi aynen o arkadasimin lafi Bu konuda mpay'e kesinlikle katiliyorum.. o kadar kolay is degil.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Banned

Alıntı sir.altan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ....tir soferi yukleme ve bosaltma hammalligida yapar,bazi tirlar vardir yanlardan yuklenir,bazi tirlar vardir yanlari kapalidir,paletler hidrolikli arabalarla tasinip iceri yerlestirilir,tirlarin ici yan yana ancak iki palet alir,guzelce yerlestirilmesi lazimdir, bu iside sofer yapar,bazi yerlerin rampalari vardir forklift tir in iceine girip mali alir,rampasiz yerlerde butun isi soferin pazilarina kalmistir.normal kamyonlari kullanmadanda kolay kolay tir soferi olunmaz,yani kamyon tecrubesi lazimdir. amerika australya gibi buyuk bir kita her tarafa tren seferleri olmadigi icin tir lara cok is duser,yollar uzar gider, tur larin surat limitleri vardir log booklari vardir,biraz gazlayip mesafeyi kapatirim olmaz.
    bu işi yapan hamal da değildir. yasa sizin yaşadığınız ülke de durum çok farklı, 12 saat çalışma falan bana hiç inandırıcı gelmedi.

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

arkadasim hic bir yukleme ya da bosaltmaya mudahil olmuyor
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Senior Member

Benim tanidigim tum soforler gayet rahat, mali biraktigi yerin forkliftcisi icerden paletleri cikarir, bu sirada sofor sayim bile yapmaz cunku kanka olmustur depoyla cay icer muhabbet eder kagitlari imzalayip cikar.

Senior Member Serkanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Mersin

Benim babam uzun yol şöförü yanı tır diyelim …uzun zamandır bu işi yapıyor ama türkiyede maaşlar düşük şuan emekli oldu zor bir iştir her kez inanın yapamaz halen eniştem bu işi yapıyor uluslar arası yapıyor oda ama maaşlar ciddi anlamda çok kötü ve kendi birde buyük makine operatörü bazen diyorsun orda olsa en azından hakkını alır :///
    Forumda cevap veremezsem lütfen bana mail atın bazen konuları takip edemiyorum.
    Teşekkür ederim
    Mailimi İsteğin Lütfen.
    Yaş 33
    Mersin
    Bekar
    Memur

Us Turist Vize
    Canada Turist Vize

Senior Member sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    kangurular diyari

..bizde tir.larin surat hatti limiti 90 km dir,1000 km uzaktaki bie sehire gidiyorsa 10-12 saat araba surer,her bes saatte 30 dakika dinlenme mecburiyeti vardir.10-12 saatlik yolculuktan sonra hemen geri donemez ucak hostesleri gibi uzun saatler dinlenmesi lazimdir,log booklari vardir ve doldurmaya mecburdur.
    ...bazi isler vardir evet tir soferleri hic bir seye ellerini surmezler.bazi uzun mesafelere giden tirlar vardir kasaba kasaba da dagitim yaparlar,bunun icinde tir daki mallari iteklerler cekerler,yani pazu kuvveti lazimdir.bazi tir diyelim uzun tomruk veya demirler tasirlar,bunlar zincirlerle baglanmislardir,yuk yollarda gevser,tir sofer ozel aleti ile bu zincirleri gerdirir bu da pazu isidir.bir cok tir soferleride bilhassa uzun yollara gidenler uykusuzluk haplari kullanirlar yani uyumasinlar diye.
    NO WAY JOSE NO WAY

Banned

sir altan 60 sene öncesinimi yazıyorsunuz. ��

Sayfa 2/10 İlkİlk 1234 ... SonSon