Sayfa 3/11 İlkİlk 12345 ... SonSon
109 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Amerikada Tır Şöförlüğü

Senior Member

Alıntı mpay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sir altan 60 sene öncesinimi yazıyorsunuz. ��
    Hocam biraz sarcastic yazmissin veya ben onu sezdim ama Sir.Altan Bey'in yukarda yazdiklari kelimesi kelimesine dogrudur...
    Saygilar

Senior Member sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    kangurular diyari

Alıntı mpay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sir altan 60 sene öncesinimi yazıyorsunuz. ��
    60 yil evvelki degil arkadasim australyada ki kamyon soferlerinin gunluk yasamlarindan bahsediyorum,soyle bir outback tir soferlerini arastirirsan bazi gercekleri gorursun. saygilar.
    GOD SAVE THE QUEEN

Senior Member

NJ,de Parkwayde 80 miles yapiyorlar...Buda 120 km ediyor...Ve sofor mali getirdiginde oradaki manager,le muhatap oluyor...." Sadece managerden mallari teslim aldigina dair imza alip bekliyor.....O malin geldigini goren mudur zaten hemen orada calisanlara emir veriyor hangi malin nereye indirilecegine dair...O sirada sofor onlari seyrederek kahvesini yudumluyor...Ben bunu bizzat calistigim Fedex terminalinde hergun gelen Tirlarin soforlerinden biliyorum...Yani tir geldimi terminaldeki gorevliler o Tirdaki mallar hangi route,a aitse... Tirin icinden tasiyip indiriyor...Soforde ense yapiyor...
    Konu django tarafından (02-08-2015 Saat 10:50 ) değiştirilmiştir.

Senior Member sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    kangurular diyari

...aslinda tir diye bir sey yoktur,turkcede kibarlik olsun diye kamyonlara TIR diyorlar.bizim buralardada truck derler,kamyon iki parcali ise yani kasayi kamyondan ayirabiliyorsa bunlara da semi derler,ayrilan kisim trailer dir.
    ...bazi islerde kamyoncularin isleri kolaydir,bazi islerde zordur. bizim buralarda canli hayvan nakli yapilir affedersiniz koyun,inek gibi bunlarin bazilari mezbahalara gider kimileride yurt disina canli olarak ihrac edilir,koyun ciftliginden en yakin liman 7 saat ise butun mesuliyet kamyon soferinindir, yolda icabinda koyunlari yemler,eh yolculuk bitti koyunlar veya inekler teslim edildi,adam bir yere gidip hortumu alir ve kamyonunu ve kasayi yikar,belki amerikada bu isleri hala kowboy lar yapiyordur.
    ..ben australyada 34 yil calistim 24 yilim fabrikalarda gecti,forklift ehliyetimde vardi zaman zaman kamyonlara paletler ve diger mallar yukledim,her kamyon soferligi bal kaymak gibi degildir..10 yil evvelde buyuk kamyon ehliyeti almak icin trafikde yazili computerde sinava girdim, 300 sorudan 45 soru soruluyor,tam 3 ay bu sorulara calistim,birinci girisimde 3 soruyu yalnis cevaplandirip kaybettim 2 ci girisimde kazandim,ondan sonrada ya emeklilik yasim geldi bundan kamyon ehliyetini ne yapacagim diye vaz gectim, o arada kamyon ve uzun yollar hakkinda cok bilgi sahibi oldum.
    GOD SAVE THE QUEEN

Senior Member mustafa09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı oceans eagle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk öğrenende bir şeklide bir yerden başlayarak tecrübe sahibi oluyor ama.Her ne işte olursa olsun
    Zaten bildiğim kadarıyla Avrupa tecrübesini kabul etmiyorlar Amerika tecrübesi istiyorlar.https://youtu.be/FhFYsj5QUbU
    Kardeşim bu konuda en son söz sahibi olabileceklerden biriyimdir belki lakin arkadaşların söylediklerine kulak ver.Çünkü videolardaki dünya ile gerçek dünya bir değil.Bak bende zamanında herşeyden çok istemiştim kamyon tır şöförlüğünü zaten türklerde, ütrk erkek çocuklarında falan hastalıktır bu
    Şaka bi yana benim en belirgin duyduğum şey şudur;'Tır şöfötlüğü bir yerden başlanarak 'Lafıyla öğrenilmez genelde bu işi yapan insanlar ordan burdan merakla başlamış insanlar değildir ki azınlıkta vardır böyle inkar edemem.Bu işe başlayan adamlar genellikle babasının dedesini yanında muavinlikten yani küçükten yetiştirilmiş insanlardır.Yani henüz küçük yaşta babasını yanında yola gidip gelen,Kamyonun az çokta olsa bakımından anlayan ve uzun yıllar sonrası kamyonu tanıyan insanlardır.Ama yine bu işi yapan bi tanıdığın falan varsa ona sorman danışman daha doğru olur.Yapamazsın diye bişey yok lakin küçükten yetişmiş biriyle aranda farklar tabikide olacaktır.Abd için durum farklı olabilir orası ayrı.Oradada eğitimi,tecrubesi iyi olanla farklar olur.Zamanla kapanır mı orasını bilemem!

Junior Member BALANSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selamlar, Selamlar, Selamlar, Selamlar, Selamlar, Selamlar, Selamlar, Selamlar, Selamlar, Selamlar,
    Konu BALANSA tarafından (02-11-2016 Saat 11:16 ) değiştirilmiştir.

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

Oncelikle Amerika'da calismak icin gerekli olan vizeye sahip olmalisiniz bunun icin de her sene Ekim basi Kasim basi arasi yapilan yesil kart cekilisine katilabilirsiniz. Sansiniz yaver gider de yesil kart cikarsa, Amerika'ya geldiginizde, bu kadar tecrubeli oldugunuzdan kolaylikla TIR (burada semi-truck deniyor) Amerika'da kullanmak icin gerekli olan ehliyeti kolaylikla alabilirsiniz. Amerika'da hangi eyalette yasiyorsaniz o eyaletin ehliyetine sahip olmaniz gerekiyor.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Selamlar, Selamlar, Selamlar, Selamlar, Selamlar, Selamlar, Selamlar, Selamlar, Selamlar, Selamlar,
    Konu BALANSA tarafından (02-11-2016 Saat 11:18 ) değiştirilmiştir.

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

Amerika'da bu kadar TIR soforu hazirda varken, daha Amerikan ehliyeti bile olmayan bir TIR soforunu hangi firma ise almak isteyecek, ustelik vizeniz bile yokken? Dusunup karar verin. O soylediginiz vizenin yuksek masraflari var ustelik zamana ihtiyac var, bir kebapci ustasini burada bulmak pek kolay olmadigi icin bir restaurant sahibi bu durumlara katlaniyor ama elini atsa 100 kisinin is icin basvuracagi bir meslek icin "neden benim icin ugrassin" diye sorun kendinize cevabi bulursunuz.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Konu BALANSA tarafından (02-11-2016 Saat 11:20 ) değiştirilmiştir. Sebep: Selamlar, Selamlar, Selamlar, Selamlar, Selamlar, Selamlar, Selamlar, Selamlar, Selamlar, Selamlar,

Sayfa 3/11 İlkİlk 12345 ... SonSon