Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Nclex-rn
10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Nclex-rn

Senior Member

Standart Nclex-rn

Abd de mesleğini yapmak isteyen hemşirelerle ilgili yeterlilik sınavı gibi olan NCLEX-RNsınavı ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyoruz.. Bu sınav Houton da da yapılıyormu?..tr den ve istanbuldan selamlar..ve vereceğiniz bilgi için şimdiden teşekkürler..
    Konu last mohikan tarafından (31-08-2009 Saat 05:54 ) değiştirilmiştir.

Senior Member
    Yer
    Washington DC metro bolgesi

Bizim Fethiye arkadasimiz bu konularda uzamndir, kendisi de saglik sektorunde calisiyor. Su an seyahatte, hemen cevap yazamasa da ilk firsatta yazacagina eminim.

YSert

Senior Member
    Yer

Hemsirelik icin bazi bilgileri "Amerika'da ebe olmak" dosyasinda bulabilirsiniz. Fethiye arkadasimiz biraz bilgi yazmisti orada.

YSert

Senior Member Oguzhan ALAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Houston-TX

Houston ayni zamanda saglik merkezi..Yuzlerce Hemsire arkadasimiz var..Size bilgileri onlar vasitasiyla geceriz...Bildigim mkadariyla mezun olunan okuldaki derslerin denkligi de gerekiyor,ilave dersler filan aliyorlardi.

Senior Member

Değerli kardeşim..mesajını şimdi aldım,çok teşekkürler..Eşim lise denk olan sağlık kolejinden sonra 2 yıllık sağlık önlisans tan mezun.abd de geçerli.lise mezunu olsaydı geçersizdi..yeniden teşekkürler,yeni mesajlarınızı bekliyorum..selamlar

Senior Member

Değerli Kardeşim, YSert..
    verdiğin bilgiler için çok teşekkürler..Fethiye arkadaşımızda tatilden dönünce inşallah bizi bilgilendirir..inanın ilk gelişte orda çok fazla sıkıntı çekmememiz için bu bilgilere çok ihtiyacımız var..Oguzhan kardeşimede teşekkürlerimi ilettim..benim ve eşimin e-mail adreslerini ona mesaj attım..tekrar teşekkür ediyor ve faydalı bilgilerinizi bekliyorum..selamlar

Senior Member
    Yer

Cool

Selam mohikan,

Esinin derecesinin burada gecerli olup olmamasi degildi benim demek istedigim. Gecerli bile olsa buradaki is veren Amerika'dan alinmis bir belgeyi her zaman baska ulkelerden alinanlardan ustun tutuyor (sanirim buranin standardlarina gore alindigi icin). Mesela benim cevre/insaat muh master'im varken I.T. sektorunde calismaya basladiktan sonra ileriyi dusunerek bir de bilgisayar master'i yaptim cunku ummadigin yerde onune engel cikabiliyor. "Piece of sheet" yerine ben bizim gibiler icin hep "o 'pis of shit' "e ihtiyacin oluyor diye esprili soylerim Hem TR qualification'lari ile ise baslasa bile buradan bir sertifika alinca yeri saglamlasir, promote olma sansi yukselir.

YSert

Senior Member

Değerli Kardeşim YSert;
    Konuyu tam anlatamadım herhalde..eşimin orda gelince hemşirelik yapması için olmazsa olmaz iki şey şu:basit bir ingilizce sınavı ile birlikte Nclex-nr denilen hemşirelik ruhsat sınavı..bu sınava hemşirelik okuyan adb vatandaşı da girmek zorunda.yani hemşirelik ruhsatı..benim sıkıntım bu sınav ve soru-cevap ları içeren bir tes ve bilgi kitabı ve bilgi..bu kitaba internet üzerinden ulaştım ama satış işlemi internet üzerinden kredi kartı ile olduğu için bana çok güvenli gelmedi..mecbur kalırsam internet üzerinden alacağım..amacım orda hemşirelik yapan bir türke ulaşarak bu konu hakkında tam bilgi alabilmek..ilgine yeniden çok teşekkür ediyorum..selamlar
    Hiç bir şey için Asla GEÇ Değil...

Senior Member
    Yer

O zaman Fethiye tam cevap demektir soruna

Benim katettigim de yapabilmek ile yapmak ve hatta iyi yapmak uzerine idi. Amerika'da cok arkadasi buradan bir belge olmadigi icin dusuk maaslarla ise girdiler... Hani en ideali o kolayca ve guzel bir maasla is bulabilmesi icin. Yoksa sizin hanimin buradaki degme hemsirelere tas cikaracagina eminim, buradakiler kitap hemsiresi, pratik zeka ve el becerisi [BENCE] bizler kadar degil.

YSert

Nclex sonavinin belli bir kitabi yoktur, piyasada bir suru bu konuyla ilgili sinav kitapciklari mevcut, istediginizi alip calisabilirsiniz. Nclexten once bu sinava girebilmeniz icin okul denkligi yaptirmaniz gerekiyor. Nclex zor bir sinav ama calisilirsa gecilir.

Bu Konudaki Etiketler