Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
36 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: H1B ile ailemle gidebilirmiyim

Member Rama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul

Şirket de green card'a başvurduğunda kotaya takılmıyor dimi, sadece formalite mı oluyor?

Senior Member yorgunsavasci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sponsor firma bulun... Kotayi asip calisma iznini alin sonra bu sorulari dusunun lutfen....

Yer
    Istanbul

İzin zor çıkar diye mi sonra düşün diyorsunuz yorgunsavascı?
    Ben yolun başında hedef koyarım öyle yola çıkarım. Neyse biraz da resmi amerikan sitelerden de bilgi aldım sanırım okuduğum kadarıyla amerikada çalıştığın sürece vize, Green card alırsın bi şekilde ve orada kalırım.
    İlk adım şimdi english conversation club lere katılıp yıl başından sonra sponsor firma bulup çekiliş kazanmak.
    Bilgilendirmeler için tşkler.

Aynen dereyi gormeden pacalari sivamayin diyorum.
    Calisma izni ile gelmis ve vatandas olmus biri olarak izninizle bunu soylemeye hakkim var diye dusunuyorum....

Once bir sponsor sirket bulmanin zorlugunu arastirin hayaller kurmaya baslarsiniz.
    Konu yorgunsavasci tarafından (20-09-2015 Saat 13:11 ) değiştirilmiştir.

Yer
    Istanbul

yorgunsavasci yol zor ve çok fazla heveslenme belki hayalin hiç gerçekleşmeyebilir demek istiyorsun sanırım. uyarın için tşkler.

Benim ileri düşünmemin sebebi çocuklarım, onlar için uzun vade düşünmek zorundayım, en azından tüm itimalleri gözümden geçirmek zorundayım onlar için.

1 - Aklımdan geçti sadece, olmayacağını düşünüyorum ama sormak istiyorum yinede, 2 sponsor şirket bulup şansını 2 ye katla gibi imkan yok dimi?

2 - Ve ne zaman amerikadan iş aramaya başlasam, ben şubat ayında hız vereyim diye düşünüyorum?

3 - Diyelim sponsor buldum ve 1 nisanda dosyamı verdiler ve onay aldım, amerika'ya ne zaman gidebilirim? yani onay gelmesi ve gidebilmem ne kadar sürer?

Dosyayi sirket degil avukat verecek...
    Simdiden sirket aramaya basla... ve tabi ki sponsora ihtiyacin oldugunu basvurularinda belirt. Yoksa mulakatlara kadar gelip calisma iznin yok diye elenirsin uzulursun

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

1 Nisan'da basvuru yapilir, diyelim ki kotaya girdiniz islemler biter, giris Ekim ayindan once degildir.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yer
    Istanbul

Ekim mi? düşündüğümden çok fazlaymış.

Peki kotaya girip giremediğim ne zaman belli oluyor? Ekim'den önce belli olur umarım?

Senior Member

Haziran a kadar belli olur.

Yer
    Istanbul

Öyle düşünüyorum da ben şirketim için çalışan arasam en son çare sponsor olmayı düşünürüm.

Adama ihtiyacın olcak ta, Koca ABD de adam bulamıycan da, dışardan bul ama sadece 7-8 ay sonra gelmesini bekle, o da kesin değil tabi kuradan çıkarsa... dünya kim bilir ne ola o vakit içinde. Ya tamam tecrübeme güveniyorum, farklı avrupa ülkelerinden aramadığım halde bana arada bir teklif gelir, Türkiye zaten belli istanbulda iş çok ama amerika'ya gitmek te ne zormuş be...

Neyse yine şansımızı deniycez bakalım, yine de yıl başı gelmesini bekliyorum iş aramaya başlamak için, şimdi çok erken diye düşünüyorum?

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon