Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
36 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: H1B ile ailemle gidebilirmiyim

Senior Member
    Yer
    Ankara

Alıntı Rama Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle düşünüyorum da ben şirketim için çalışan arasam en son çare sponsor olmayı düşünürüm.

Adama ihtiyacın olcak ta, Koca ABD de adam bulamıycan da, dışardan bul ama sadece 7-8 ay sonra gelmesini bekle, o da kesin değil tabi kuradan çıkarsa... dünya kim bilir ne ola o vakit içinde. Ya tamam tecrübeme güveniyorum, farklı avrupa ülkelerinden aramadığım halde bana arada bir teklif gelir, Türkiye zaten belli istanbulda iş çok ama amerika'ya gitmek te ne zormuş be...

Neyse yine şansımızı deniycez bakalım, yine de yıl başı gelmesini bekliyorum iş aramaya başlamak için, şimdi çok erken diye düşünüyorum?
    Size sponsor olunursa Green Card alıyorsunuz kuraya katılmıyorsunuz. Kura DV Lottery. Green Card kartın ismi.
    Kaan

Member Rama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul

Sponsor olunursa yine 65bin kotaya takılıyorum, oda kuraya giriyor ve süreç en az 6 ay sürüyor amerikaya ayak basmam için diye biliyorum. Yanlışım mı var?

Senior Member
    Yer
    Ankara

Sponsor olunursa yine 65bin kotaya takılıyorum, oda kuraya giriyor ve süreç en az 6 ay sürüyor amerikaya ayak basmam için diye biliyorum. Yanlışım mı var?
    Benim bildiğim kura ile ayrı tutuluyor ama yanlış biliyor olabilirim.
    Kaan

Yer
    Istanbul

Peki sizce Texas'ta veya Florida'da 120bin dolar ile ev alabilirmiyim, işime uzak olmaya razı olsam mesela, yani araba ile 45dk yol mesafe yapmaya razıyım.

Senior Member

Kaan,H1b de müracatı fazla olan bir vize türü,bu nedenle onlarda da bir şekilde eleme var.Bu kurada olabilir,müracaat sırasına göre kota dolumu da.

Yer
    Istanbul

Bu arada H1B arıyorum ama Green Card'a da başvursam mı? zararı olur mı H1B nın çıkması için?

Senior Member

Bu arada H1B arıyorum ama Green Card'a da başvursam mı? zararı olur mı H1B nın çıkması için?
    Hayır bir zararı olmuyor.

Senior Member
    Yer
    Ankara

Alıntı teacher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaan,H1b de müracatı fazla olan bir vize türü,bu nedenle onlarda da bir şekilde eleme var.Bu kurada olabilir,müracaat sırasına göre kota dolumu da.
    Yani bizim başvurduğumuzla aynımı yoksa onların kurası farklı mı ?
    Kaan

Senior Member

Onların kurası farklı.Onların kuradan çok kotaya dayalı.Zamanı ve müracaatları da farklı.

Junior Member Bonsai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Öyle düşünüyorum da ben şirketim için çalışan arasam en son çare sponsor olmayı düşünürüm.

Adama ihtiyacın olcak ta, Koca ABD de adam bulamıycan da, dışardan bul ama sadece 7-8 ay sonra gelmesini bekle, o da kesin değil tabi kuradan çıkarsa... dünya kim bilir ne ola o vakit içinde. Ya tamam tecrübeme güveniyorum, farklı avrupa ülkelerinden aramadığım halde bana arada bir teklif gelir, Türkiye zaten belli istanbulda iş çok ama amerika'ya gitmek te ne zormuş be...

Neyse yine şansımızı deniycez bakalım, yine de yıl başı gelmesini bekliyorum iş aramaya başlamak için, şimdi çok erken diye düşünüyorum?
    aynen bende sizin gibi düşünüyorum.böyle bir süreç için elmanın çooook nitelikli olması lazımki firma h1 sponsoru olsun.
    ∑ ∏ ©

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon