Sayfa 1/27 12311 ... SonSon
261 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Amerikan kabusu

Senior Member

Standart Amerikan kabusu

Amerıka hayaller ülkesi degıl.geleli 5 ay oldu.Kesınlıkle bir Amerıkalı ile evlılık tavsıye etmiyorum.her gun ev temızlemekten,köpek pisliği temizlemekten usandım.kesınlıkle çok egoıst insanlar.hiç vicdan yok.paralarda suyunu çekınce hayat daha bir berbat oldu.iş bulmak çok zor. Öyle mesleğimi yapayım, falan geç onları.önce iyi bir İngilizce şart sonra meslek belgesi alacaksın,,sonra internetten iş yerlerine cv göndereceksin..en az 3 ay geçer.Turkıyede çalışmadığın işlerde burada sansın varsa ve evrakların tamamsa çalışırsın.İnsanlar çok politik davranıyor.ve yalan söylüyorlar.gerçi benım fazla beklentım yoktu ama bu kadar da sıkıntılı olacağını bılsem gelmezdım.saglığı unuttum.çok pahalı.hasta olmamak için dua etmek gerekiyor.) kabus dolu günler devam edıyor..gelmeden önce bir daha düşünün derim.birde. Aşırı derecede posta geliyor.kagıt işlerini sevmeyenler gelmesin.
    Konu yasarusa tarafından (29-04-2016 Saat 06:42 ) değiştirilmiştir. Sebep: Keyfim öyle istedi

Senior Member
    Yer
    San Francisco

Yasar bey ilk bir iki yil hic kolay degil.Unutmayin bu sadece sizin icin degil herkes ayni seyleri yasiyor.Bunu uzun bir maraton gibi dusunun. Herkes basarmis sizin neyiniz eksik sizde yapacaksiniz. Unutmayin, esiniz icinde kolay degil, onlarin yasam sekilleri ile sizinki arasinda bir payda bulacaksiniz,Amerikali kadinlar Turk kadinlar gibi degil, temizlik vs konulari Turkiyeden cok farkli ayni seyleri beklemeyeceksiniz.Insan bir zaman sonra zaten alisiyor. Onlara gore de bizim pek cok seyimiz cok pis.
    Diger dedikleriniz dogru tam olarak derdini anlatamamak, bazen anlamamak, kendini yetersiz hissetmek hic ama hic kolay degil. Insana gelince , insan her yerde insan yasar bey, hic fark yok. Zamanla seviyorsunuz buranin huylarini insanini inanin bana.
    Bir kac sihirli ip ucu size, hep gulumseyin, insanlarla goz temasi kurun, anlamadiginiz zaman bir daha sorun. Anlatamadiginiz zaman baska bir sekilde kurmayi deneyin cumleyi. Ama herseyden once kim oldugunuzu asla unutmayin, siz kisiliginiz, tecrubeleriniz ve egitiminizle burdasiniz. Bunlari belki kimse bilmiyor ama siz biliyorsunuz ve buda yeterli. Hic kimseye birsey ispatlamaniz gerekmez, siz kendinize ispatliyacaksiniz gucunuzu. Tek onemli sey her adimda sorun kendinize "degermi". Eger deger diyorsanizda merak etmeyin bir sekilde yapacaksiniz. Hepsi geciyor hersey normal oluyor bir zaman sonra.
    Yasam her yerde yasam inisleri ve cikislari ile.

Senior Member

Okulda herkes tarafından seviliyorum ve öğretmen ve müdür dahil herkesten memnunum.yolda bisikletle görenler:spor yaptığımı sanıp tebrık edıyorlar.sadece gülümsüyorum.günde 5-10 mile yol gitmek çok zor ama alıştım.paristede 3 yıl kalmıştım ama geri dönmüştüm.burada da aynı şeyleri yasayamam.çunkü gemileri yaktım da geldim.yaşam her yerde yaşam..aslında benımki sadece bir öfkenin dişa yansıması.yoksa gerçekten üike olarak Amerıkayı sevdım ve kendını buralı hissediyorum.Bakalım kabus dolu günlerimiz ne Zaman sona erecek.ne Zaman normal yasayacağız.bekleyıp göreceğiz!..

Senior Member

Mine hanıma bu güzel,teselli dolu yazısından dolayı şükranlarımı sunuyorum.İnsan her yerde insanHayat her yerde hayat!!ve yasamak zorundayız!

Senior Member yorgunsavasci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşar Ağabey (ağabey diyorum yaşınız tahminim benden büyük)

Farklı kültürler ile evlilik zor sizi anlıyorum. Benim de eşim yabancı İranlı. Her ne kadar aynı dine inanan ailelerde büyüksek ve çok benzer olsakta bazı şeyler çok zor oluyor ama inanıyorum bunu başaracaksınız. ABD'de ilk yıllar vallahi herkese çok zor. Yalnız siz değilsiniz.

Biraz sabır Mine Hanım'ın dediği gibi birkaç yıl içinde herşey oturur. Evliliğinizde güzel olur inşallah.

Bize evliliğimizde ilk günler çok garip geliyordu ama 1-2 yıl içinde alışıyor insan karşı tarafa
    Konu yorgunsavasci tarafından (29-04-2016 Saat 09:43 ) değiştirilmiştir.

Junior Member

yaşar abi allah kolaylık versin unutma şuan türkiyede ve dünyada herkezin hayal ettigi bir yerdesin inş bende gelcem oralara ama zamanla yaşım daha 19 evlenmeye kalksam kücüksün derler abi birde hayat standartları yüksek bir ülke diye düşünüyorum abd garson bile olsan kendine cok rahat bakabilirsin diye düşünüyorum dogrumu bilmiyorum abi neyse allah sabır versin

abi bu arada abd yengeyi nasıl buldun tanıştın sitelerdenmi yoksa istanbulamı gelmişti benimde öyle bir hedefim var abd bir kız bulursam evlenirim genellikle
    Konu harun.cakir tarafından (29-04-2016 Saat 09:22 ) değiştirilmiştir.

Senior Member Mustafa88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Philadelphia

Alıntı yasarusa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerıka hayaller ülkesi degıl.geleli 5 ay oldu.Kesınlıkle bir Amerıkalı ile evlılık tavsıye etmiyorum.her gun ev temızlemekten,köpek pisliği temizlemekten usandım.kesınlıkle çok egoıst insanlar.hiç vicdan yok.paralarda suyunu çekınce hayat daha bir berbat oldu.iş bulmak çok zor. Öyle mesleğimi yapayım, falan geç onları.önce iyi bir İngilizce şart sonra meslek belgesi alacaksın,,sonra internetten iş yerlerine cv göndereceksin..en az 3 ay geçer.Turkıyede çalışmadığın işlerde burada sansın varsa ve evrakların tamamsa çalışırsın.İnsanlar çok politik davranıyor.ve yalan söylüyorlar.gerçi benım fazla beklentım yoktu ama bu kadar da sıkıntılı olacağını bılsem gelmezdım.saglığı unuttum.çok pahalı.hasta olmamak için dua etmek gerekiyor.) kabus dolu günler devam edıyor..gelmeden önce bir daha düşünün derim.birde. Aşırı derecede posta geliyor.kagıt işlerini sevmeyenler gelmesin.
    Yaşar abi seni iyi anlayacak kişilerden birisiyim. Bende geleli 5 ay oldu ve tam da senin hissettiklerini hissediyorum. Hatta amerikan bunalımı diye konu da açmıştım.Gerçekten de işimiz Allah yardımcımız olsun.Dediğim insan bazen düşünüyor ben ne yapıyorum burada. Dil öğrenmek kolay değil hele ki ingilizce hiç kolay değil.Herkes öğrenirsin yaparsın diyor ama bu işler kolay değil.Benim eşim türk o yüzden pek sorun olmuyor ama iş yok para yok nereye kdat gidecek böyle. İngilizce bilmeden ne iş yapılabilir ki. Çok düşününce de devreler yanıyor ben kendime süre verdim 2-3 yıl içinde eğer bir adım bile olsa ileriye gidebilirsem ne mutlu fakat hep aynı yerimde sayacaksam o zaman burda durmanın anlamı olmaz.Dönerim türkiyeye. Hakkımız da hayırlısı olsun.

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

Ben ki hayatim mucadele ile gecti, hep kendi ayaklarimin ustunde durdum. Hep soyluyorum ya ilk iki sene sartlariniz ne olursa olsun cehennem gibidir, o iki seneyi gecirirseniz bir daha donmek istemezsiniz diye. Bir sene boyunca agladim ben "burada ne isim var benim?" diye.. Geciyor, gececek ama cok caba sarfetmek gerekiyor. Sabredeceksiniz.. Amerika sana ne ogretti deseler, "sabir" derim, hic birimiz Turkiye'de bir sehirden diger bir sehire tasinmis gibi hissetmedik inan Yasar.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Senior Member alex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sıkmayın canınızı,
    Hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz. Denildiği gibi sadece sabır... Sizi bilmem ama ben sanırım işi biraz da inada bindirdim! Yapamazsın, edemezsin, geri dön! laflarını 1 senedir duya duya yılmak yerine iyice bilendim! İngilizcenize bakın siz şimdilik, gerisi gelir...

Senior Member sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    kangurular diyari

..buyuk hayallerle amerikaya gittiniz,ama aradiginizi bulamadiniz ve yok arkadas bu memleket bana gore degil deyip bir iki yil sonra geriye donmek istiyorsunuz....olmaaaaazzzzz, sonra elalem ne der.
    IMZA YOK

Sayfa 1/27 12311 ... SonSon