Sayfa 2/27 İlkİlk 123412 ... SonSon
261 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Amerikan kabusu

Senior Member

Yazıda mantıklı bir şey göremedim. Belki Türkiye özlemi yada çektiğiniz zorluklardan kurtulmak için beyniniz size bahane uyduruyor.

Senior Member
    Yer
    San Francisco

Alıntı hei Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazıda mantıklı bir şey göremedim. Belki Türkiye özlemi yada çektiğiniz zorluklardan kurtulmak için beyniniz size bahane uyduruyor.
    Hei bu yasanmadan anlasilacak birsey degil.Ve herkesin bas edebiecegi bir sey de degil.Saglam bir kisilik, oturmus bir oz guven lazim.. Sen memleketinde belli bir yeri olan insanlarin saygi ile davrandigi bir yerden gelip birden bire hicbirsey oluyorsun. Ben o donemi 11 yasinda bir cocukla yanliz gecirdim. Bisikletle sutten baska birsey tasinamadigi icin cocacola bile icemedigimiz bir donemdi.Bu isin sadece maddi zorluklari degil, psikolojik problemleri de var ve onlar aslinda cok daha buyuk.
    http://amerikadayasam-mk.blogspot.co...-sendromu.html

Hei yorumunla beyne atmış olduğun kıvılcım frontala hareket etmiş sayısız darbe girişimi sonuçsuz kalarak arap olup olmamak arasında bir ikilem yaşasamda bu kararsızlığı yenemeyince beyaz bir türk olma gayretimi yineledim beynime.

Yaşar abi Allah yardımcın olsun. Sabır her kapıyı açan anahtardır abi. Çok fazla zorluk çektiğinden bahsetmiştin eski yazılarında, zorluk iyidir abi. Bir de okkalısından bir motto sana "rahatlık en büyük tuzaktır".

Bir sene sonra her şey düzene girmiş olur umarım.

Junior Member oprmngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul

Hayat Hep mücadele ile dolu kardeşim .Lütfen dayan zaten ilk yılı atlattınmı geri dönmek istemeyeceksin.bak benim yasım 46 esim hukuk son sınıfta okuyor bizde her imkanı zorlayıp sadece iki çocuğumuzun geleceği iyi olsun diye hem dv ye başvurduk hemde abim tarafından f4 vize numarasını bekliyoruz. Vaktin kalırsa kendine yeni hobiler ile meşgul et ama asla pes etme
    istanbuldan sevgilerle

Senior Member yasarusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eyvallah .bende çocuklar için çekiyorum.yas 42 saçımda hiç beyaz yoktu burada başladıbenim çocuklar istanbulda.insallah rabbim doğru yoldan ayırmadan herkese dileğini versin.tavuk fabrıkasında hamallık işi buldum.sorun degıl ama saatlerce yol yürümek çok zor.birde okula Nasıl gideceğim bilmiyorum.sabrın sonu selamettir derler.Ama hayatımda hiç bu kadar sıkıntı yasamamıştım.haliyle zor geliyor.anlaşılamamak, uzun evrak işleri yoruyor.birde çocukların özlemi .zaten hepimizin amacı çocukların geleceği.saygılar.

Hei sende haklısın.o senin dediğin şeyler küçük bahaneler.ilk defa gurbete çıkmıyorum.evet bir Özlem'im var!ölümü özlüyorum.sen özleyebilir misin?çünkü bir bekleyenim var öbür alemde!

İşte tamda aradığım buydu!bak Nasıl teselli veriyor dostlarım,Can'larım,malesef bizi bizden başka kimse anlamaz.elbette sabır edeceğiz,elbette güzel yarınlar,bizim Hakkı'mız,mücadele edenlerin Hakkı...bu gün driver lisanse ofisine tekrar gittim.yarım yamalak ingilizcemle öyle bir konuştum ki görevliler özür diledi ve kendilerinin de neden araştırmaya düştüğümü,sorunun ne olduğunu bilmediklerini söylediler.belkide green card olmadığı için sorun yaptılar.haftaya öğreneceğiz.

Alex sagol.haklısın.ingilizceye çalışmak gerek.bende ara sıra telde görüşmeler yapıyorum.az buçuk anlaşmaya başladık.kimsenin sözüne bakma.hayat senin hayatın.geçmişi unutmadan geleceğe bakmak lazım!

Altan abi alem adamsın.el alem kimin umrunda!el alem için yasamak ahmaklıktır.ben gönlümün istediği yerde yaşıyorum.akılmın estiğini yapıyorum.el alem hayal kurar biz yaşarız farkımız bu..elbette yürüdüğümüz yollarda dikenler olacak,sataşanlar olacak.biz istikametimizi bozmamalıyız.elbette yeri gelecek ümitsiz ,çaresiz hissedeceksin,ama yukarda bu düzenin bir sahibi var.herseyi ona havale edıp mücadeleye devam ediyoruz.

Senior Member

Yorumu biraz acele yapmıştım. Bir şey eklemeyi unutmuşum. Yaşadığın zorluklardan sonra en ufak bir sıkıntı bile sana çok büyük bir şeymiş gibi geliyor. Bunlar normal şeyler. Yazını hangi psikoloji ile yazdığını tahmin edebiliyorum. Bütün postlarını okudum fakat neden geldin ne yapıyorsun v.b ayrıntılı bilgiler bulamadım veya buldum fakat aklımda kalmadı. Toplu bir yazı yazmayı düşünür müsün ?

Sayfa 2/27 İlkİlk 123412 ... SonSon