6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Kaçak iş + Dil Okulu + MBA :)

Junior Member

Standart Kaçak iş + Dil Okulu + MBA :)

merhaba ,

4 yıl önce San Francisco'da 4 ay kaldım.Bu sürede dil okuluna gittim , herhangi bir işte çalışmadım.
    San Francisco pahalı biryer demeyin , Amerika'nın heryeri Türkiye'den gidenlere pahalıdır

yaşım 28 , Amerikadan döndükten sonraki 4 yılımı kurumsal firmalarda deneyim kazanarak geçirdim.Dil seviyesi kullanmadığımız için intermediate seviyelerinde.

Bir süredir Tr'de özel bir bankada aylık ortalama 2500 tllik geliri bırakıp bir hayale atlanırmı diye düşünmekteydim.
    Daha sonra bekarım zaten , hayatada 1 kere geliyoruz diyerekten karar verdim.

ortalama 9 aylık dil eğitimi alıp ardından ucuz MBA okullarından birine girmeyi düşünüyorum.
    Amerikaya ayak bastığım gibide çalışmam şart.başka türlü aileden dünyanın desteğini almadan legal part time işler falan anca karnını doyurur.kalcak yer okul masrafı vs imkansız yetişmez.
    9 aylık dil okulu sürecinde otopark işinde çalışmayı düşünüyorum 1500 -2000 $ aylık.
    daha sonra MBA başladığımda SSN alarak taxi veya delivery işi yapıcağım 2000 - 4000 $ arası bir geliri var.

Benim gpa 2.40 olduğundan ve açık öğretim bitirdiğimden dolayı manyak derecede iyi bir okul beklemiyorum.sıradan ve ucuz bir okul düşünüyorum.araştırmalarım sonucundada Lincoln University buldum san rancisco civarında mba programı 15-20 bin dolar arası bişi.Toefl istemiyor , okul kendi sınav yapıyor.

amacım ise , hem Amerika hayalimi gerçekleştirmek ( gezmek tozmak ) hemde TR'deki iş deneyimin üstüne MBA ile süsleyerek finan üzerine ileride daha etkili statüde çalışabilme imkanını yakalamak.

bıkmadan okuduğunuz için teşekkürler

San Francisco da 4 ay kaldığımdan dolayı bilgi isteyene bildiğim kadarıyla aktarabilirim.

Senior Member onurogrunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

O ortalama ile MBA yapilabiliyor mu? Bende dusunuyodum ama genelde 2.75 daha cok 3.00 ustu istiyorlar diye biliyodum, bende girisimde bulunabilirim eger dediginiz gibiyse.

Junior Member

benim arkadaşım Lincoln University de MBA bitirdi 2.5 gpa ile hemde toefl girmeden , okul kendisi sınav yaptı.

Senior Member kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı onurogrunc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O ortalama ile MBA yapilabiliyor mu? Bende dusunuyodum ama genelde 2.75 daha cok 3.00 ustu istiyorlar diye biliyodum, bende girisimde bulunabilirim eger dediginiz gibiyse.
    Tabii ki yapabilirsiniz..GPA düşükse yine şansınız var..GMAT yüksek yaparsanız açığı kapatabilirsiniz veya iş tecrübeniz var ise..Onun dışında sağlam bir recommendation ve resume de yazdınız mı niye olmasın..
    The earth shall be left to no one. YUNUS EMRE

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur lafı başlı başına bir klişedir.

Senior Member yorgunsavasci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

TOEFL'siz girilen (greencard muafiyet dışında) tüm okullar 5 para etmez haberiniz olsun..
    Okulun YÖK'ten denkliği var mı bunu araştırın ve lütfen US'daki rankinglerine bakın.

Junior Member

Alıntı yorgunsavasci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TOEFL'siz girilen (greencard muafiyet dışında) tüm okullar 5 para etmez haberiniz olsun..
    Okulun YÖK'ten denkliği var mı bunu araştırın ve lütfen US'daki rankinglerine bakın.
    yorumunuz için teşekkürler öncelikle ,

ben 2 yıl sabancı 2 yıl koç bünyesinde çalıştım , amacım pahalı olmayan ve 2.40 gpa yı kabul edecek bir okulda MBA yapıp , belki OPT sürecinde 6 ay amerikada iş deneyimi kazanarak Türkiyeye geri dönmek.

toefl istemeyen fakat yökten kabul alan ucuz okullarda eğitim görüp TR ye dönersek , iş hayatında level atlamamıza yardımcı olmazmı sizce ?

şahsi düşüncem , TR'deki firmalar amerikadaki okulların rankinglerine çok takılmazlar.Sonuçta Amerikada eğitim almış + tecrübeli olarak bakmazlarmı ?

bilgi paylaşımlarınız için teşekkür ederim şimdiden.