Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
22 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Kimya mezunuyum iş arıyorum. Houston,TX

Senior Member
    Yer
    San Francisco

Gene oyle birsey bakabilirsiniz. Yada is hayatina yetecek durumda oldugunu dusunuyorsaniz, Administrative, ofis islerine de bas vurabilirsiniz. Temp agencyler her zaman baslamak icin en kolay yontemdir. Benefitleri olmaz basliyacaginiz isin ve gecici olabilir ama resumenizde gorunmesi size o yollari acar. Yanliz unutmayin bir alanda baslayinca kendi alaniniza gecmek gene sorun olacak.

Senior Member Amerikan Ruyasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Phoenix, AZ

Alıntı frttstn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar. Yaklaşık 1 ay önce K1 ile Houston'a geldim ve bir evlilik gerçekleştirdim.

Yıldız Teknik Kimya mezunuyum iş arıyorum Houston'da. Ama nereden başlamam gerekiyor nereye bakmam gerekiyor tam olarak bilemiyorum. İşten kaçan bir insan değilim kimya olmasa da herhangi bir işte çalışabilirim amacım bir an önce bir iş sahibi olmak.

Houston'da olup bu konu hakkında bana yardımcı olabilecek bilgi verebilecek olan varsa çok sevinirim.

Şimdiden çok teşekkürler herkese iyi forumlar.
    ingilizceniz iyi ise research veya pharmaceutical alaninda sansinizi deneyebilirsiniz.

Bir kaç kimya mezunu arayan şirket buldum ama deneyimim fazla yok. Sadece bachelor degree soruyorlar umarım bi yerden başlayabileceğim bi fırsat bulabilirim.

Bir sorum daha olacak çalışma izni başvurduktan ne kadar süre sonra çıkıyor acaba ?

Calisma iznini aldim sonunda. 1 hafta once onaylanmisti document elime ulasti dunde karti basip yollamislar bir kac gun icinde de o elime ulasir diye dusunuyorum. Ama is bulma konusunda hala cok sanssizim o kadar yere yazdim ettim basvurular falan hicbirinden geri donus olmadi artik ne olsa baslamak istiyorum diyerekten onume neresi gelirse basvurmaya basladim. Var mi tavsiyesi olan rahat bir sekilde baslayabilecegim cok fazla tecrube falan sormadan ise alabilecek bir yer neresi olabilir mesela

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

Amerika'da is gecmisiniz olmadigi icin yasiyorsunuz bu sikintiyi. Oncelikle ne is bulursaniz ona girin, tezgahtarlik vs ne olursa. O arada staffing agency'lere gidip kayit yaptirin. Sistemi ogrendikce bir sey cikar.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Artik her yere basvuru yapmaya basladim bende is ayirt etmiyorum nereden baslasam kardir. Internet sitelerinde cok sacma sorular soruyorlar en basit is icin bile bugun bi tane retail store a basvuru yaptim en sevdigin sezon ve renk ne diye soru sordu adamlar gercekten enterasanlar. Cuma gunu macy's hiring event var interview icin gidebiliyorsun ins oradan olumlu bi cevap gelirde bir an once baslarim artik.

Buradaki islerin en guzel yani nereyi gorduysem adamlar cok rahat calisiyorlar valla hepsi sohbet muhabbet severek yapiyorlar islerini ulan tezgahtarlik yapiyorum bitsede gitsem gozuyle bakmiyor kimse herkes param geliyorsa isin onemi yok havasinda.

Senior Member
    Yer
    San Francisco

Birkac ip ucu is bulmak icin. Oncelikle resumenizde AMerikada kullanacaginiz bir nick name kullanin. Ayrica key search yapin resumede.https://www.livecareer.com/quintesse...esume-keywords
    https://www.jobscan.co/ dan job posting ile resumenizi karsilastirip eksik olan kelimeleri bulun ve bunlari uygun yerlere yerlestirin. Ve bu kelimelere gore bir cover mektup hazirlayip basvurun.
    Linkedin ve facebook gibi hesaplarinizi temizleyip profesyonel bir hale sokun yada disardan gorulmesini engelleyin.
    Birde ne olur varsa o kirli sakalla cikmayin ortaliga, bu basbas orta doguluyum diye bagirmak burda.

Senior Member Amerikan Ruyasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Phoenix, AZ

Alıntı frttstn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artik her yere basvuru yapmaya basladim bende is ayirt etmiyorum nereden baslasam kardir. Internet sitelerinde cok sacma sorular soruyorlar en basit is icin bile bugun bi tane retail store a basvuru yaptim en sevdigin sezon ve renk ne diye soru sordu adamlar gercekten enterasanlar. Cuma gunu macy's hiring event var interview icin gidebiliyorsun ins oradan olumlu bi cevap gelirde bir an once baslarim artik.

Buradaki islerin en guzel yani nereyi gorduysem adamlar cok rahat calisiyorlar valla hepsi sohbet muhabbet severek yapiyorlar islerini ulan tezgahtarlik yapiyorum bitsede gitsem gozuyle bakmiyor kimse herkes param geliyorsa isin onemi yok havasinda.
    O sorulari sorma nedenleri isi bilip bilmedigine bakmak. Burada bir yerde tezgahtarlik yapiyorsan mal satmak icin degil, musteriye yardimci olmak icin oradasin. O yuzden de modadan vs. anlaman lazim. Turkiye'de bir ayakkabiciya girdim, hangi ayakkabiyi giydiysem "aa tam oldu, super, daha iyisini bulamazsin" tezgahtarligi yaptilar. Ayakkabiya uygun kemer sordum, 4 ton koyu rengi getirip "tam aynisi" dedi. Ayakkabinin yanina koyup renk farkini gosterince de "ya kemer belde belli olmaz" diyor. Takim elbise almaya girdim, ceketin omuzu neredeyse boynuma degecek, "sen kasli oldugun icin butun ceketler boyle durur" diyor, sanki hayatimda hic ceket giymemisim gibi. Burada ise amac yardimci olmak, mal zaten kendini satiyor.

Gectigimiz hafta bir kac yerden is gorusmesine cagrildim. Macy's yarin icin cagirdi basliyorum calismaya hatta bir iki yerin teklifini bile geri cevirmek zorunda kaldim hepsi arka arkaya geldi masallah bugun baska bir yerden telefon bekliyorum eger orasi orasi ararsa buyuk ihtimalle macy's yerine orayi sececegim

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

Hayirli olsun.. Bu calisma tahmin edemeyeceginiz kadar fayda saglayacak size. Quiter olmayin buna cok dikkat ediyorlar, yani zoru gorunce vazgecmek gibi. Ayrica calisirken is aramak daha kolaydir. Ustelik resume'nizde Amerika'dan bir isyeri de olacak, bu cok fayda saglar.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon