Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Amerika'da Hemşirelik Bölümünde Okumak

Junior Member

Lightbulb Amerika'da Hemşirelik Bölümünde Okumak

Merhabalar demek istiyorum ilk önce, bugün Ramazan bayramı ve gönderimi okuyan kişilerin bayramını kutluyorum.Benim sorum şu ; Amerika'da bildiğiniz gibi hemşirelik için bir sürü sınava girmek gerekiyor.Elbette bu sınavlara gireceğim, fakat benim yaşım 16 ve Lise 11.Sınıf öğrencisiyim.Amerika'da kendime uygun hemşirelik bölümü okuyabileceğim bir Üniversite bulmak istiyorum ve oradan diploma alıp Amerika'ya yerleşmek istiyorum.Peki ben bu üniversiteyi nasıl bulabilirim ? Annem ve babam yaşlı başlı insanlar ve hiç bu konuları bilmiyorlar.Ayrıca destek alabileceğim kimse yok.Bende bu sıkıntımı burda sizlerle paylaşmak istedim.Sorumu tekrarlıyorum ; Ben nasıl burada üniversitede hemşirelik okuyabilirim ? Üniversite bittikten sonra beni ne gibi zorluklar bekliyor ? (NOT:İngilizcem 5 üzerinden 1,5 - 2, orada kaybolsam aç kalmam diye düşünüyorum.Bir ''Help Me,ım lost'' demesini biliyorum.Lütfen bir abim veya ablam bana yardımcı olsun.Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Senior Member
    Yer
    San Francisco

Help me I am lost demek birsey degilde verdikleri cevabi nasil anliyacaksin? Oncelikle ingilizceni 5 yapmaya bak. Burda universite okumak nerden bakarsan bak 30 ila 50 bin dolar arasi senede. Bunu karsilayabilecek durumdami ailen?

Junior Member

Bu senelik ücretler, tüm her şey dahil mi ? Yoka sadece üniversite parası mı ? Hem orada çalışabilme imkanım olmaz mı acaba efendim, ekstra ücret kazanarak yürütülmez mi sizce ? Ayda 1000 dolar ailem gönderse, bende orda çalışsam diyorum.

Senior Member
    Yer
    San Francisco

Amerikada yabanci talebelerin calismasi yasak. Kacak olarak calisiyor kimisi ama oda tehlikeli ve kolay degil is bulmak. Zaten iyi bir ingilizcen olmayinca nasil is bulursun? Oncelikle ingilizceni cok iyi ilerlet.

Junior Member

Tamamdır, yarından itibaren zaten devam ettirdiğim çalışmalara hız verip sömestr tatilini iyi kullanmaya çalışacağım.Sizin İngilizce öğrenmek konusunda bir öneriniz var mı bana ? Şunu şunu yaparsan daha iyi olur gibi.

Senior Member
    Yer
    San Francisco

Ingilizce kitap okumaya ve film izlemeye calis, burda onerdikleri ingilizce ogrenmeye yarayan safalar var onlari bul ve hergun calis.
    Caba gostermeden hicbirseyi basarmak mumkun degil. Bir amac belirlediysen onun icin arastirmayi ve ogrenmeyi ogreneceksin ilk.

Senior Member

Burada okumak kolay degıl.bence yalnış yoldasın.burada sana sahıp çıkacak biri lazım.ıkıncısı okullar çok pshalı.burada verecegın paraya trde ıyı bir okulda okursun.amerıka hayalınden vaz geç.trde oku ılerde master yapmaya gelirsin..yok illa geleyım diyorsan önce okulla yazıs.kaydol ..benım bulundugum yerde guzrl bir okul var.

Senior Member Serkanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Mersin

kardeşim sen burda okulunu bitir sonra yani lise bitsin belkide burda olursun paranı kazanırsın sonra dil eğitimi için gidersin …benım kız arkdaşım hemşire oldu sonra işe girip para biriktirdi iyiydi maaşları şimdi devlette maaşlar iyi gerçekten paran olur birikimi yaparsn sonra blki yüksek lisans için gidersin ama şimdidedn böyle bir sey yapman zor gibi …haaa tanıdığın akraban olsa falan olurda oda yok Yaşar abim doğru diyor …

düşün hadi bakalı başarılar
    Forumda cevap veremezsem lütfen bana mail atın bazen konuları takip edemiyorum.
    Teşekkür ederim
    Mailimi İsteğin Lütfen.

Banned
    Yer
    Mankato , MN

Sadece ingilizce ile de yetmiyor ki. Benin esim hemsirelikte okuyor bu son senesi. Kendisi bile Amerikali oldugu halde bazen neredeyse kafayi siyirtacakmis gibi oluyor. Tamamen tibbi terimlerin ingilizceleri ile dolu bir suru kelime hifz etmen gerek. ilk 2 yil boyle gecer. 3 ve 4. siniflarda staj ve Tibbi mudahalelerle bogusacaksin. Daha cok gencsin. Ben de diger arkadaslarin verdigi tavsiyelere katiliyorum. Okulu Turkiye`de bitirip...imkanin olursa master`a gelirsin buraya. Gerci bizim hekimlerimiz ve hemsirelerimizi daha basarili buluyorum Turkiye`de ama isim iste ozgecmisine Amerika eklersin.

merhaba sevgli ferit
    k1 vizesiyle ohio masondayimTtc vatandasiyim.Tcde,ameliyat hemsiresiydim.on lisans ve lisans bitirdim.Burda bi cok sinavdan gececegime tekrar hemsirelik okuyayim dedim.Bu gun mason daki okula mail attik hemen yani geldi.saliya oula gidecegim. yalniz su varki,artik o kadar genc degilim ve ingilizcem A2 den yukari cikmaz su durumda endiseleniyorum elbettee.tekrar farmakoloji okumak beni cildirtiyor.emekliyimEvlilik yapacagim beyin isleri ters gitti ve is bulamadi.simdi bir hastane calisiyor. Ama yeterli olmiyacagi icin bos durmak istemedim ve boylebir yol secmek istedim..Acabahemsirelik okusammi? yoksa daha para kazanci olabilecek baska bir brans mi secsem bizim okullarimiz cok zordur.bu yasda kaldirabilirmiyim bilemiyorum.esinin hemsire oldugunu yazmistin.ona sorabilirmisin?sevgiler

Sayfa 1/2 12 SonSon