Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: h1 vizesi sponsorluk ve iş bulma hakkında.

Junior Member

Question h1 vizesi sponsorluk ve iş bulma hakkında.

herkese selamlar,

bu forumdaki bir çok yazıyı okudum , bir o kadar da google aramalar yaptım ancak tam olarak aradığım bilgiyi ya bulamadım yada gözden kaçırdım , bazı sorularım var, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

danışman olarak çalıştığımız amerikan firmalarından biri bana sponsor olabileceğini iletti, bu durumda ;

sponsorluk olayı , firma avukatının benim adıma h1b için başvuru yapması demek mi yoksa bu USA kriterlerine göre farklı bir anlam mı taşıyor ?

bu firmanın(15-20 kişinin calıstığı bir yazılım danısmanlığı firması) sponsor olacağını düşünürsek ; sadece bu firmada mı çalışabilirim gecici olarak yoksa sponsorluğu burdan alıp xx bir firmada iş arayabiliyor muyum ?

premium processing'in ayrıcalığını tam olarak anlayamadım, nisan ayını beklemeden başvurabiliyor muyuz bu sayede ?

sponsorluk olayı hiç gündemde yoktu muhabbet ederken birden ortalığa çıktı bu nedenle zaman kaybetmeden işlemlere başlamak istiyorum.

herkese teşekkürler.

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

H1B vize basvurulari sponsor firma tarafindan 1 Nisan'da yapilir ve kota oldugu icin her basvuru olumlu sonuclanmaz. Sonuclananlar ise Ekim ayinda ise baslayabilir. Premium basvurunun da garantisi yok. H1B vizesine hangi sirket sponsor olduysa sadece o sirkette calisabilirsiniz.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Junior Member

merhabalar,

tesekkür ederim bilgiler icin.

Junior Member

Herkese selam, benim de bir sorum var, bunun için ayrı başlık açmayayım.

36 yaşındayım. 13 yıllık tecrübemle mücevher tasarımcısıyım. Son zamanlarda bu işi amerikada yapmak ve orda yaşamak fikri belirdi. Son bir hafta içerisinde 4-5 tane iş başvurusun da bulundum.

Greencard lottery pdf lerini indirdim, gördüğüm kadarıyla "Computer assisted jewelry design CAD software" birinci derecede önemli iş grubunun içinde yer alıyor...

Sorum şu; çalışan arıyoruz ilanı olan 4-5 firmaya iş başvurusunda bulunmuştum. Yanlız bunu dümdüz ingilizce kendimi, becerilerimi, tecrübemi anlatır şekilde yaptım. Belirli bir form ve şablonda yapmadım. Olumlu-olumsuz hiç geri dönüş olmadı. Yani nezaketen bir -hayır,teşekkürler" bile görmedim. Bunun nedeni benim amerikada bir iş başvurusu yapacak şablonu bilmemem mi? veyahut bütün amerikadaki iş ilanları yüz binlerce başvuru alıyorda, benim bir evet-hayır beklemem çok mu iyimser? şimdiden teşekkürler.
    ilaveten kardeşim turist vizesi ile LA da işe başladı.
    Konu Kaelthas tarafından (22-12-2016 Saat 15:29 ) değiştirilmiştir.

Yer
    Oregon, USA

Oncelikle kardesiniz kacak calisiyor ve ozellikle bu aralar bu cok tehlikeli bir is ilerde Amerika hayallerine sonsuza kadar veda edebilir. Size gelince Amerika icin CV'leri bir arastirin. Resim, medeni haliniz gibi bilgileri koyduysaniz direk cope gider. Kaldi ki adresiniz Amerika degil, telefon numaraniz Amerika degil, size donus yapmamalari normal. Amerika'da calisabilmek icin oncelikle uygun bir vizeniz olmasi gerekiyor ya da green kardiniz.
    Fethiye Temiz

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

Junior Member

Alıntı GentleDoe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelikle kardesiniz kacak calisiyor ve ozellikle bu aralar bu cok tehlikeli bir is ilerde Amerika hayallerine sonsuza kadar veda edebilir. Size gelince Amerika icin CV'leri bir arastirin. Resim, medeni haliniz gibi bilgileri koyduysaniz direk cope gider. Kaldi ki adresiniz Amerika degil, telefon numaraniz Amerika degil, size donus yapmamalari normal. Amerika'da calisabilmek icin oncelikle uygun bir vizeniz olmasi gerekiyor ya da green kardiniz.
    Değerli vaktiniz için teşekkür ediyorum. Ben zaten sponsor arıyorum. Başvurularımı sponsor olma ihtimalleri üzerine kuruyorum.. Olup-olmamaları bir kenara dursun, no thanks kadar basit 2 kelimeyi yazıp göndermiyorlar ve problem benim işe başvuru şeklimde diye değerlendirmeye başladım.

Amerikada cv ile ilgili googledan birşeye ulaşamadım, belki de benim beceriksizliğim.

Resim ve medeni bilgileri koymadım ama koymak neden çöpe gitmesine vesile oluyor, merak ettim.

Yer
    Oregon, USA

Resume template olarak bakarsaniz bulursunuz.

Neden cope attiklarina gelince; Amerika'da resumelere resim, cinsiyet ve medeni durum koymak yasalara aykiridir. Is ilani verilirken bile "bayan araniyor" "bay araniyor" ya da "su yasta araniyor" gibi bilgiler Turkiye'nin aksine yasaktir cunku ayrimcilik yasalara aykiridir. O yuzden de daha gorur gormez gerisini okumazlar bile.
    Fethiye Temiz

Standart h1 vizesi

Merhabalar,

Türkiye'de bir tekstil firmasında çalışıyorum ve Amerika'da yeni kurulmuş bir firma kendileriyle çalışabileceğimi bildirdiler.

İTÜ Tekstil Mühendisliğinden mezunum ve 11 yıldır tekstil sektöründe çalışıyorum. USA'de kurulan firma içinde tekstili de barındıran bir ticaret firması.

çalışma izni alabilmek için ne yapmam gerekiyor acaba? bazı danışmanlar bir dilekçeyle ve orada çalışabileceğim bir yazıyla bu işlemin çok kolay olduğunu bildiriyorlar ancak konu çok havada kalıyor. nasıl hareket etmem gerektiğiyle ilgili konusunda uzman kişilere ihtiyacım var. ne yapmam gerekiyor acaba? nereden başlamalıyım?

teşekkürler.

Yer
    Oregon, USA

Hayir o sekilde olmaz. Sizinle calismak isteyen firma sizin icin H1B basvurusunda bulunmasi gerekiyor. Bu da 1 Nisan'da basvurulan bir vize ve kota var. Kotayi asar da adiniz cikarsa, islemler tamamlandiktan sonra takibeden Ekim ayinda baslayabilirsiniz.
    Fethiye Temiz

Tekrar merhaba. Bu belirttiğim şirket büyük bir yartırımla manhattan'da ofis açtı ve tamamen ihracatçıların olduğu bir birim. yani aslında konusunda önemli bir firma. bu durumda hem tekstil mühendisi olmam ve hem de tekstil sektöründe uzun yıllar tecrübem olması bu konuyu daha da hızlandıramıyor mu? yani h1b kotasından muhaf olma durumunu yaratmıyor mu?

ayrıca son olarak eğer lottary'ye gireceksem şu an çalıştığım firma, us'de kurulan bu firmanın adresini kullanarak şirket kurabiliyor. bu şirketi kurmak çok uzun ve ciddi yatırımlar mı gerektiriyor? yani aslında yatırımı firma sahibinin yapması ve benim de üst düzey çalışan olarak çalışma vizesi almam mümkün müdür? dorğu ve hızlı bir yol bulmam gerekiyor aslında çok maliyetli olmayacak şekilde
    yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sayfa 1/2 12 SonSon