Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: TOEFL deneme sınavı lazım

Senior Member alex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Guzel,
    Oneri yerinde,
    birkac tane alternative dergi belirlediniz mi? Impact faktorleri kac? Bolumunuz... vs kac impact faktorden gidiyor? Dergiler para istiyor mu? Bunlari goz onunude bulundurdunuz mu dergileri secerken?
    Kolay gelsin...

Not: Tabii ki bu sorularima cevap yazmak zorunda degilsiniz, benimkiler biraz uyari niteliginde, isinizi kolaylastirmak ve hizlandirmak icin...

Banned
    Yer
    istanbul

hocam size özelden yazdım

yani buraya yazmıştım da başlıkla alkaasız olduğu için kaldırıp size attım..
    ayrıca her dergi ücret istemez (open acces) bu konuyla ilgili sorunuz varsa sorun.
    Konu blueANDgreen tarafından (02-08-2016 Saat 20:59 ) değiştirilmiştir. Sebep: of topic

Banned
    Yer
    istanbul

hımm özel msj engelemişsiniz de

ya kısaca aslında önemli olan tek parametre IF değil öteki soru. Science ve nature biraz buyuk impact factor. alanınız ne ki?
    Konu blueANDgreen tarafından (02-08-2016 Saat 21:02 ) değiştirilmiştir. Sebep: aynı msjı tekrar gönderdiği için

Senior Member alex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yok kimseyi ozel olarak engellemedim, sadece herkese kapattim. Uzun hikaye...
    Neyse siz makalenize odaklanin, zor ve cetrefilli bir surec. Mentor' unuzun dediklerini goz ardi etmeyin * Ozellikle ilk uluslarasi makalenizse sayet...
    Kolay gelsin...

Bu dergiler tabii ki herkesin hayali, alaniniz benimkinden farkli o yuzden kesin olmamakla birlikte, makalenizde yer alacak isimler arasinda alaninda Duyna capinda nam salmis bir prof yada yurtdisindan bir arastirmacinin ismi on siralarda yer almiyorsa biraz zor. Kesin kural olmamakla birlike Turkiyeden gonderilen makalelere bir cok dergi on yargili yaklasir * Sebeplerine girmeyecegim.

Genelde gondereceginiz dergiler makalenizde yer alacak hocalarin daha once yayinlarini gonderdikleri dergilerden olusacaktir yada yakin nitelikte olanlarindan... -tabii cok cok eksteremse makaleniz denge biraz degisecektir ama her halukarda yukaridaki nitelikleri tasiyan birileri olmadikca ilk yayin olarak hedef dergilerinizi biraz asagida tutun bence ( Yayininiza gercekten guveniyorsaniz sansinizi deneyin bence, review surecine girerse, yayinlanmasa bile oradan gelecek elestiriler sizin icin cok kiymetli olacaktir).

Basarilar...

Benim sorum yok
    Konu alex tarafından (03-08-2016 Saat 02:01 ) değiştirilmiştir.

Banned
    Yer
    istanbul

Alıntı alex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok kimseyi ozel olarak engellemedim, sadece herkese kapattim. Uzun hikaye...
    Neyse siz makalenize odaklanin, zor ve cetrefilli bir surec. Mentor' unuzun dediklerini goz ardi etmeyin *
    valla mentorum filan yok...hatta kendi zeki addetmemin bi sbebebi de budur. neyse.

Ozellikle ilk uluslarasi makalenizse sayet...

Kolay gelsin...

Bu dergiler tabii ki herkesin hayali, alaniniz benimkinden farkli o yuzden kesin olmamakla birlikte, makalenizde yer alacak isimler arasinda alaninda Duyna capinda nam salmis bir prof yada yurtdisindan bir arastirmacinin ismi on siralarda yer almiyorsa biraz zor. Kesin kural olmamakla birlike Turkiyeden gonderilen makalelere bir cok dergi on yargili yaklasir * Sebeplerine girmeyecegim.
    kim o pardon dünya çapında nam salmış...şu anda öyle birii yok gibi ,yani zeki insanlar hep gelmezler bildiğim ...neyse valla bitanesinde Leonardo Da Vinci ile ilgili birşey olacak ,altın orana bir nevi müdahale var. ancak bu 2. makale olacak. bu ilki çok farklı ne yazık ki bence aktif bir örnek bulmak zor olur yani dünyaca tanınan dediğiniz yaşayanlardan ben öyle zeki bilinen bir prof da görmedim yanlış anlaşılmasın ,ne demeye çalışıyorum , eskiden bir iat yapıldığında (tv,radyo ,pc) bu zeki bilinirdi ,edison ,işte tesla ,newton gibiler ..ama şu anda çok daha buyuş şeyler bekleniyor , mesela doktorsanız kanserin gerçek tedavisi (aziz sancarınki gibi değil) ,yada mesela benim bir hayalim var ,ben ışınlandırma teknolojisinin aslında imkansız olmadığını düşünüyorum,projemde biraz buna ipucu aramak vardır. ama biraz okumam lazım. fizik bilmiyorum mühendilik de eksik halbuki en çok ihtiyaç duyacağım alan .. ama ışınlandırma teknolojisinin aslında imksanız olmadığına dair de kanıtlarım var bana göre. DAHA ETKIN ILETİŞİM KURABİLMEM İÇİN BİLİM ALANINIZI BELİRTMENİZ ÖNERİLİR [/quote]

Genelde gondereceginiz dergiler makalenizde yer alacak hocalarin daha once yayinlarini gonderdikleri dergilerden olusacaktir yada yakin nitelikte olanlarindan... -tabii cok cok eksteremse makaleniz denge biraz degisecektir ama her halukarda yukaridaki nitelikleri tasiyan birileri olmadikca ilk yayin olarak hedef dergilerinizi biraz asagida tutun bence ( Yayininiza gercekten guveniyorsaniz sansinizi deneyin bence, review surecine girerse, yayinlanmasa bile oradan gelecek elestiriler sizin icin cok kiymetli olacaktir).

Basarilar...

Benim sorum yok

önce son kısım için çok teşekürler ,yurtdışından ordan burdan gelen e-maillere mesajlarda en çok dikat ettiğim şey valla başlangıç bitiş cümleleri v üslup.

hocam bu dediğinizi bende çok düşündüm çünkü herşeyi mantığa göre yapmaya çalışıyorum. zekiyim diyorum ama buna henüz bir kanıt göstermiş değilim yani herkesin görebileceği.

şimdi bu dediğinizi halen araştırıyorum tabi ama genel kanı ve benim yüksek kararlılıkla ilk sırada verdiğm olması gereken (biraz da bir mantık bilimci olduğumu düşünerek)

"ortaya attığınız iddaaların tutarlı olması ,akla yatkın bir nedeninin var olması ...yani literatürün içine ne yazdığınız."

ama ben yinede bu dediğinizi dikkate alıcam ,yrıca dediğim gibi ilk etapta natureye göndermeyi düşünmüyorum ve birde direkt bir citation olmuyor sanki..benim yaptıklarım genelde hiç eşi ve benzeri bulunmayan örnekler ...yani olsa heralde matematik bu konumda olmazdı , türkiyede çççok kötü konumda ,ama dünya üzerindede bir tıp ile yada bazı mühendiliklerle kıyas ettiğinizde bariz birpasiflik var...

ben matematiğin kötü olmadığını hatta onlardan kıymetli olduğunu anlatmaya çalışıyorum ...ama tabi en az bir kanıt göstermeye ihtiyacım var şu an ,iü de prof hocaya anlattığımda mantıklı diyor ama ne yazık ki bu şu an boşşş.. yayın yapmak lazım.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12