6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Amerikada hesap açmak

Junior Member

Standart Amerikada hesap açmak

Biran önce credit score'umu oluşturmak istediğim için size bir konuda danışmak istiyorum.

Master için Amerikaya gelen bir arkadaş Bank of America'da direk normal kredi kartı ve debit card alabilmiş. Giderken gereken belgeler yanında Türkiyede kullandığı bir kredi kartını da götürmüş.

Sanırım TRye ait kredi kartı scoreunu Amerikadaki banka görebilmiş, ve bu yüzden hemen debit card ve normal kredi kartı (secured olmayan) alabilmiş.

Ben şimdi giderken türkiyedeki yeni kullanmaya başladığım bir kredi kartını götürürsem (eskisi iptal), yine ordaki bankalar aynı şeyi görebilir mi?

Turkiyedeki kredi skorunu burdaki bankalar goremez... normal checking account kredi skorunuza etki etmez. kredi karti faturalar, ev araba taksidi gibi seyler etki eder. eger ssn'iniz var ise hic kredi gecmisi olmayan kimselere unsecured kredi karti veren bazi bankalar var. capital bank veya discover gibi... kredi skorunuzu belli bir seviyeye getirmeniz ise 1 yilinizi alir

Amerika'ya yeni geldim, geçici olarak bir yerde kalıyorum. 1 yıl sonra tam yerleşip iş bulmayı düşünüyorum. Şu anda herhangi bir eyalette hesap açmanın bir faydası olur mu? Yoksa ilerde nerde iş bulursam ordan hesap açmak daha mı avantajlı? Yada şöyle söyleyeyim, NY de açtığım bir hesabı TX te sorunsuz extra masraf olmadan kullanabilir miyim?

Senior Member yasarusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Amerika da tourist gelen ogluma debit cart aldim.hemde ogrenci oldugum icin avantajli verdiler.banada kedi Marti verelim dediler.ben istemedim.ama kredi skoru icin gerekli.haftaya alirim.bir tane.debit kart turkiyede calisir mi bankaci bilmiyor ama 5 dollar kullanim masrafi yaziyor.demekki calisiyor=]artik havale masraflari azalir..

SSN numaranız olduktan sonra hemen hesap açmak mümkün. benim bildiğim unsecured kart hemen mümkün değil. debit card ı hemen alırsınız. ama credit score hızlı yükselsin istiyorsanız hemen kredi kartı almak lazım. debit card ın score için bir faydası yok.

Junior Member
    Yer
    Ukraina

Bank of America da sadece pasaportunuzla Debit kart hesabi acip kartinizi hemen alabilirsiniz,Credit Score hemen baslamak isteyenler yine ayni banka da min.300 USD bloke ederek Kredi karti sahibi olabilir , bunun icinde pasaportunuz yeterli ancak Kredi karti adresinize gelecegi icin (5-7 gun) bir adres belirtmeniz gerekiyor, bu sadece beyana dayali bir bildirim.1 yilin sonun da 300 usd nizi iade ediyorler (duzenli odemelerinizi yapti iseniz)
    diger bankalarda Debit kart icin dahi isminize gelen bir fatura , bir kontrat beyani gerekiyor.