4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: ABD'de okumak istiyorum yardım

Junior Member

Unhappy ABD'de okumak istiyorum yardım

Merhaba ben 11.sınıf mimarlık okuyan bir lise öğrencisiyim iki sene sonra üniversiteye başlayacağım normal olarak fakat Türkiyede kendimi harcamak istemiyorum nedenlerini biliyorsunuz zaten. Üniversite olarak aklıma ilk ABD ve Almanya geldi. ABD araştırdım fakat aşırı aşırı pahalı yıllık en kötüleri bile 15bin usd yani 40bin türk lirası. Ailem ve ben karşılayamayız. Almanya'ya baktım üniversiteler ücretsiz fakat Almanca öğrenmek çok zor. En zor dil. Eğer biliyorsanız anlatabilirmisiniz, ABD'de ucuza yada bedavaya üniversite okuma şansım varmı? hem okuyup hem çalışsam karşılayabilirmiyim masrafı? İngilizcem orada yaşayacak kadar iyi, 1 ay çalışsam kalanını hallederim. (Okuyacağım alan Mimarlık)

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

Amerika'da ogrenci vizesiyle calismak yasalara aykiri, ya cok basarili olacaksiniz bir alanda burs bulacaksiniz ya da uluslararasi degisim programlarina bakacaksiniz.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Alıntı atrumrex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben 11.sınıf mimarlık okuyan bir lise öğrencisiyim iki sene sonra üniversiteye başlayacağım normal olarak fakat Türkiyede kendimi harcamak istemiyorum nedenlerini biliyorsunuz zaten. Üniversite olarak aklıma ilk ABD ve Almanya geldi. ABD araştırdım fakat aşırı aşırı pahalı yıllık en kötüleri bile 15bin usd yani 40bin türk lirası. Ailem ve ben karşılayamayız. Almanya'ya baktım üniversiteler ücretsiz fakat Almanca öğrenmek çok zor. En zor dil. Eğer biliyorsanız anlatabilirmisiniz, ABD'de ucuza yada bedavaya üniversite okuma şansım varmı? hem okuyup hem çalışsam karşılayabilirmiyim masrafı? İngilizcem orada yaşayacak kadar iyi, 1 ay çalışsam kalanını hallederim. (Okuyacağım alan Mimarlık)
    Almancanın en zor dil olduğunu nerden çıkardın yahu? İngilizcen iyiyse Almanca'yı fazla zorlanmadan öğrenirsin. Sen emek vermeden yemek olsun istiyorsun gibi geldi bana. Almanya'da çok kaliteli teknik okullar var.

Senior Member MySea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Delaware

Almanya'ya yasal olarak gitme imkaniniz varsa, yasam olarak daha iyi. En azindan eskiden oyleydi, simdi heryer multeci doldu, son durum nasil bilemiyorum. Almanca zor bir dil degil ama su disi/erkek takilari var, onlari ogrenmek gerekiyor. Birde nesnelerde taki aliyor bildigim kadariyla.
    ***BUYUKSU***