Sayfa 2/2 İlkİlk 12
12 sonuçtan 11 ile 12 arası

Konu: Toefl Sınavına Girecek Olan Arkadaşlar İçin

Member research assistant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara, Turkey

Alıntı alex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek diyebilecegin, not alabilmek! Bunu iyi yapan, iyi puan alir
    Yorumunuz için teşekkür ederim ancak öyle olduğuna inanmıyorum. Bence özünde TOEFL tam anlamıyla bir deneyim sınavı. Kişi farklı yönlerini doğru geliştirirse not almaya gerek bile olmadan gerçekten iyi puanlar alabilir.
    Konu research assistant tarafından (30-07-2016 Saat 14:06 ) değiştirilmiştir.

Senior Member TheDreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı research assistant Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet TOEFL'a gerçekten fiyatından ötürü kendini tam olarak hazır hissetmeden girmemeli insan. Aslında alınmak istenen eğitime göre en azından 70 TOEFL için iyi. Amerikan eğitim sistemine yabancı bir kişi için bence ilk olarak oradaki eğitim sistemine bir şekilde entegre olabilmek önemli. Daha sonra daha iyi yerlere çıkmak için basamak olarak kullanılabilir girilen yer. Ancak maalesef bizim eğitim sistemimizde kişiye ikinci bir şans tanınmadığı için yürümeyi öğrenmeden koşmaya çabalıyoruz; direkt en tepeye çıkmaya çalışıyoruz o sebeple zaten genelde hayal kırıklığı oluyor ABD'de eğitim hayallerinin sonucu.
    YDS'yi tartışmaya gerek bile yok bence, TOEFL'a göre tek iyi olan yanı 5 yıl geçerli olması, yoksa böyle bir sınavın olmasının anlamı bile yok....
    Sınavın yapılma amacı bir kamu hizmeti olmasından ziyade iyi kazanç sağlaması zannımca Zahmetsiz ve karlı bir sektör, tekel sonuçta.
    "Paranın başkaları için taşıdığı anlam, benim için bir şey ifade etmiyor. İnsanların hayatını bir nebze olsun kolaylaştırabileyim diye, tüm paramı buluşlarıma yatırdım."

Nikola Tesla

Sayfa 2/2 İlkİlk 12