Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Türkiye'deki tıp fakültesinden Abd'dekine nakil??

Banned
    Yer
    TURKEY

Standart Türkiye'deki tıp fakültesinden Abd'dekine nakil??

Arkadaşlar bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Ben bu sene Türkiye'deki özel bir üniversitede tıpa başlasam önümüzdeki sene Amerika'daki bir üniversiteye nakil yaptırabilir miyim? Maddiyat sıkıntımız yok elhamdülillah yeter ki mümkün olsun gerisi kolay.
    2. sorum.. Lise mezuniyet ortalamam 2.78 bu orada sorun olurmu? Birde İngilizcem perfect değil..

Senior Member Serkanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Mersin

İmkaniniz varsa bence profesyonel danismanlik almalisin basarilar��
    Forumda cevap veremezsem lütfen bana mail atın bazen konuları takip edemiyorum.
    Teşekkür ederim
    Mailimi İsteğin Lütfen.

Senior Member alex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tek kelime ile mide bulandirici!!
    Konu alex tarafından (20-08-2016 Saat 21:08 ) değiştirilmiştir.

Banned

Red face

canim sana kisaca sunu soyleyim,, burda tipa girmen icin tr deki tip okulun gecerli degil.. burda tip okumak tam bir aptallik ve sene kaybi,,, once burda bioloji,, kimya,, bio kimya veya premed denilen bolumlerden 4 yillik mezun olman gerekiyor,, daha sonra sinava griyrosun ve bir sure sinav sonucuna ve universteden mezunolduugun gpa puanina gore seni kabul edecek tip okulu ariyorsun,,, genelde 3 ortalam notun 3 un uzerinde olamsi gerek belki 2.89 kabuleden okul bula bilirisn ama yazdgin mektuba bagli ve cok itinali yaizlmis bir mektup ,, bir cok tip okulu gpa ni ve aldigin MCAT sinavina ve mektuba gore kabul ediyor,,, ve 4yil medical okulu bitirince 3 yil bir residensiy yapiyorsun yani doktor olabilmen icn,, ama aklin vars tr ,, de tip oku liseden sonra direk 5 yilda bitrmeye bak ve bitirince ABD,, ye gElirsen,, residensy yapmadan cunku tr de yaptigin residensy kabul olmuyor yeniden yapman gerekiyor genelde amerikali ogrenciler tr ye gidiyor orda tipi bitirip residensy icin buraya geliyor,,, bazen uzmanligina gore kabul olmaya biliyor ,,,bahamas adalarina gidiyor liseden sonra direk ve orda bitirip abd sadece residence yapiyor...ve yabanci ogrencieler kredi basina 3 kati para oduyor medical okullari yillik en az 30 bin ile 40 bin ama universte mezunu olmadan girmek yok kanunen insallh aydinlata bilmisimdir.. sinavlara gelince turkiyedne gelen ogrencielr mutlaka geciyor cunku medical turm denieln kelimeler hep ingilizce ve latin dunyanin neresine gidersen ayni yani sinvlari mutalak geciyosun cunku ogreniyosun ve yarimyamalak engilizcesi olanalr biel buraya turkiyeden bitirdigi belge iel gelip sinavalra hazirlanip gecebiliyor ve lisansini aliyor ,,,
    Konu alex44 tarafından (14-08-2016 Saat 07:32 ) değiştirilmiştir.

Banned
    Yer
    TURKEY

Yaaa çok moralim bozuldu yazılanları okuyunca. Bu kadar zor olduğunu bilmiyordum neredeyse imkansıza yakın yani. Cevab veren herkese teşekkür ederim. Pufff vaz geçmek de istemiyorum hep çocuk doktoru olmak istemişimdir. .(

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

Cocuk doktoru olmanin tek yolu Amerika'dan gecmiyor. Sansiniz bol olsun.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Senior Member

busra turkıyede oku ve buraya master yapmaya gel hayal kurma yada baba parasına guvenme

Banned
    Yer
    TURKEY

Ama ben Amerika'da okumak istiyorum Ayrıca hem Türkiye'de okuyup hem Amerika'da master yapamam bizimkiler 2-3 sene sonra başlarlar zaten evlen evlen demeye

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

Avatarinda da anlayacaginiz gibi trollerden biri.. Turbanli oldugunu soyleyen bir kadinin (!) soyle bir avatar koyacagi akliniza gelir mi? Busra bence basindan beri bir erkek ve dalga geciyor.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Senior Member alex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tiksiniyorum boyle mahluklardan!
    Etraf gerizekali, bos beles yaratik dolu!

Sayfa 1/2 12 SonSon