Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
25 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Stanford Stanford Stanford

Junior Member

Alıntı MineTockey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Application deadlines for academic year 2016-17 have passed. The online application will open in mid-September for those applying for admission for academic year 2017-18.
    https://gradadmissions.stanford.edu/applying
    Gordugun gibi eylul ortasinda basvurular basliyor
    Mine abla şimdi eylülde başlıyorda ne zaman bittiğini bulamadım bir türlü.Paylaştığın linkte de her hangi bir bitiş tarihi yok varsa da bulamadım.Birde eğer bu sene kaçırmışsam üniversiteye giderken tekrar başvurabilirmiyim ?

Senior Member

Alıntı tinkoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. Ne kadar konuşursan konuş , ne kadar yazarsan yaz karşındaki sadece kapasitesi kadar anlar.�� Mow ne kadar akıllı ne kadar zeki ne kadar bulunmaz birisin, hemen anladın akademisyen olmadığımı. Vallahi bravo.��
    Tamam en akilli sizsiniz. Devam edin oradan buradan duyduklarinizi yazmaya. Turkiye'de akademisyenligin ne kadar zor oldugunu bilmeden sallayin bakalim ona buna. Bu ulkede alistik gerci hicbir sey basaramayip sadece laf sallayanlari gormeye.

Senior Member
    Yer
    San Francisco

Mow ne kadar kolay degilmi kim oldugunu bilmeden boyle desteksiz sallamak? Tinkoz kimdir ne basarmistir bilgisi nerden geliyor biliyormusun?

Junior Member

Herşey için teşekkür ederim son deadline tarihi 3 ocak o zamana kadar cvmi sınavlarımı hazır etmeye çalışıcam.Bundan sonra bir gelişme olursa bildiririm.Tekrardan teşekkürler.

Senior Member

Oradan buradan duymuyorum. Bazı Türkiyeden yapılan müracaatlarda oğluma bu hoca kimdir? Bu okul iyi midir? diye soruyorlar. O ne kadar hocanın Türkiyede değerli olduğunu belirtse de etkili olacak pozisyond değil henüz. O çok üzülüyor ve yapılan müracaatların çoğuna doldurulan şeylerin boş ve etkisiz olduğunu belirtiyor. Üzülüyoruz hem de çok. İstiyoruz ki orada da etkili Türk proflar olsun. Türkiye de akademisyenlik çok zor. Neden zor onlara hiç girmeyeceğim ve artık bu yetersiz insanların sırf dinci ve herhangi bir cemaatten olduğu için o mevkiye getirildiği düşüncesi de onlar tarafından bilinmeye başladıkça işler daha da zorlaşacak. İstediğin kadar tam notla git hocan ve araştırmalarının önemli,yayınlanmış makaleler stanford için çok önemli kriterlerden. Stanford bu kalitesini bozdurmaz , kriter ve prensiplerini asla düşürmez.
    Konu tinkoz tarafından (12-09-2016 Saat 21:46 ) değiştirilmiştir. Sebep: Eksik harf

Junior Member

Merhabalar.Çalışmalara son hız devam ediyorum.Bir kaç sorum olacak.
    1-İlk olarak ben Zonguldaklıyım.Burada yurt dışı eğitimi ve başvuru süreci hakkında yardım veren yer yok.4 İng kursu var zaten hepsine sordum.Öğretmenlerime de sordum kimse bir şey bilmiyor.Başvuru sürecinde yardım etmek isteyen varsa çok makbule geçer.Özellikle burdan belgeleri ve başvuru parasını nasıl yollayacağım vs.
    2-Stanford'un başvuru gereklilikleri kısmında Toefl sınavı yazmıyor.Toefla girmezsem olur mu? Zaten SAT ye giricem ingilizce seviyemi belli eder heralde.
    3-Son olarak SAT i tek başına yeter mi?(Toefla gerek yoksa.) Yoksa SAT-2 Math 1/2 ve Biology sınavına da gireyimmi?
    yani sınavları SAT/TOEFL mı ? SAT/SAT 2 mi ? SAT/ACT mi ? SAT/TOEFL/SAT 2 mi yoksa SAT/TOEFL/ACT mi yapayım ?
    Bunları cevaplayabilirseniz çok makbule geçer.Şimdiden teşekkür ederim.

Senior Member
    Yer
    San Francisco

Bu sorulari burda degil https://admission.stanford.edu/counselors/officers.html bu adresteki danismanlara soracaksiniz. Islemleri okul danismanlarindan ogrenmeniz her zaman daha saglikli olacaktir.

Junior Member

tamam teşekkürler Mine abla.

Junior Member

Alıntı MineTockey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sorulari burda degil https://admission.stanford.edu/counselors/officers.html bu adresteki danismanlara soracaksiniz. Islemleri okul danismanlarindan ogrenmeniz her zaman daha saglikli olacaktir.
    Mine abla bir şey sormayı unutmuşum.Şimdi benim sınavlar 3-9 aralık.Sonuçları deadline tarihinden önce gelmez ise sınav sonuçlarını sonradan başvuruya ekleyebiliyor muyuz?

Ayrıca verdiğin linke baktım.TOEFL gerekli değil ama şiddetle öneriliyor diyor sence girmeli miyim ? yani beni diğer adayların önüne geçirir mi bu sınav ? En azından Türkiye'den başvuranların ?
    Konu eoguzhan tarafından (25-10-2016 Saat 20:20 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon