Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
40 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: ABD Vizesi Olana Kanada Vizesi

Senior Member bezenbilir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ISTANBUL

şöyle söyleyeyim benim eskinin süresi bittiğinden yeni pasaportumun 10 yıl süresi vardı bana 9,5 yıllık giriş hakkı verdiler. yani pasaportunuzun süresi bildiğim kadarıyla vizenizin süresini de belirliyor.
    SEVDIGIN ISI YAPARSAN OMRUN BOYUNCA CALISMAZSIN - KONFUCYUS

Senior Member sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    kangurular diyari

....ben bu yil internet uzerinden kanada vizesi almistim,5 yillik vermislerdi,degisik pasaport oldugu icin durumlar biraz degisik oluyor,2012 yilinda gittigimde hic vize istenmemisti.
    IMZA YOK

online başvuruda bugün sonuç geldi ve vize reddi nedeni yazmıyor bile anlamadım formlarda 5257 bir bölümü eksik doldurup yüklemişim sonra fark ettim fakat halen geçirli görünen f1 ve vize giriş damgası schengen var anlamadım niyet mektubuda çok güzel yazdım kanımca fakat formda gittiğim ülkler kısmını ben pas geçmişim itiraz dilekçeşi yazacağım? umarım bi faydası olur

Yer
    ISTANBUL

nerede yaşıyorsunuz bilemiyorum ancak vfs ile başvurularda evrakları sizden alan görevli evraklarınızı kontrol edip eksik var mı diye bakıyor. isterseniz harbiyeden teslim edebilirsiniz. bence en doğrusu öyle. hatta isterseniz veya eksik getirdiğiniz bir form varsa belli bir ücret karşılığı kendileri de dolduruyor.

Mersinde yaşıyorum en yakın vfs ankarada formlardan yana gittiğim ülkeleri yazma bölümünü es geçmişim ama sonuçta usa vizemi tarattım damgası ile filan ama bilmiyorum herhangi bir nedende yazmamışlar evrak filan istememişler dilekçe yazmayı düşünüyorum bir artısı olacağını düşünmüyorum bir deneyelim

Senior Member

Alıntı bezenbilir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şöyle söyleyeyim benim eskinin süresi bittiğinden yeni pasaportumun 10 yıl süresi vardı bana 9,5 yıllık giriş hakkı verdiler. yani pasaportunuzun süresi bildiğim kadarıyla vizenizin süresini de belirliyor.
    Benim pasaport surem 1 yillikti abd vizesi 5 yillik vermislerdi o yuzden kafam karisti acikcasi 1 yillik pasaport suren var 1 yillik vize verebiliyoruz demediler yani. Belki degismistir prosedurler 5-6 yil oncesini konusuyorum. Tesekkurler.

Senior Member

Alıntı alonewolf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    online başvuruda bugün sonuç geldi ve vize reddi nedeni yazmıyor bile anlamadım formlarda 5257 bir bölümü eksik doldurup yüklemişim sonra fark ettim fakat halen geçirli görünen f1 ve vize giriş damgası schengen var anlamadım niyet mektubuda çok güzel yazdım kanımca fakat formda gittiğim ülkler kısmını ben pas geçmişim itiraz dilekçeşi yazacağım? umarım bi faydası olur

alonewolf, uzuldum acikcasi vize alamamana. Tekrar basvuru yap bakalim ins. bu sefer alirsin. Bazen ilk basvuruda degilde 2-3 basvuruda alanlar oluyor cunku.

Halihazirda ne isle mesgulsunuz ? Calisiyormusunuz yoksa ogrenci olarak mi basvuru yaptiniz ? Geri doneceginizi bir sekilde ispat etmeniz gerekiyor sizde biliyorsunuz bu yuzden soruyorum. Banka da para gosterdiniz mi? Hangi belgeleri hazirladiniz kisaca yazarsaniz bircogumuzu aydinlatmis olursunuz.

benden 4 adet belge istediler bunların hiç biri banka vs evrakları değil can plus olmasından dolayı aöf son sınıf öğrencisiyim sezonluk çalıyorum turızmci olduğum için 5 adet tapu ve araba bankada normal bi 3 bin $ dolar göstere bilirdim fakat istemedikleri için koymadım güzel bi niyet mektup yazdım ama formların birtanesini eksik doldurdum ondan şüpheleniyorum bakalım herhangi bi neden göstermediler ve mail gelmedi gelirse bende bi dilekçe yazacağım zaten

Senior Member

alonewolf.
    Son sinif ogrencisi olman ve sezonluk calisman belki de onlarin gozunde tr ile baglarinin yeterince guclu olmamasindan dolayi red vermis olabilirler. Bu arada tekrar basvuru yaptin mi nedir durumlar.

Yer
    ISTANBUL

formlardaki en ufak eksiklik veya yanlışlık Kanada için vize ret edilmesine sebep olabiliyormuş. VFS ile yapmanızı tavsiye ederim. Evraklarınızın tam ve eksiksiz olmasını kontrol ederek teslim ediyorlar. eksik evraklarınız var ise belli bir ücret ile hazırlayıp dosyanıza ilave ediyorlar.

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234