Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kanada'ya Uçak Seyahati

Junior Member
    Yer
    Kırklareli/Lüleburgaz

Standart Kanada'ya Uçak Seyahati

Kanada'ya giderken uçakta götürülmeyecek şeyler nelerdir?
    İndikten sonra sorudkları sorular nelerdir?
    Yolculuk öncesinde,esnasında veya sonrasında herhangi bir öneride bulunabilecek tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum, şimdiden teşekkür ediyorum...

Senior Member sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    kangurular diyari

....ucagin icinde yaniniza alacaginiz cantaya 100 ml sulu bir sey koyabilirsiniz,losyon parfum.sivri seyler caki bicak tirnak torpusu ,ciletli tras makinesi yasaktir,varsa buyuk valizinize koyarsiniz..ucakta yemek icin bazi gida maddeleri alabilirsiniz, buskuvit,ekmek filan,buyuk valizinize gida maddeleri,bitki tohumlari,meyva filan koymayiniz,koyarsanizda ucakta forum verilecek bu forumda var diye isaretliyeceksiniz,beyan etmezseniz cezasi cok agir oluyor.giriste uzerinizde 10.000 dolardan daha fazla varsa yine beyan etmeye mecbursunuz.10.000 dolara kadar problem olmaz.giriste pasaport sirasina girersiniz ve bir gumruk memuru masasina gidersiniz pasaportunuza bakar,turist iseniz bir kac sual sorabilir,nerde kalacaksin,burdan nereye gideceksin,kalacagin muddetce sizi idare edecek paraniz varmi gibi.....okul ve ogrencilik icin gidiyorsaniz fazla soru soracaklarini tahmin etmiyorum yiyecek var diye isaretlemisseniz ne var diye sorar,fazla heyecanlanacak bir sey yok,yeterki her seyler legal yollardan olsun.
    Konu sir.altan tarafından (25-09-2016 Saat 01:10 ) değiştirilmiştir.
    GOD SAVE THE QUEEN

Junior Member
    Yer
    Kırklareli/Lüleburgaz

Altan Abi çok sağolasın valla...

Senior Member sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    kangurular diyari

...ucaklard karantina kartlari verilir ayni zamanda bir nevi giris bilgi kartidir,yiyecek food dendimi,gerek pismis gerek pismemis olan seyler,seker cikolata findik fistik, kuru yemisler filan hepsi ayni sepetin icine girer,bazilari leblebi veya cekirdegi yiyecek olarak saymaz,sonrada ceza oder.hava limanlarinda duty free shoplar vardir,bunlar guya vergisiz ucuz satis yaparlar,bazi seyler gercekten ucuzdur,cogunlukla sigara ve alkolda cok satilir,sigara sayisinin limiti vardir ama istediginiz yerde alip cantaniza koyabilirsiniz,alkol, a geldimi viski sarap votka gibi bunlarda her hava alaninda bulunur.
    ....Eger bindiginiz ucak son duraktan evvel bir veya iki yerde duracaksa ve ucaktan cikip transit salonuna gidecekseniz veya terminal ve ucak degistirecekseniz alacaginiz alkollu ickiyi ucaga almazlar ve elinizden alinir,alkollu icki en son duraktan bir evvellki durakta alinir,diyelimki turkiyeden,hollandaya gittik,ordanda ingiltereye,ingiltereden kalkan ucak,baska bir yere ugramadan sizin gideceginiz sehire direk gidiyorsa alkollu icki alabilirsiniz,yine diyelimki kanadanin bir sehrinde indiniz ve baska bir ucakla yine baska bir sehir icin aktarma yapacaksiniz,ingilterede almis oldugunuz alkollu ickiye musaade etmezler.
    GOD SAVE THE QUEEN

Senior Member bezenbilir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ISTANBUL

son dönemde ülkemizde yaşanan olaylardan dolayı biraz soru sayısı arttırılmış diye duydum. bilginiz olsun.
    BOZUK DÜZENDE SAĞLAM ÇARK OLMAZ - PİR SULTAN ABDAL

Yer
    ISTANBUL

Bu arada bir dip not; Air Canada ile 2 adet bagaj hakkı ve her biri 23 er kg geçmemeli

Member
    Yer
    Canada

Valla ben 1.5 ay önce girdiğimde hiç sıkıntı yaşamadım sadece gümrükde bi kaç ilacı sordular bir polis memuru darbe süreciyle alakalı bikaç soru sordu. Uçakda ben şahsen arka koltukları seviyorum. Arkalar genelde boş oluyo en azından bana hep öyle denk geldi. İnince ilk girişinse seni ayrı bi bölüme alıp numara veriolar. Numaran gelince gidip belgeleri gösteriyosun nerede nekadar kalıcağını vs soruyolar öğrenciysen study permitini veriyorlar ben 15 dk da halletmiştim. Göçmenlerin işlemleri birazdaha uzun sürüyor sanırım.
    Do not go gentle into that good night,
    Old age should burn and rave at close of day;
    Rage, rage against the dying of the light.

Yer
    ISTANBUL

Alıntı Gazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben 1.5 ay önce girdiğimde hiç sıkıntı yaşamadım sadece gümrükde bi kaç ilacı sordular bir polis memuru darbe süreciyle alakalı bikaç soru sordu. Uçakda ben şahsen arka koltukları seviyorum. Arkalar genelde boş oluyo en azından bana hep öyle denk geldi. İnince ilk girişinse seni ayrı bi bölüme alıp numara veriolar. Numaran gelince gidip belgeleri gösteriyosun nerede nekadar kalıcağını vs soruyolar öğrenciysen study permitini veriyorlar ben 15 dk da halletmiştim. Göçmenlerin işlemleri birazdaha uzun sürüyor sanırım.
    Gazi bir şey sorayım,

tüm çantaları açtırıyorlar mı ben 2 tane valiz full gidiyorum da merak ettim

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

Valizleriniz bazen siz almadan bile acilmis olabilir. Acildiginda da icine bunu belirten bir kagit birakirlar. Zaten ucakta yiyecek getirip getirmediginiz sorarlar, varsa "yok" demeyin.. Var dediginizde ne tur yiyecek oldugunu sorar ve eger suphelenmezler ya da sansiniza ortalikta koklayacak kopek yoksa (ki ben bavullar ucaktan indirilirken kopeklere koklatildigini dusunuyorum) cikar gidersiniz. Yasak bir sey getirmemeye ozen gosterin.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yer
    ISTANBUL

Fethiye hn aslında açıkça söylemek gerekirse air canada valiz hakkı 2 adet ve her biri 23 kg. ben de kgları tam doldurdum. biraz fazla kıyafet var filan sıkıntı olurmu diye evham yapıyorum işin aslı.

yoksa başka bir sıkıntı yok.

Sayfa 1/3 123 SonSon