Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
21 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Kanada'ya Uçak Seyahati

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

Onda bir SIKINTI olmaz, sadece bilgisayari goturuyorsaniz bavula koymayin. El bagajinizda olsun.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Senior Member

Alıntı sir.altan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...ucaklard karantina kartlari verilir ayni zamanda bir nevi giris bilgi kartidir,yiyecek food dendimi,gerek pismis gerek pismemis olan seyler,seker cikolata findik fistik, kuru yemisler filan hepsi ayni sepetin icine girer,bazilari leblebi veya cekirdegi yiyecek olarak saymaz,sonrada ceza oder.hava limanlarinda duty free shoplar vardir,bunlar guya vergisiz ucuz satis yaparlar,bazi seyler gercekten ucuzdur,cogunlukla sigara ve alkolda cok satilir,sigara sayisinin limiti vardir ama istediginiz yerde alip cantaniza koyabilirsiniz,alkol, a geldimi viski sarap votka gibi bunlarda her hava alaninda bulunur.
    ....Eger bindiginiz ucak son duraktan evvel bir veya iki yerde duracaksa ve ucaktan cikip transit salonuna gidecekseniz veya terminal ve ucak degistirecekseniz alacaginiz alkollu ickiyi ucaga almazlar ve elinizden alinir,alkollu icki en son duraktan bir evvellki durakta alinir,diyelimki turkiyeden,hollandaya gittik,ordanda ingiltereye,ingiltereden kalkan ucak,baska bir yere ugramadan sizin gideceginiz sehire direk gidiyorsa alkollu icki alabilirsiniz,yine diyelimki kanadanin bir sehrinde indiniz ve baska bir ucakla yine baska bir sehir icin aktarma yapacaksiniz,ingilterede almis oldugunuz alkollu ickiye musaade etmezler.
    Sir....Her biri 120 gramlik kucuk plastik sisede bulunan..... "Sac Losyonu".... 100 % 80 su bazli bir losyon bu.....Toplam 40 adet..... Bunlar buyuk valiz,e koyulacak.... Ve tamami Walmart,tan alinmis, Bunu belgeleyen receipt,i var....Bu sac losyonu sorun olur mu...?....

Member
    Yer
    Canada

Benim sırt çantama kadar açtırdılar.
    Do not go gentle into that good night,
    Old age should burn and rave at close of day;
    Rage, rage against the dying of the light.

Senior Member Serkanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Mersin

Alıntı Gazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim sırt çantama kadar açtırdılar.

Ne zaman Gazi gittiğindemi ?
    Forumda cevap veremezsem lütfen bana mail atın bazen konuları takip edemiyorum.
    Teşekkür ederim
    Mailimi İsteğin Lütfen.
    Yaş 33
    Mersin
    Bekar
    Memur

Us Turist Vize
    Canada Turist Vize

http://abd-turk.com

Member
    Yer
    Canada

Eylülün 1 inde giriş yaptığımda açtırdılar.
    Do not go gentle into that good night,
    Old age should burn and rave at close of day;
    Rage, rage against the dying of the light.

Senior Member sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    kangurular diyari

kanada da ucaktan inip pasapaort kuiyruguna girdiniz sira size geldi,elinizde ucaktya verilmis karantina ve beyan karti var pasapotla beraber onuda veriyorsunuz,gumruk memuru bakiyor,gida filan varsa soruyor,bu arada bir kac kelime sorablilr,ondan sonar pasaporta giris vuruyor ve vermis oldugunuz beyan kartinida size geri veriyor bu arada karta bir isaret cekiyor,bu isaret valiz kismindakiler icin sinyal oluyor,isaret demek birakin aramayin gitsin, yada,valizlerini arayin gibi oluyor.genellikle valizler aranmiyor,ayrica bir cok hava alanlarinda valizler ucaktan inip karasore girmeden evvel kopekler veya yetistirilmis domuzlar tarafindan koklatiliyor,uyusturucu ve kagit para icin yetistirilmis hayvanlar,bunlar koklayip valiz onunde dururlarsa valiz ve sahibi takibe alinip arastiriliyor,,iki valiz uc valiz yasakli bir sey yoksa korkup endiselenecek bir sey yok,yeterki ucakta verilen karantina formunu dogru isaretleyiniz...
    ..Django mkardesim sizing bahsettiginiz losyonlar icin bir problem olacagini zannetmiyorum,cunku ucagin kargosuna verilecek buyuk valiz icine koyacaksiniz,valizler gerek ucaga yuklnirken gerek ucaktan indirilirken bir kac elden geciyor,yani savrulup remork uzerine atiliyor,ucaktan asagiya indirilirken ayni sey,demekm istedigim cam veye plastic seylerin kirilma ihtimali olabilir, onun icinde daha emniyetli bir sekilde valizin icinde sarilmalidirlar.
    YORGUNUM HANCI

Senior Member

Sagolun sir....Tesekkur ederim.... Sac losyonlarinin kapagi saglam....40 adet ve 5 kiloya yakin sivi olarak toplam agirligi var...Sivi olmasi sorun olur mu...( Orijinal ambalajinda ve Walmart,tan alinan receipt olacak..)

Senior Member sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    kangurular diyari

Alıntı django Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sagolun sir....Tesekkur ederim.... Sac losyonlarinin kapagi saglam....40 adet ve 5 kiloya yakin sivi olarak toplam agirligi var...Sivi olmasi sorun olur mu...( Orijinal ambalajinda ve Walmart,tan alinan receipt olacak..)
    .bir problem cikacagini zannetmiyorum,yinede 10 ar tanelik paketler yapip valizin degisik koselerine yerlestir,hayrola turkiyede cok kel arkadaslarin filanmi var
    YORGUNUM HANCI

Senior Member bezenbilir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ISTANBUL

Kanada girişinde kalış süresine göre çantanız değerlendiriliyor. örneğin 14 gün kalacak bir turistin çantasından bu süreden uzun zaman giyebileceği kıyafet ve mevsime uygun olmayan ürünler çıkarsa sorgu biraz daha derinleşiyor. buna götürdüğünüz ilaçlar da dahil. Ve eğer çantanızda cv gibi bir takım evraklar olursa iş aramaya gelmişsiniz diye düşünülüp geri gönderilme riskleriniz olabilir. pasaport kontrolde özellikle neden geldiğiniz nerede kalacağınız ve kaç çantanız olduğu soruluyor. sonra kağıda çizilen karikatür gibi bir şeyler çıkıştaki kontrol memurlarına bir mesaj veriyor ki bunu çözebilene madalya takmak gerek.
    BOZUK DÜZENDE SAĞLAM ÇARK OLMAZ - PİR SULTAN ABDAL

Senior Member Serkanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Mersin

Ben usa girişte iki defa üst üste aynı aylarda girmiştim ekim ayları hep benı hiç aramamışlardı belki kanadaya gitsem ararlar bilemem sorun da değil zaten arasınlar …

Bu arada hala izin alamadım krumdan yıllık iznimi kullanamıyorum parasını yatırdık vizenin iznim bekliyorum hala !!

Kanada için .:///
    Forumda cevap veremezsem lütfen bana mail atın bazen konuları takip edemiyorum.
    Teşekkür ederim
    Mailimi İsteğin Lütfen.
    Yaş 33
    Mersin
    Bekar
    Memur

Us Turist Vize
    Canada Turist Vize

http://abd-turk.com

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon