Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
56 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: amerikada çiğköfte

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

Yani ille yenecek o cig kofte.. tum malzemelerini ABD'de bulabileceginizi soyledim zaten, neden ille basinizi derde sokacak isler pesinde kosarsiniz?
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Junior Member Davaro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben çocukkken bile bisküvi yerine çiğköfteyle büyümüş adamım. yanımda çiğköfte olmadan asla yapamam. acı biber turşusu da olursa ohhh mis.

Senior Member sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    kangurular diyari

...burda bir suru arkadas,yurt disina cikabilmek icin degisik degisik careler ariyor,kimisi turist vizesiyle amerikaya kapagi atmak istiyor, kimisi,ogrenci vizesi almaya calisiyor,green card cekilislerinde $oke oluyorlar,nasil yapsam nasil etsemde gitsem diye feryad eden insanlarin yaninda sizing cig koftesiz yasimam demeniz biraz abes olmuyormu yani.
    GOD SAVE THE QUEEN

Senior Member Murek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Neden bir girişimci çiğköfteci açmıyor ABD'de? Fena fikir değil. Türkiye'de çiğköfte tüketimi yıllar önce çok az seviyelerdeydi sadece Doğulular tüketirdi. Yasal olarak etli çiğköfte yasaklanıp sadece etsiz çiğ köfte satışı sağlandıktan sonra tüm ülkede yüzbinlerce çiğ köfte dükkanı zincirleri açıldı şuan Türkiye'de çiğ köfte girmeyen ev yoktur diye tahmin ediyorum.

Senior Member

Murek Amerikanin sirri burada....Arkadas " Cig koftesiz yapamam" dedi...Yani Amerika,da olsa... Cigkoftesiz yapamam dedi....Sende hemen business olarak olaya baktin...Dogustan gelen bir girisimcilik ruhudur bu...Ve bu sendede var, keske sen Amerika,da dogsaydin....You Would be as Trump...

Senior Member

6 yıldır Türkiye'den her gelişimde şarküteri ürünlerini gayet rahatlıkla getiriyorum, paketlemesini sağlam yapmanız lazım. Önce alüminyum folyoya, ardında poşete sarın getirin. Hatta havası çekilen poşetler var giysiler için onlardan alıp neler neler getirmişliğim var. Tırnak makası, her türlü kesici alet valiz ile gelebilir, yaw çaydanlık bile getirdik daha ne olsun. Ben anlamıyorum bu " olmaz, getiremezsiniz, yasak" laflarını. Valiz de şuç unsuru bulunmayan herşeyi getirebilirsiniz ha, havalimanında kontrol edip alma yetkileri var adamların ama şimdiye kadar sorun yaşayan duymadım. Paketleyin getirin, geçerse ne ala, geçmezse burda malzemeleri bulup kendiniz yaparsınızı.

Yer
    Oregon, USA

Yasak olanlari soyledik, ne alakasi var.. Valize tabi koyabilirsiniz, isterseniz kasatura koyun.. Kesici aletleri EL BAGAJINA koyamazsiniz. Yiyecek olarak getirilmemesi gereken seyleri de hic bir yerinize koyarak getiremezsiniz.. Bu da et urunleri, taze sebze meyve ve tohumdur..

Ona bakarsaniz ben de her sene Tarhana getiririm, ihlamur, hatmi cayi vs gibi seyleri getiriyorum.. Ben getiriyorum bir sey olmaz demeyin, hele bu aralar yurtdisi bagaj girisleri double screen oluyor dediler bize bu sefer gelip bavullarimizi kaybettiklerinde, 24 saat bekledik.. hah iste bir kere yakalandiginizda $500 cezayi oder, bir sonraki girislerinizde de didik didik edilirsiniz.
    Fethiye Temiz

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

Senior Member

Benim tanidigim Turkiye,ye gidecek yakinlarda..... Valizine koydugu Walmart,tan aldigi (Receipt,leri var)..... 40 tane 125 mg. Sivi sac losyonu toplamda 5 kilo.... Ama kucuk paketlerde ve hic acilmamis....Ve 4 Kutu Mutfak Bicak seti var....Bicak seti kutularinin herbirinde 11 tane cesitli ebatlarda Bicak var....Bunlari Valizine koysa bir sorun olur mu...?...

Yer
    Oregon, USA

http://www.amerikaliturk.com/news/ma...nihayet-bitti/

Alıntı Murek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden bir girişimci çiğköfteci açmıyor ABD'de? Fena fikir değil. Türkiye'de çiğköfte tüketimi yıllar önce çok az seviyelerdeydi sadece Doğulular tüketirdi. Yasal olarak etli çiğköfte yasaklanıp sadece etsiz çiğ köfte satışı sağlandıktan sonra tüm ülkede yüzbinlerce çiğ köfte dükkanı zincirleri açıldı şuan Türkiye'de çiğ köfte girmeyen ev yoktur diye tahmin ediyorum.
    Fethiye Temiz

Junior Member

Çiğ köfteci dükkanı açarsanız batarsınız ama kebab dükkanı açıp her sipariş verene yanında 50gr lık çiğ köfde hediye ederek çiğ köftenizin lezzetini müşteriye kanıtlarsanız nam salarsınız. Gc bir çıkmıyor ki nasıl para kazanılır örnek olayım bi size.

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon