Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 2 farklı tip pasaportla ABD 'ye girmek

Standart 2 farklı tip pasaportla ABD 'ye girmek

Merhaba, ben yaklaşık 5,5 ay önce kız arkadaşımı ziyaret edebilmek için vize başvurusu yapıp 10 yıllık B1/B2 vizesi aldım. Fakat vizemi aldığım zaman yeşil pasaportum vardı, daha sonra bir takım sebeplerden ötürü bordo pasaport almak zorunda kaldım. ABD'ye 2 pasaportu gösterip girilebildiğini biliyorum fakat internet sitelerinde iki pasaportun da aynı tipte olması gerektiği yazıyor. Acaba 2 farklı tip pasaport ile gitsem sınır kapısında geri çevrilir miyim?

Senior Member sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    kangurular diyari

......iki tane gecerli pasaport olacagini sanmiyorum,yeni bir pasaport verilirken eskisininde iptal edilecegini tahmin ediyorum.vize damgasi eski pasaportta ise kendi gorusum olarak giris yaparken sorun cikacagini zannetmem.
    NO WAY JOSE NO WAY

Alıntı sir.altan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ......iki tane gecerli pasaport olacagini sanmiyorum,yeni bir pasaport verilirken eskisininde iptal edilecegini tahmin ediyorum.vize damgasi eski pasaportta ise kendi gorusum olarak giris yaparken sorun cikacagini zannetmem.
    evet eski pasaportum iptal edildi fakat o yeşil pasaport iken şu anki pasaportum bordo ve aldığım vize iptal edilmiş yeşil pasaportta

Senior Member

Sorun yok,ikisini de ibraz edip giriş yapıyorsunuz.

Senior Member

Vay be ulkeden kacan kacana.. Siz de o meshur gruptansiniz anlasilan.

Alıntı piriket Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vay be ulkeden kacan kacana.. Siz de o meshur gruptansiniz anlasilan.
    yok efendim estağfurullah kaçma amacım yok çok şükür. benimki ailevi bir sorun.

Senior Member sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    kangurular diyari

....vizeyi iptal etmeleri icin bir sebeb olmali,en iyi bilgiyi amerikan konsoloslugundan alabilirsiniz.
    NO WAY JOSE NO WAY

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

Yanlis mi anladim, "vize iptal edilmis" demissiniz, o zaman vizesiz nasil gideceksiniz.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

Daha once anlatmis miydim bilmiyorum. Bir kac sene once evde yalnizdim. Hava kararmak uzereyken ekmek almaya ciktim. Bahceyi gecip tam bahce kapisini actim ki, esimin arabasi carport'taydi, arabayla garaj duvari arasinda yerde biri yatiyor.. Once ceset sandim soyle bir yakindan baktim, kimsin diye seslendim.. abuk subuk homurdaniyor ve cok korktum.. bir yandan eve donup kapiyi acmaya calisiyorum, bir yandan 911'i ariyorum, kadin bana gore sacma sapan sorular soruyor, kac yaslarinda, ustunde ne var vs vs.. neyse kapiyi acabildim ve iceri girdim.. 10 dakika sonra polis arabasinin isiklarini gorunce actim kapiyi. Polisin biri oturttuklari adamla konusmaya calisiyordu.. Digeri bana donup, "korkmayin, sizin icin gelmemis aslinda, kapiyi sasirmis, cok sarhos, bu gece misafirimiz olacak" dedi.. ben de eve donup kapiyi kapadim. Bir kac dakika sonra polis kapiyi caldi, bir kart uzatti, burada benim bilgilerim ve bu olayin dosya numarasi var arayip bilgi alabilirsiniz dedi.. Bilseydim ben sizi rahatsiz etmezdim dedim.. "sakiiiiiiiiiin oyle dusunme ve bizi aramak icin sakin tereddut etme" dedi ve gitti. 15 dakika sonra tekrar kapi calindi.. pencereden baktim, guzel giyimli bir hanim.. kapiyi actim, binbir kere ozur diliyor.. Neden ki dedim ben de.. O benim erkek kardesim, alkolik, kac kere tedaviye yatirdik ama gene eski haline dondu, sizi korkuttugu icin cok uzgunum dedi.. Ben de ona "ben de ozur dilerim, tanisaydim, polis yerine size haber verirdim" dedim ve olay kapandi gitti.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

kusura bakmayın yanlış anlatmışım. vizem iptal edilmedi pasaportum iptal edildi. vizemde herhangi bir şey yok .

Sayfa 1/2 12 SonSon