Sayfa 6/16 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
157 sonuçtan 51 ile 60 arası

Konu: Bu yil DV Lottery e basvuranlar buyrun dertleselim

Junior Member

Herkese merhaba ben ve eşim de bu yıl ilk defa başvuru yaptık. Ben şimdiden hayal kuararken eşim daha realist) 1.5 yaşında kızımızla nasip olursa bu yıl bekliyoruz artık. Kısmet tabi ki ama bende NJ düşünüyorum. Fikriniz var mı burayla alakalı.

Senior Member

USA içindeki,Türkiye yi bulmuşsunuz. )

Junior Member
    Yer
    İstanbul

Alıntı askimkoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bence busene bana gene cikmicak umarim oraya gidip oradan en ufak puruzle karsilasip geri doneceklere degilde cidden ihtiyaci olanlara orada kalacaklara cikar.
    Asla karamsarlığa düşmeyelim.. Olumlu düşünelim ki güzel sonuç alalım. Çıkmazsa da kısmet diyip bir sonraki çekilişi bekleyelim..umut olusa hırs olur.. işte o zaman yanımızdaki sevdiğimiz insanlara orada daha çok sahip çıkarız..
    Benim aklımı kurcalayan Danold Trump ın göçmenlere ne gibi yeni yasalar ve zorluklar uygulayacağı..umarım kötü senaryolar ortaya çıkmaz...

Junior Member
    Yer
    İstanbul

Alıntı askimkoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bence busene bana gene cikmicak umarim oraya gidip oradan en ufak puruzle karsilasip geri doneceklere degilde cidden ihtiyaci olanlara orada kalacaklara cikar.
    [QUOTE=eek;149292]Forumu uzun zamandir takip ediyorum ancak bugun tesekkur etmek icin uye olmaya karar verdim. Sureci yeterince biliyorum ve su an icin okuduklarim haricinde destek ihtiyacim yok ancak sorulara cevap verilme sekli cok hosuma gidiyor. Sorular tekrar etse de birisi cikip uzun uzun detaylica cevapliyor, baska forumda olsa arama yapsana diye isitmedigi azar kalmazdi. Burada da arada okuyorum ama ozellikle bazi uyelerin sabrina hayran kaldim.

2009-2012 arasinda bekar, 2012-2015 arasinda evli, 2016 yilinda da evli ve cocuklu olarak basvurdum. Bir suredir UAE'de calisiyorum ancak 2017 sonunda Turkiye'ye donecegim kesin gibi. Esimin ve benim dil, meslek ve gelir olarak bir sorunu yok cok sukur ancak ikimiz de hayatimizin kalanina USA'de devam etmek istiyoruz. Gerci bu sanssizlik devam ederse hayatimizin kalani dedigimiz sure cok kisa olacak ama kismet diyelim. USA'de yasayan arkadaslara da her sene hazir olun bu sene cikacak diyip rezil oluyoruz en buyuk sorun bu

Bize cikmayacaksa da umarim bizden daha iyi degerlendireceklere cikar, "green card cikmis gitsem mi" diyen arkadaslara gercekten gicik oluyorum.. Bu mantiktakiler haric herkese bol sans [/QUOTE

Hoşgeldiniz... bende sizin gibi uzunca bir forum takibi sonrası üye oldum. Başka bir forumdaydım. Orada terbiyesizlik diz boyu Burada güzel paylaşım ve bilgi akışı var... size ve eşinize şimdiden bol şans dilerim.

Junior Member

Ben de başvurdum çıkarsa new jersey e gitmeyi düşünüyorum 1 2 sene orada dil okuluna gidip ingilizceyi öğrenmek, o arada iş için araştırmalar yapmak istiyorum. Bence benden işçisi olarak değilde üniversite bitirip temiz, rahat bir iş bulmak gerekiyor. Bur da her ne kadar plan yapsak da evdeki hesabın çarşıya uymadığını hepimiz biliyoruz
    Umarım hepimizin isteği gerçekleşir.
    Çekiliş tarihi ne zaman ve bir sonraki başvuru ne zaman oluyor ben hep karıştırıp unutuyorum da?

Junior Member

Merhaba, bende bu sene katıldım, herkes için hayırlısı olsun arkadaşlar, hedeflerimiz ve hayallerimize ulaşmamız dileğimizle Kendi adıma konuşmak gerekirse; sonuçlar açıklamadan birşeyler planlamadım. Kazandığımı öğrendikten sonra, hazırlık, plan ve program yapmak için Zaten zamanımIz olacak

Junior Member Mehmetalihayal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Adana

İlk gittiğimde uygun olduğu için Houston veyahutta New Orleansa gitmeyi planlıyorum iş olarak pizza dağıtım işi falan olabilir ilk gittiğim 1.5 yıl dilimi geliştirip hayatta kalmayı planlıyorum sonrasında tamamen aklımda olan bir konsept ile Kahve Dükkanı açma planım (hayalim) var hayatın neler göstereceğini bilemeyiz inşallah hepimiz mutlu olacağımız sonuçlar alırız.Bu arada mayıs ayını beklemek sanki zaman hiç geçmiyormuş gibi geliyor Ayrıca totem yaptım sabah saat 07:07 de bakacam tam.
    Hope is a b*tch
    2018-?

Banned
    Yer
    Hopes land

herkesin kafasına enjekte etmişler bu güney doğu amerikayı Houston vazgeçilmez oldu

Junior Member Mehmetalihayal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Adana

Merhaba öncelikle bende yazdan beri vloglar izleyip kendi planlarımı yapmaya başladım inanın ki herşey anlamsızlaştı gözümde hiçbir şey yok bu ülkede yanlışta olsa birçok fırsatı tepiyorum aklımda olan sadece para biriktirmek greencard için bilmiyorum çıkacak mı ümidim çok yüksel fakat oda şans onuda bilemiyorum çok güzel planlar yaptım hayallerim var umarım bir fırsatım olursa amerikada gerçeğe dönüştürme ihtimalim olduğunu düşünüyorum hayırlısı bakacaz bakalım hayat karşımıza neler çıkartacak
    Hope is a b*tch
    2018-?

Senior Member yasarusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tinkoz sacmalamissin.ben tavuk isi yapiyorum.ne yani bu asagi tabakami oluyor.avrupanin gobegindede yasadim.ordada tesisat isi yaptim.Kisaca nice Adamlar gordum.uzerinde elbisesi yoktu.nice elbiseler gordum icinde Adam yoktu.insanlar sozunden,karakterinden tutulur.doktor,vs.zaten trde duzgun hayat yasiyor.ne isi var.burada.onemli olan ihtiyaci olan buraya gelsin.calissin.hayat kursun.

Sayfa 6/16 İlkİlk ... 45678 ... SonSon