Sayfa 5/14 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
138 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Bu yil DV Lottery e basvuranlar buyrun dertleselim

Alıntı Meyrazey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Foruma yeni üye oldum. 2018 başvurusu yapanlardanım. Bu üçüncü olacak..
    Öncelikle burada bulunan ve canı gönülden gitmek isteyen herjese bolşans dikerşm...

Forumdaki paylaşım ve bilgi akışınız birbirinize olan desteğiniz çok güzel.
    Bundan dolayı sizlerden yorumlarınızı, yardımlarınızı ve bilgi paylaşımkarınızı rica ddeceğim..

2 kızım var, küçüğü 1 yaşında..Turizm otelcilik mezunuyum. 6 sene kadar bu işi yaptım. 21 yaşımda Avusturya'ya
    Çocuk bakımı için gittim. 2,5 sene kadar bu işi yapıp Türkiyeye döndüm. Sonra Denizcilik işine girdim. Yaklaşık 15 senedir, bu işi yapıyorum.Özel tekne satma teknik servis vs gibi...
    Bekar olduğum zaman sorumlulupum olmadığından sadece kendimi düşünüyırdum.
    Şimdi düşünmem gereken 2 çocuğum ve gelecekleri var.
    İngilizcem Intermediate seviyesinde, eşimin yok gibi birşey..
    Bu arada eşim restorant, Dünya mutafağı işletmecisi aynı zamanda fastfood ahçılığı var.

Sorum şu;
    1. İki çocuk yetiştirebileceğim sıcak aynı zamanda vergisi düşük düzenli sakin bir eyalet olarak
    Kargaşadan uzak hangi eyaleti önerirsiniz?
    2.İş olanağı hem yat sektörü, hem turizm bölgesi olmalı ( ben florida, miami olarak düşündüm)
    Ne dersiniz?
    3. Eğer piyango vururda gidersek ingilşzcemizin %80 kısmını Türkiyede tamamlayıp geri kalanını
    Orada tamamlamak istiyoruz, bunun için ne önerirsiniz?
    4. İki çocuk ile bu maceraya atılmak doğrumu sizce? ( benim çekincelerim yok, eşim biraz tedirgin)

Not; Miami, Chicago, New york da tanıdıklarım var. Onların da yardımcı olabileceğini düşünüyorum..
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
    New Jersey eyaletinde 10 ay civarı eşimle birlikte kaldık. NJ açısından cevap vereyim.

1. sorunuza cevaben, New Jersey'de aile- çocuk yardımı (oralılardan öğrendiğim kadarıyla) diğer eyaletlere göre çok yüksekmiş.
    2. Yatçılık sektörüyle alakalı olarak yazları New Haven (kafa dinlemelik) ve Atlantic City gibi (Doğu Yakasının Las Vegas'ı) yerlerde güzel işler bulabilirsiniz gibime geliyor. Özellikle Atlantic City çok lüks ve aşırı kalbur üstü ABD'li yaşıyor. Zaten Zengin ABD nüfusunun ezici çoğunluğu NJ'de yaşıyor.
    3. Duolingo + tedtalks izleyiniz, faydası olur. O da kesmez diyorsanız kursa gidersiniz.
    4. Çocuklarınız için en iyi yapacağınız şey ABD'ye gitmek olacak. Çok basit bir ortaokulda bile gördüğüm spor alanı şuan belki de bazı futbol kulüplerimiz bile sahip değil. Eğitim öğretim de çok iyi olur onlar için.

Junior Member
    Yer
    İstanbul

Alıntı morethanxtc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    New Jersey eyaletinde 10 ay civarı eşimle birlikte kaldık. NJ açısından cevap vereyim.

1. sorunuza cevaben, New Jersey'de aile- çocuk yardımı (oralılardan öğrendiğim kadarıyla) diğer eyaletlere göre çok yüksekmiş.
    2. Yatçılık sektörüyle alakalı olarak yazları New Haven (kafa dinlemelik) ve Atlantic City gibi (Doğu Yakasının Las Vegas'ı) yerlerde güzel işler bulabilirsiniz gibime geliyor. Özellikle Atlantic City çok lüks ve aşırı kalbur üstü ABD'li yaşıyor. Zaten Zengin ABD nüfusunun ezici çoğunluğu NJ'de yaşıyor.
    3. Duolingo + tedtalks izleyiniz, faydası olur. O da kesmez diyorsanız kursa gidersiniz.
    4. Çocuklarınız için en iyi yapacağınız şey ABD'ye gitmek olacak. Çok basit bir ortaokulda bile gördüğüm spor alanı şuan belki de bazı futbol kulüplerimiz bile sahip değil. Eğitim öğretim de çok iyi olur onlar için.
    Merhaba,

Vakit ayırıp bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler.. Tavsiye ve önerlerinizi şimdiden araştıracağım.
    Umarım şans yüzünüze güler...��

Saygılar

Junior Member
    Yer
    İstanbul

Alıntı askimkoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam oncelikle guzel dilekleriniz icin tesekkur ederim.umarim hayalleriniz(hayallerimiz) gerceklesir de istediginiz hayati yasarsiniz.

miami arastirmalarima gore pahali bir yer.

benim en sevdigim ucuz ve sicak olan yer san diego oyuzden herkese oneriyorum

ingilizce icin memrise ve duolingo diye bir program var onun bolumlerini bitirmenizi ve daha sonra voscreen de kendinizi full ona vermenizi oneririm...

36 yasinda hic ingilizce bilmeyen 2 cocuklu bir insanin teksas houston a yerlestigi ve yasadiklarini okumustum hicbir problem yasamamislar...
    Merhaba,

Tavsiyeleriniz ile moral verdiniz. Vakit azalıyor. Umarım isteyen herkesin yolu açık olur. Şayet piyango çıkarsa ondan sonraki süreç de bir hayli stresli ve yorucu olacak...

Saygılar

Junior Member

Forumu uzun zamandir takip ediyorum ancak bugun tesekkur etmek icin uye olmaya karar verdim. Sureci yeterince biliyorum ve su an icin okuduklarim haricinde destek ihtiyacim yok ancak sorulara cevap verilme sekli cok hosuma gidiyor. Sorular tekrar etse de birisi cikip uzun uzun detaylica cevapliyor, baska forumda olsa arama yapsana diye isitmedigi azar kalmazdi. Burada da arada okuyorum ama ozellikle bazi uyelerin sabrina hayran kaldim.

2009-2012 arasinda bekar, 2012-2015 arasinda evli, 2016 yilinda da evli ve cocuklu olarak basvurdum. Bir suredir UAE'de calisiyorum ancak 2017 sonunda Turkiye'ye donecegim kesin gibi. Esimin ve benim dil, meslek ve gelir olarak bir sorunu yok cok sukur ancak ikimiz de hayatimizin kalanina USA'de devam etmek istiyoruz. Gerci bu sanssizlik devam ederse hayatimizin kalani dedigimiz sure cok kisa olacak ama kismet diyelim. USA'de yasayan arkadaslara da her sene hazir olun bu sene cikacak diyip rezil oluyoruz en buyuk sorun bu

Bize cikmayacaksa da umarim bizden daha iyi degerlendireceklere cikar, "green card cikmis gitsem mi" diyen arkadaslara gercekten gicik oluyorum.. Bu mantiktakiler haric herkese bol sans
    Konu eek tarafından (09-01-2017 Saat 14:18 ) değiştirilmiştir.

Senior Member

Aramıza hoş geldiniz. )

Junior Member

Mok gibi parası olan insanlarda başvurur bu karta aktöründen bilmem nesine keşke ihtiyacı olanların birebir seçilebildiği bir kura olsa ama nerde
    Konu Uğuryaman tarafından (09-01-2017 Saat 18:16 ) değiştirilmiştir. Sebep: asfasfasfasfas

Senior Member

Alıntı Uğuryaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mok gibi parası olan insanlarda başvurur bu karta aktöründen bilmem nesine keşke ihtiyacı olanların birebir seçilebildiği bir kura olsa ama nerde
    Bence böyleleri gitmeli zaten. Sırf aşağı tabaka işler yapacak kalitedeysen ne gidiyorsun uçakla bile günlerce uzağa . Avrupaya git.

Amerikaya bilgisayar mühendisi, aktör, doktor, en azından meslek okulu yada üniversite ayarında özel meslek sahipleri gitmeli.

Bak ne kadar farklı düşünüyoruz.

Junior Member

Başarılı insanın, özel meslek sahibinin Gc ye ihtiyacı yok zaten aktörünü, doktorunu bilmem nesini USA kapar..

Benim hayata bakış açımdan ve bu ülkede çektiğim ızdıraplar dolayısıyla gideceğim ..

Tabi ki de kararı siz vermiyorsunuz çünkü herkes hayata farklı değer yükler sizin yüklediğiniz değerle bu iş olmaz ama benim yüklediğim değerle gayet mümkün.. tüm mesele bu..

Member askimkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ankara

Alıntı Meyrazey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Tavsiyeleriniz ile moral verdiniz. Vakit azalıyor. Umarım isteyen herkesin yolu açık olur. Şayet piyango çıkarsa ondan sonraki süreç de bir hayli stresli ve yorucu olacak...

Saygılar
    hocam bence busene bana gene cikmicak umarim oraya gidip oradan en ufak puruzle karsilasip geri doneceklere degilde cidden ihtiyaci olanlara orada kalacaklara cikar.
    2018 WAITING
    2017 HAS NOT BEEN SELECTED
    2016 HAS NOT BEEN SELECTED

Senior Member MySea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Delaware

Alıntı tinkoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence böyleleri gitmeli zaten. Sırf aşağı tabaka işler yapacak kalitedeysen ne gidiyorsun uçakla bile günlerce uzağa . Avrupaya git.

Amerikaya bilgisayar mühendisi, aktör, doktor, en azından meslek okulu yada üniversite ayarında özel meslek sahipleri gitmeli.

Bak ne kadar farklı düşünüyoruz.
    Tinkoz: Yazinizda bir negatif dusunce egilimi hissettim. Son gunlerde Mine Hanim'la falan mi takilmaya basladiniz...
    ***BUYUKSU***

Sayfa 5/14 İlkİlk ... 34567 ... SonSon