Sayfa 1/3 123 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: K-1 hakkında

Junior Member

Standart K-1 hakkında

Herkese merhaba,

Ben ve nişanlım Ankara'da yaşamaktayız. K-1 vizesine başvuru aşamasındayız. I-129F formu ile bir ödeme yapmamız gerekiyor. Fakat ikimiz de Türkiye'de yaşadığımız için çek veya banka havalesi yapamıyoruz. Ödemeyi nereye nasıl yapabileceğimiz konusunda bilgi sahibi olan?

İkinci bir sorum ise, nişanlım ve ben Ankara'da yaşadığımız için, nişanlımın Amerika'da herhangi bir geliri gözükmediği için, sponsor olma işini nasıl çözeriz?

Teşekkürler

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

Co-sponsor bulmaniz gerekiyor, Amerika'da calisip, vergi veren ve kendi ailesini de katinca ikinizi de dahil edecek yillik geliri olmasi gerekiyor.

Amerika'dan bir tanidiginiza rica edip money order check alabilirsiniz onu eklersiniz.
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Yer
    Oregon, USA

Doldurmaniz gereken formlar I-129F ile sinirli degil, I-129 F formunun aciklamalarini lutfen cok dikkatli okuyunuz, neler eklemeniz gerektigini yazar. G-325 A formunu da her ikiniz ayri ayri doldurup imzalayacaksiniz mesela.
    Fethiye Temiz

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

Junior Member

Merhaba,

Ailesinin emekli olması co-sponsor açısından sıkıntı yaratır mı?

Evet yaklaşık 4 gündür formları okuyup doldurdum. Formlarda şimdilik eksiklik yok, sponsorluk ve paycheck dışında.

Sponsorluk formları interview sırasında benden istenecek sanırım. Sponsorluk formunu I-129F ile birlikte göndermiyoruz değil mi?

Yer
    Oregon, USA

Mulakatta gotureceksiniz saniyorum, emekli olmasi onemli degil onemli olan 2017 poverty line'a gore eger sponsor olacak kisi esiyle birlikte 2 kisiyse, 2 de sizi ekleyecek, 4 kisilik yillik geliri kanitlamasi gerekiyor, vergi donusleriyle falan.
    Fethiye Temiz

Junior Member

I-129F ödeme kısmını büyükelçiliği arayarak çözdük gibi. Durumumuzu anlattık ve bize e-mail göndereceklerini söylediler bakalım nasıl olacak...

Ailesini bu sponsor olaylarına sokmak istemiyordum ama görünüşe göre bir ricada bulunacağız.

Junior Member

merhaba arkadaşlar, haftaya benim K1 için mülakatım var. Yakın zamanda mülakata giden arkadaşlar; özellikle dikkat ettikleri, sorguladıkları, önem verdikleri noktaları belirtebilirseniz çok sevinirim. son dönemlerde ülkenin durumundan dolayı sıkıntı yaratan bir tavır sergiliyorlar mı?
    bizim belgelerimiz tam (yönergelere göre) ayrıca götürmemizin iyi olacağı şeyler var mı?
    cevap verirseniz çok sevinirim, teşekkürler

Yer
    Oregon, USA

Sorunuzu LUTFEN tek bir yerde sorun.
    Fethiye Temiz

visa journey den muhakkak takip edin. Cok ama cok dikkat etmeniz lazim.Yoksa aylar senler surebilir.

Alıntı almila Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar, haftaya benim K1 için mülakatım var. Yakın zamanda mülakata giden arkadaşlar; özellikle dikkat ettikleri, sorguladıkları, önem verdikleri noktaları belirtebilirseniz çok sevinirim. son dönemlerde ülkenin durumundan dolayı sıkıntı yaratan bir tavır sergiliyorlar mı?
    bizim belgelerimiz tam (yönergelere göre) ayrıca götürmemizin iyi olacağı şeyler var mı?
    cevap verirseniz çok sevinirim, teşekkürler
    ben mulakatimi 5 aralikta oldum. eksik belgelerim vardi onu 1 hafta once yolladik ve isler su an tamam gorunuyor. ceacta immigrant visa dan nonimmigrant visaya cevrildi. bi sonraki step visa issued olucak %99.

size soyle soyleyeyim. mulakatta yalan soylemeyin, verdiginiz belgelerle celisecek yorumlarda bulunmayin.

iliskinizin gercek oldugunu kanitlayacak seyler goturun. ben ailesiyle facebook konusmalarimi yazdirdim. nisanlimla skype konusmalarimi yazdirdim. annesi benim oraya gelmemi 4 gozle bekledigini bir cok kere belirtmisti. nisanlim buraya gelip benimle 3 ay beraber kaldi ailemle tanisti. yani isin ciddi oldugunu ve bunu aile ve arkadaslarla paylastiginizi belirtirseniz daha kolay olur.

size soyle soyleyeyim, nisanlim mukemmel degil ancak dogrulari carpitmadan soylerseniz ve gercek bir iliskinizin oldugunu kanitlarsaniz sorun olmaz

Sayfa 1/3 123 SonSon

Bu Konudaki Etiketler