Sayfa 1/4 123 ... SonSon
32 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Stanford University

Junior Member

Standart Stanford University

Öncelikle herkese merhaba..
    Türkiyede bir üniversite öğrencisi olarak buradaki öğrenimimi yarıda bırakıp amerikada okuma gibi bir hayalim var. ( umarım gerçek olur )
    Ulaşmaya çalıştığım bir çok bilgiye forumdan ulaşabiliyorum paylaşımlarınız gerçekten bizlere yol gösteriyor bu konuda sizlere çok teşekkür ederim. Fakat ne forumda ne de aramadan arattığımda Stanford Üniversitesi ile ilgili bir özel bilgiye rastlamadım. Stanford University hakkında beni biraz bilgilendirebilirmisiniz acaba ? Yaşam koşulları, okul fiyatı, çevre ve okul ne şartlarda öğrenci kabul ediyor ?
    Vericeğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim..

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

Mine hanim Stanford'da calisiyor, umarim mesajinizi gorur
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Senior Member
    Yer
    San Francisco

Ben Stanford University de calisiyorum. Ozel bir okul ve tabii bir o kadar da pahali.
    Bu sene Amerikalilar icin 54 bin dolar civari idi. Yabancilar icin iki katini hesaplayin en az.
    Okulun standartlari son derece yuksektir. SAT ve GPA (Amerikalilar icin) en yuksek rankler aranir. Palo Alto okulun bulundugu sehir. Kiralar(oda kirasi 800 ile 1000 dolar arasi)
    http://admission.stanford.edu/pdf/stanford_preview.pdf

Junior Member

Alıntı MineTockey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Stanford University de calisiyorum. Ozel bir okul ve tabii bir o kadar da pahali.
    Bu sene Amerikalilar icin 54 bin dolar civari idi. Yabancilar icin iki katini hesaplayin en az.
    Sanırım ben yanlış yorumladım bu cümlenizi. Senelik 54 bin dolar mı okul ücreti ? Kiralar aylık bütçeme fazla zorlamasada okul ücreti yıllık 54 bin dolarsa başka üniversitelere bakmak zorunda kalıcam..

Kafamda stanford'a alternatif olarakta duke var ama orayıda biraz araştırmalıyım sanırım..

Junior Member

Gönderdiğiniz linki inceledim teşekkür ederim.

For the 2010-11 academic
    year, an estimated budget will
    include the following:
    Tuition $38,700
    Room and Board $11,876
    Campus Health
    Services Fee $501
    Personal $2,385
    Books and Supplies $1,485
    Total $54,947

Bu yazılanlara tepkim sadece vay canına oldu..

Senior Member
    Yer
    San Francisco

54 bin dolar Amerikan vatandasi yada greencard sahibi iseni.Bunlar yabanci ogrenci fiyatlari degil. Genelde en a 2 katidir tuition.

Junior Member

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim..

Bu arada college search diye bir site buldum baya yardımcı oldu bu site ve beni etkileyen tüm okulların yüksek ücretli olduğunu gördüm.

Açıkçası buradaki yaşam ücretlerimi geçmicek bir üniversite istiyorum. Sonuçta ailemede fazla bir yük olmak istemediğimden gideceğim okulun tuition'ı toplamda 20 bin doları geçmemeli..

Hem okul hemde çevre olarak bu ücretlerde bildiğiniz bir okul varmıdır acaba ? ( bu arada sitedeki çoğu üniversiteye baktım arkansas, chemeketa gibi yerler beni biraz korkutuyor. )

Senior Member
    Yer
    San Francisco

Ohio State Universitye bak.Columbus yasamak icin iyi bir sehirdir ve OSU da dunya capinda bir universite

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

Chemeketa neden korkuttu sizi anlamadim?
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Junior Member

Alıntı MineTockey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ohio State Universitye bak.Columbus yasamak icin iyi bir sehirdir ve OSU da dunya capinda bir universite
    Çok çok teşekkürler. Bu okulu hiç duymamıştım daha önce ve beklentilerimi karşılayabilicek bir yere benziyor. İlk araştırmalarım sonucu bu kanıya vardım. ( hemen okullada temasa geçmeliyim ) Sizin bildiğiniz ( ne kadar araştırma yapsamda böyle güzel yerler gözden kaçabiliyor ) başka buna benzer okullar var mı acaba ? Ne kadar çok araştırma yaparsam o kadar iyidir diye düşünüyorum.

Alıntı GentleDoe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Chemeketa neden korkuttu sizi anlamadim?
    Çünkü güzel bir kampüs yaşamı, güzel/hareketli bir şehir, imkanları fazla olan bir okulda okumak istiyorum. Kısacası eğlenceli bir öğrencilik geçirmek istiyorum amerikada.
    Zaten amerikaya gelme amacımda bu. Buradaki okulum istanbulun en merkezi yerinde. Haliç manzaralı bir okulum var. Fakat gerçek bir üniversite değil. Açıkçası kampüs yaşamına çok önem veriyorum.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon