Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
32 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Stanford University

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

haaa ben egitimine onem veriyorsunuz diye dusunmustum
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Junior Member

Alıntı GentleDoe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haaa ben egitimine onem veriyorsunuz diye dusunmustum
    Tabikide önem veriyorum. Üniversite okuyupta dışarı boş bir insan olarak çıkmayı istemem. Sadece o saydığım özelliklerle birlikte bir bütün olan beni herşeyiyle memnun edicek gittikten sonra buraya iyiki gelmişim dedirticek bir okul arıyorum.

Member miraculous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    New York, NY

@MineTockey
    size bir soru sorabilir miyim ben doktora yapmayı düşünüyorum greencard ım var bazı üniversiteler greencard ı olanı toefl dan muaf tutuyor stanford da da böyle bir imkan var mıdır
    kabul şartlarında genelde toefl ve gre istedikleri yazıyor ama bu özel bir şart olduğu için genel açıklamalarda yer almadığını düşünüyorum

Senior Member
    Yer
    San Francisco

Normal bir basvuruda ozellikle sizle konusurlar ve sizin akici bir ingilizceniz varsa Tofel istememeleri buyuk olasilik. Zaten bir dolu ingilizce material vereceksiniz. Onlarda sizin ingilizce seviyenize bir delil olacaktir(tabii baskalarina yazdirmiyorsaniz)

Member miraculous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    New York, NY

cevap için tşk ler
    Alıntı MineTockey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normal bir basvuruda ozellikle sizle konusurlar ve sizin akici bir ingilizceniz varsa Tofel istememeleri buyuk olasilik. Zaten bir dolu ingilizce material vereceksiniz. Onlarda sizin ingilizce seviyenize bir delil olacaktir(tabii baskalarina yazdirmiyorsaniz)

Junior Member

Mine hanım merhaba...
    Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3.Sınıf öğrencisiyim.Her ne kadar üniversite sınavında türkiye derecesi yaparak girdiysem bu okula aynı başarıyı malasef lisans eğitimim sırasında gösteremedim ve malasef GPA:2.96
    (Boğaziçi gerçekten ama gerçekten çok zor)
    Size sormak isteğim husus şu ki Standford'da çalıyormuşsunuz zaten.
    Gerekli olan Toefl(Şuan ki score'um:92),GRE,Akademisyen Referansları ve Okul ücretini kendim finans edebildiğim takdirde Standford'a master için kabul edilme olasılığım var mıdır daha doğrusu bu gpa büyük bir engel teşkil eder mi?
    İlginiz İçin Şimdiden Teşekkür Ederim...
    İyi Çalışmalar

(İki kez özel mesaj olarak gönderdim fakat gönderilenler kutusunda mesajı göremediğim için gönderip göndermediğinden emin olamadım)

Junior Member

Caglar, University of Minesota ve Penn State i öneririm Tuition 25 bin dolar kadar. Kampüs hayatını bilemiyorum ama eğitim olarak iyi okullar. Gerçi Amerika'nın çoğu üniversitesinin kampüsü etkileyici oluyor buraya kıyasla.

Senior Member
    Yer
    San Francisco

Merhaba Tumer
    Stanford oldukca secici bir okul ama okul dereceleri disinda burda onem tasiyan seylerde var. Mesela yaptigin gonullu hizmetler.Alaninda yaptigin buluslar vs. http://studentaffairs.stanford.edu/r...ion-fees_11-12 burda fiyatlar var. 4 ile carpacaksin cunki 4 somester var her yil.Gordugun gibi 50 bin dolarin ustunde. Eger Bogazici zor geldi ise STanfordu tavsiye etmem.Dunyanin her yerinden gelmis bir yigin super adamla olacaksin ve rekabet cok yogun. Ozellikle Asyalilain sosyal hayatlari yok. Sadece derslere yogunlasirlar.

Junior Member

Dört dörtlük bir öğrenci olduğum sölenemez daha önce açıklamıştım.Bunun nedeni sanırım biraz da sosyal hayata düşkün olmam yani körükörüne dış dünyadan kopuk bir hayat hiç bir zaman yaşamak istemedim ki zaten yaşayamam.Gönüllü hizmetler konusu çok kapsamlı bir şey acaba üniversite klüplerinde buludugumuz gönüllü faaliyetleri mi yoksa üniversite dışındakı toplumsal sosyal gönüllülük faaliyetleri mi kast ettiniz anlayamadım.Eğer konu üniversitedeki faaliyetler ise o konu hakkında sağlam bir geçmişim olduğunu söyleyebilirim.Oradaki sistem nasıldır tam olarak bilmiyorum ama turkıyede hem çok zekı olucaksın hem cok calısıcaksın hem bı seyler kesfedıceksın hemde sosyal olucaksın öyle bir dünya var mı bilmiyorum eğer bu nıtelıklerın hepsını bırden arıyorlarsa hiç hayalini kurmasam daha iyi.Bnm amacım biraz kaba bir tabir olucak ama sonucta boş biri oldugumu hiç ama hiç dusunmuyorum parasını bastırdığım takdirde sadece yüksek lisans derslere gırıp cıkıp sınavlarını verıp diplomasını almak kariyer hedefim planlarım herşey belli.Alanımdaki buluslara deyinmek gerekirse dunyada çığır açıcak henuz bır bulusa ımza atmış değilim fakat çeşitli okul projelerınde ve özel sektörde deneyimim var(4.00 olan bir öğrencinin derslerden baska ne tecrubesı vardır?).Upenn de okuyan bir arkadasşım ortalaman 2.7 uzerındeyse finansı kendin sağladığın takdirde m.i.t ye bile kabul edilirsin demişti.Ben mi yanlış anladım acaba?Konuşma tarzım biraz sinir bozucu olarak algılayabilirsiniz kusura bakmayın ama bu finansı sağlayabilecek sponsoru bulana kadar ömrüm gitti ve yıllardır hayalini kurduğum hedeflerimden biri standford...
    Siz daha iyi bilirsiniz ama benim nacizani fikrim toefl,Gre ve Akademisyen referansları temin edicem,sosyal biri oldugumu kanıtlıcam gönüllük hizmetleri vsvs ve ustelık 60k dolar ın da hazır oldugunu gosterıcem onlarda bana GPA:2.96 olmaz mı dıcekler...Gerçekten cok farklıymıs..

(Lütfen yazdıklarımı kesınlıkle sıze karsı algılamayın mine hanım Standford a kafam bozuldu))
    Neymiş bee sanki öteki tarafından diploma verıcekler p....vkler
    Konu Tümer tarafından (26-02-2012 Saat 20:21 ) değiştirilmiştir.

Senior Member
    Yer
    San Francisco

Gonullu (Volunteer) faaliyetler burda cok onem tasir bu her konuda olabilir. Gidip yaslilar evinde birilerine kitap okursun, gidip hayvan barinaklarinda kopek gezdirirsin,ama gidip bir parki temizlersin. Stanforda ne kiziyorsunuz Amerikada yasam bicimi ve anlayisla Turkiyedeki matigin uymamasi normal.Sosyal hayat burda parti gezmek olarak anlasilmiyor, clupler, yardim, kurumlari dernekler var insanlarin yaratici olmalari bekleniyor.Ve bu anlayistan dolayi Amerika, Amerika olmus.
    O parayi bastirip MIT ye girilebilecegini anlatan arkadasiniz denemismi?Bencede deneyin bakarsiniz alirlar ama malum girmekten cok cikabilmek onemli..

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon