Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
32 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Stanford University

Junior Member

Benim dusunceme Amerikayı amerika yapan dernekler,yardım kurumları vs falan değildir o amerikanın sosyolojisi ile alakalı...Amerikayı amerika yapan seylerın neler oldugunu daha ıyı bılmek ve anlamak ıcın tarih,uluslararası ilişkiler ve ekonomi bilmek gerekir.Bu konudaki gorusunuze katılmıyorum.
    turkıye de ne kadar sure bulundunuz yada turkıye eğitim sıstemınden ne kadar haberdarsınız bılmıyorum.
    Ama sanırım bıraz yanlış bir algılayış var... yanılıyor da olabilirim.

Parayı bastırıp Mit ye bile gırebileceğimi söyleyen arkadaşım)(bazı şartların yerine getırılmesı gerektıgını belırtmıstım(Teofl,gre,Referans, gpa>2.7 vsvs) ne anladınız bılmıyorum) kendısı university of pennsylvania'dan 4 e yakın bır ortalamayla mezun oldu buradakı gpa ise 3 un sadece bıraz uzerındeydı ....Girmekten çok çıkmak Tabıkı önemli ama bnm böyle bir şeyi düşünmeme yada kaygılanmama gerek yok

Senior Member
    Yer
    San Francisco

Turkiyede 38 yil Amerikada da 14 yil yasadim. Ve siz sosyolojinin ulkenin yapisini ve gelisimini etkilemedigini dusunuyorsunuz?
    Ilginc Benim diplomalarimdan biri Sosyoloji diyor. Ama eminim siz daha iyi biliyorsunuzdur.
    Daha onceki mesajimda da belirttim. Deneyin bakin ne oluyor. Cunki nasilsa herkesden iyi biliyorsunuz. Zengin babaniz parayi bastirsin bakalim ne kadar calisacak. Ve okula ne diye girilir eger mezun olmak amaclanmiyorsa?
    Bu arada Turkiye cok buyuk degisimlere ugramak uzere yerinizde olsam cok fazla babama guvenmezdim cunki kimlerin bas kimlerin ayak olacagi belli olmaz bu zamanlarda.Ama tabii buda sosyolojik bir gozlem.

Junior Member

İyi bildiğimi hiç bir zaman söylemedim hatta yanılıyor olabileceğimi bile her defasında dile getirdim.Sanırım sizin anlayış şekliniz biraz farklı
    Sosyoloji nin ülkelerin gelişimine ne kadar katkısı olduğunu bilmek için herhangi bir diploma sahibi olmaya gerek yok sonuçta ülkeleri oluşturan toplumlardır tarihe de toplumlar yön verir.Teorik olarak bir çok konu sosyolojinin alt başlığı olarak ele alınıyorsada ve de ilişkisi olsada pratik te bu durum biraz daha farklı bir durumda.Yanlış anlamamanız için tekrar belirtmek isterim elbet yanıldığım hususlar olabilir ama bunları şurdaki iki satırımı okuyorak benimle ilgili kesin yargılara varamazsınız.
    Baba parasına gelince...Bunu nerden çıkardınız orasını hiç anlamadım ama durup da babamın mal varlığını daha da doğrusu olmayan mal varlığını anlatıcak değilimYinede merakınızı gidereyim babam emekli öğretmen.Sosyolojik gözleminizi tekrardan yapsanız sanırım daha iyi.
    Hayatım boyunca kimseye hiç bir kişiye,kurum,kuruluş,dernek veya cemaate güvenmedim butun yaptıklarım kendi gayret ve çabalarım sayesinde elde ettim yada bedelini(I don't mean money) ödedim...Ve bundan sonraki hayatımı geri kalanında da aynı şekilde devam ettirmeyi düşünüyorum.Tanımadığınız biri için herhangi bir yorumda bulunurken kesin yargılar şeklinde konuşmamanızı ve saygı çerçevesinin dışına çıkmamayı tafsiye ederim.
    Size yazarken olabildiğince dikkat etmeye ve saygıda kusur etmemeye çalıştım aynı şeyi sizden de beklerdim..

Türkiye de değişimler her zaman olmuş her zaman dengeler değişmiştir umarım bu gelişmeler ve dengeler kimilerin baş kimilerin ayak olması konusu yönünde değil ülkemizin ve milletimizin kısaca bu topraklarda yaşayan dil,din ırk mezhep ideoloji farklılıklarını gözetmeksizin bütün insanlar için en iyi şekilde olur.

Son olarak okula ne diye girilir ne diye okunura amaç nedire gelince bu durumun ne kadar farkında oldğumu dile getirmeme bile gerek yok ve bunu kimseye anlatma veya kanıtlama gibi bir derdim de yok...Bu hayatta bır takım planlarım olabildiğince onları gerçekleştirmek vsvsvs...............

Tekrardan soruma cevap verdiğiniz için teşşekkür ederim..
    Konu Tümer tarafından (28-02-2012 Saat 00:55 ) değiştirilmiştir.

Junior Member

Açıkçası ben henüz bu sene lise 2ye geçicem. biliyorum henüz bunları düşünmem çok erken fakat yurt dışında üniversite okumak gibi bir hayalim var ve ailemde tamamen bu fikirde. Stanford University araştırıyordum ve sizi bulamak benim için büyük bir şans. Benim sorum yani sadece 1 yıl 54 bin dolar mı? Greencard'ım var o konuda sorun yok ama bu fiyat sadece 1 yıl içinse biraz zor. Peki üniversitede burs var mı varsa ne kadar olur

Junior Member

Mine hocam anladığım kadarıyla Stanford gerçekten zor bana önerebileceğiniz buna yakın başka üniversiteler var mı çünkü kendime bir hedef belirlemek istiyorum artık. Hedefim olmadan başarılı olmamın pek mümkün olmadığının farkındayım

Banned
    Yer
    ardahan

amerikadaki en iyi universitelere bak bakalim, her universitenin yillik ucreti yaninda yaziyor

http://colleges.usnews.rankingsandre...l-universities

Senior Member

Alıntı balnitsa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amerikadaki en iyi universitelere bak bakalim, her universitenin yillik ucreti yaninda yaziyor

http://colleges.usnews.rankingsandre...l-universities
    balnitsa Teşekkürler çok faydalı bir link. Birde bildiğim kadarıyla, listediki fiyatlar üzerinden bazı okul mezuniyet puanına göre 25% kadar indirim yapabiliyor.

Junior Member

[QUOTE=GentleDoe;23467] merhabalar oturdugunuz yer oregon diye gördüm ben eastern oregon üniversitesine kayıt yaptırdım.Bana okul hakkında bilgi verebilirmisiniz? ve seattle nasıl bir yer yaşam koşulları vs hakkında beni bilgilendirebilirmisiniz? teşekkürler

Senior Member GentleDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Oregon, USA

okulu bilemem, eastern Oregon soguk ve karlidir. Seattle o kadar yakininizda degil, Portland'a bile 3 saat araba kullanimi uzaklikta, sizin okula ne kadar bilemem. Ama, Seattle entellektuel bir sehirdir, cok yagisli ve bulutlu olur, guzel bir sehir..
    Fethiye Temiz

"Bilgiye ihtiyacin olan zamanlari dusun, bilgini paylas"

Lutfen herkese saygili olunuz, hakaretamiz yazilar forumdan banlanmaniza neden olur.

"SORULARINIZI LUTFEN FORUMDA SORUNUZ, OZEL DANISMANLIK YAPMIYORUM"

Senior Member
    Yer
    San Francisco

Bu arada Oregon eyalet, Portland Oregon eyaletinde bir sehir ve Seattle Washinton eyaletinde bir sehir..Hani genel bilgi olsun diye..

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon