Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
21 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: kanada green card

Senior Member
    Yer
    İzmir

Ben sınırı sormuştum orada ayrıca evet bana göre 30 bin amerikan doları gayette fazla bir miktar, şayet Amerikaya gittiğimde yanımda 10 bin dolar bulundursam da bana yetmeyeceğini ben de biliyorum..

Junior Member
    Yer
    Bursa

Ortalama bi Türk vatandaşının 30.000 USD birikiminin olması zordur. Olsa bile oraya göçmen olarak değil, eğitim için gider. İlk başlarda zorluklar mutlaka çekilecektir. Sefilliği tatmak mecburidir.

Senior Member
    Yer
    San Francisco

30 bin dolar sizi is buluncaya kadar gecindirecek, ev tutup ,doseyip araba alacak paradir. Yeni bir ulkeye yerlesmeye geliyorsunuz Turistik geziye degil.

Junior Member
    Yer
    Bursa

Göçmen olarak gelsek bile yapacağım ilk şey araba almak veya ev döşemek olmaz. Gerekirse işe bisiklet ile gider, öğrenci veya aile tarzı kişilerin yanında geçici süreliğine kalırım. Geçinmek için ise gündelik işlerde de çalışılır, gerçek işimizi bulana kadar. Oraya göçmen olarak giden kişi şart koşacak durumda değildir, böyle bir lüksüde yoktur ilk başlarda. Tabii bu tamamen benim düşüncelerim. Siz daha iyi bilirsiniz.

Senior Member
    Yer
    San Francisco

Cogunuz ingilizce hic bilmeden geliyorsunuz, kolej mezunu,ODTU mezunlarini gordum ben ingilizcem super diye gelip agzini acamayan.Konusmayan adami kim ise alir?Isin evinden 10 mil uzakta ise ne yapcaksin? Highwayin kenarinda ilk bisikletle ciktiginda ya olursun yada toplayip akil hastahanesine atarlar.Ev dosemek derken altinizda bir yataginiz bir masaniz olmasi lazim dimi?Ben ilk evimi kiralarken 6 ay pesin vermek zorunda kalimistim.Credit Historym yoktu.4 bin kusur dolar vermeden evin anahtarini vermediler.
    Kafanizdaki Turkiye fikirlerini atin. Baska bir dunyaya geliyorsunuz.Ben Greencartla Amerikaya yerlesmeye 2000 dolarla gelenleri de gordum. Aciyip evimize aldigimizda lavaboda popolarini yikayip birde giderken kolyemi caldilar.Tesekkur falan beklemedim ama bu tecrubeden sonrada bir daha kimseyi evime almam.Burda hemen herkesin boyle tecrubeleri var. Oyle oluncada oyle gider onda bunda kalirim hayal olur. Bir deneyin sagir ve dilsiz olarak yasamayi. Burda aynen oyle olacak cunki. Hepiniz Amerikaya gelme cabasindasiniz kaciniz sahiden ciddi ciddi ingilizce calisiyor acip bir kitap okumayi deniyor. Kaciniz acip cnnde haberleri izliyor?
    Isleri biraz tersinden yapmak gibi bir yaklasim var milletce o yuzdende sonucta bir yigin Turk sefil oluyor.

Senior Member

Alıntı MineTockey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cogunuz ingilizce hic bilmeden geliyorsunuz, kolej mezunu,ODTU mezunlarini gordum ben ingilizcem super diye gelip agzini acamayan.Konusmayan adami kim ise alir?Isin evinden 10 mil uzakta ise ne yapcaksin? Highwayin kenarinda ilk bisikletle ciktiginda ya olursun yada toplayip akil hastahanesine atarlar.Ev dosemek derken altinizda bir yataginiz bir masaniz olmasi lazim dimi?Ben ilk evimi kiralarken 6 ay pesin vermek zorunda kalimistim.Credit Historym yoktu.4 bin kusur dolar vermeden evin anahtarini vermediler.
    Kafanizdaki Turkiye fikirlerini atin. Baska bir dunyaya geliyorsunuz.Ben Greencartla Amerikaya yerlesmeye 2000 dolarla gelenleri de gordum. Aciyip evimize aldigimizda lavaboda popolarini yikayip birde giderken kolyemi caldilar.Tesekkur falan beklemedim ama bu tecrubeden sonrada bir daha kimseyi evime almam.Burda hemen herkesin boyle tecrubeleri var. Oyle oluncada oyle gider onda bunda kalirim hayal olur. Bir deneyin sagir ve dilsiz olarak yasamayi. Burda aynen oyle olacak cunki. Hepiniz Amerikaya gelme cabasindasiniz kaciniz sahiden ciddi ciddi ingilizce calisiyor acip bir kitap okumayi deniyor. Kaciniz acip cnnde haberleri izliyor?
    Isleri biraz tersinden yapmak gibi bir yaklasim var milletce o yuzdende sonucta bir yigin Turk sefil oluyor.
    haha poposunu lavaboda mı yıkamış! e yuh!

Senior Member

yine popo muhabbeti mine abla konuşmalarından falan normal insan oldukları anlaşılmıyor sanırım.

Senior Member mustafa09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir anda öylece gince ortada bir fikirde yok!Bazı şeyler ters geliyor

1)Amerikadaki suç oranı yüksek olabilir çünkü nufusu çok fazla.
    2)Amerikada mülteci olarak gidenlerin genellikle geçerli bir mesleği (kalifiye eleman)veya üniversite diploması olmuyor.
    3)Amerika bence yaşanabilir bir ülke .Bulduğunuz iş ve kalacağanız mahalle sokak önemlidir.Kaldığınız mahallede yasal dışı işlerin yapıldığı yerse tabiki orada hayatı tehlikeniiz olur .Bu konu bütün ülkeler de geçerli.
    Gittiğini ülkede kalifiye eleman ile ilgili mesela kalite kontrol teknisyeni olarak çalışırsan iyi para kazanabilirsin.
    İyi fırsatları değerlendirip kariyer hedefine ulaşmak sizin elinizde...
    Avustralya hakkında pek bir bilgim yok ama yanlış hatırlamıyorsam ..Avustralya en zehirli hayvanların bulunduğu ülkeydi.Nat geo belgesellerini izliyorumda

Junior Member Kemaltrakyali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Tekirdağ

vallaha mine abla eli öpülecek insansın ) değerinizi bilene.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon